Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
114 postów 1799 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐ ◇ ⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka meryt

Sekrety Samurajów w XXI wieku.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

O czym my nie wiemy. A inni tak ! ⊙ Chińskie wydanie Sohu pisze o zagrożeniach stwarzanych przez Japonię.

Cichy skryty wróg !

Chińskie wydanie Sohu pisze o zagrożeniach stwarzanych przez Japonię.

W pobliżu Chin czai się pod zasłoną energii do celów pokojowych militarna potęga nuklearna, a wcale nie jest to Rosja ani nie są to Stany Zjednoczone. Chodzi o Japonię, która przez długi czas nie przyciągała światowej uwagi.

Według niektórych źródeł, pod pretekstem rozwoju cywilnych elektrowni jądrowych, Japonii udało się zdobyć dużą ilość paliwa jądrowego, praktycznie ukrywając go przed wszystkimi. Obecnie Japonia ma wystarczającą ilość paliwa jądrowego, aby wyprodukować 6000 bomb nuklearnych. Ona oczywiście ma jakiś plan. ■ Każdy, kto jest zainteresowany sprawami wojskowymi, deklaruje, że Japonia jest prawdziwą potęgą nuklearną, a kraje sąsiednie powinny zachować czujność.■

Historia Japonii jest dobrze znana. Pod koniec II wojny światowej została jako jedyny kraj poddana bombardowaniu atomowemu przez Stany Zjednoczone. Dwa miasta HIROSZIMA i NAGASAKI na które zrzucono bomby, natychmiast zamieniły się w morze ognia i popiółu. Ta tragedia doprowadziła do setek tysięcy ofiar, wśród nich nikomu nie winne dzieci i bezbronni zwykli ludzie. Broń nuklearną użyli Amerykanie po raz pierwszy w trakcie wojny. Japonia z powodu porażki została zmuszona do przyjęcia międzynarodowych sankcji, które obejmowały zakaz produkcji broni ofensywnej, takiej jak lotniskowce i bomby atomowe, dopuszczały jedynie by istniały siły zbrojne samoobrony. Mimo że rozwój sił zbrojnych Japonii był hamowany przez Stany Zjednoczone od kilku dziesięcioleci, kontrola ta istnieje tylko formalnie. Japończycy są bardzo tajemniczym narodem, nawet Stany Zjednoczone nie potrafią ich rozgryźć.

Japonia skorzystała po wojnie ze wsparcia Stanów Zjednoczonych w celu przeciw wagi CHRL i ZSSR i zmieniła się w potęgę gospodarczą. A obecnie w dziedzinie prawa międzynarodowego jest pełna ambicji i chce odgrywać bardziej aktywną rolę na arenie międzynarodowej, a nawet kwestionować autorytet pięciu stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Znajduje to odzwierciedlenie we współczesnym rozwoju militarnym Japonii. Chociaż jej siła militarna oznacza samoobronę, Japonia znajduje się w pierwszej dziesiątce krajów świata pod względem gotowości bojowej, i przez to jej poziomu technologicznego nie można nie docenić. Podczas drugiej wojny światowej Japonia zbudowała wiele lotniskowców, ma wiele technologii budowy takiej broni. W ostatnich latach Japonia budowała lotniskowce dla śmigłowców typu Izumo. Mimo że Japonia nie może rozwijać broni nuklearnej, zbudowała najbardziej zaawansowane elektrownie jądrowe na świecie i wykorzystuje energię jądrową do wytwarzania energii elektrycznej.

■ Tak więc pomimo faktu, że Japonia nie produkuje broni nuklearnej, to zajmuje wiodącą pozycję na świecie w zakresie wykorzystania technologii jądrowej. Przez lata Japonia zgromadziła wystarczającą ilość materiałów jądrowych, więc jej ambicje nie mogą być niedoceniane ■.

Jeśli wybuchnie wojna, Japonia będzie w stanie szybko zbudować broń nuklearną przy użyciu zgromadzonego materiału nuklearnego. A według szacunków specjalistów z dziedziny konstrukcji broni A, Japonia będzie w stanie wyprodukować co najmniej 6000 bomb atomowych. Ta kwota wystarczy, aby zniszczyć kraj wielości Chin.

Samuraje skrywają jeszcze wiele tajemnic, a to nie jest miłą wiadomością dla świata a szczególnie wywołuje jak się okazuje u Chin poważne obawy, .●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●

 

 

 

 Ilość elektrowni atomowych w Japonii jest zastanawiająca. 

•••••••••••••••••••••••

America Magazine: "Was bombing Japan the only option?"

HIROSZIMA 1945.

Po zrzuceniu bomby ATOMOWEJ przez USA... 

 

 Niech to bedzie >>>> Przestrogą dla bezmyślnych  podżegaczy do wojny  <<<<< .

Bo taki będzie koniec dla nich samych !!!

 

KOMENTARZE

 • 6000 głowic?
  CHińczycy mają ponoć około 5000. Japonia nie ptrzetrwałaby wymiany ognia z CHinami. A Chiny miałyby jednak większe szanse, choć poważnieby ucierpiałyby. Inna sprawa, że raczej nikt tak blisko swoich granic by nie uderzył, bo zniszczeniu uległby cały region.
 • @ Autor
  "Samuraje skrywają jeszcze wiele tajemnic, a to nie jest miłą wiadomością dla świata a szczególnie wywołuje jak się okazuje u Chin poważne obawy"

  Nie wiem jak u Japończyków jest z rakietami, ale jeśli ich nie mają to swoimi bombami będą mogli zbombardować co najwyżej siebie, chyba że...:

  - uda się im przetransportować je samolotami (mało prawdopodobne)
  - skorzystają ze scenariusza Sacharowa.

  Ta druga opcja jest możliwa zarówno przeciwko Chinom jak i przeciwko USA (a także UK i częściowo UE oraz przeciwko... - o tym w trzeciej możliwości ;-)

  Pytanie czy Japonia przetrwałaby odpowiedź. Raczej nie. Więc trzeba popatrzeć na drugą stronę medalu, bo być może jest nią to, że Chiny montują padgatowkę propagandową przeciwko Japonii...

  Trzecia możliwość? Może chcą się odwdzięczyć państwu na BW za Fukushimę? Jeśli na Morzu Śródziemnym dojdzie do tsunami, które uderzy w państwo na BW to będzie to jakaś poszlaka.

  Dzięki za ciekawy wpis.
  Oczywiście 5*

  Pozdro!
 • 5* Bardzo ważny problem.
  Nie tylko broń, ale coraz więcej jest w użyciu napędu jądrowego i nie byłoby może z tym jeszcze takiego problemu, gdyby nie odpady, które muszą być gdzieś schowane.
  Rosja zaopatrując w paliwo jądrowe, zabiera odpady i mając duży teren ma gdzie te odpady schować, ale gdzie chowa Japonia?

  Piszę to również w związku z tym, że Niemcy zamykają wszystkie swoje elektrownie jądrowe do 2022 roku. Cześć była zamknięta po katastrofie w Japonii.

  I tu pojawia się problem; gdzie będą schowane odpady, które są aktywne przez miliony lat.
  Wiem, że Amerykanie planowali jakieś składy na Ukrainie, więc trzeba to obserwować.
  https://www.cnn.com/2019/11/30/europe/germany-nuclear-waste-grm-intl/index.html

  https://www.theguardian.com/environment/2015/may/06/nuclear-waste-stored-in-shocking-way-120-miles-from-ukraine-front-line
 • @Wican 20:51:01
  I tu tkwi paradoks, Obwód Kaliningradzki ze względów istnienia tam wszelkich rakiet oraz tych z bronią atomową to marzy się militarnym oszołomom w Polsce czy w NATO zniszczyć ten niezatapialny lotniskowiec uderzeniem nuklearnym, nie zastanawiając się zupełnie jakie to by miało tragiczne skutki dla Polski północno-wschodniej i Litwy.

  Przecież samo radioaktywne promieniowanie unicestwi miliony ludzi nie tylko w obowodzie Kaliningradzkim ale w obrębie setek a może i tysiąca kilometrów.

  To samo dotyczy, blisko leżąej Korei , Władywostoku, Atom nigdy i nigdzie juz wiecej nie może być użyty bo jego użycie chociaż tylko w jednym przypadku wywoła reakcje odwetowo-łańcuchową którą juz nikt i nic nie zatrzyma.
 • @Monaco 21:18:20
  "Atom nigdy i nigdzie juz wiecej nie może być użyty bo jego użycie chociaż tylko w jednym przypadku wywoła reakcje odwetowo-łańcuchową którą juz nikt i nic nie zatrzyma."

  Właśnie mi się przypomniało, że od momentu pierwszej (oficjalnej) próbnej eksplozji w Nevadzie zdetonowano już ponad 2000 bomb atomowych różnego typu, różnej mocy.
  Dr Jaśkowski mówił także o:

  - próbnych detonacjach prowadzonych przez Niemcy (chyba jeszcze przed wojną), Szwecję i ZSRR

  - o tym, że jakby zastosować równoważnik bomby zrzuconej na Hiroszimę w wypadku tych oficjalnych próbnych eksplozji to wyjdzie, że dziennie od 1945 roku wybuchają ok 2 takie "równoważnikowe" bomby

  - do tego należy jeszcze dodać skutki awarii, nieszczelności różnych instalacji atomowych (elektrownie, okręty itp) oraz użycie zubożonego uranu...

  Mam wrażenie, że Ziemia już cała świeci...

  Pozdro! (mimo, a raczej zwłaszcza wszystko)
 • @Anna-PK 21:16:26
  Mało im było tragedii z Czarnobylem ? Jeżeli to prawda to zatem jest dowód ze Ukrainą rządzą zdrajcy własnego narodu. Bo jaki kraj przy zdrowych zmysłyach będzie narażać ludność i przyjmować obce radioaktywne toksyczne odpady.

  Oby jak najszybciej Ukraincy przepędzili tych którzy z nadania USA tam obecnie rządzą.

  Pozdrawiam
 • @Anna-PK 21:16:26
  "Wiem, że Amerykanie planowali jakieś składy na Ukrainie, więc trzeba to obserwować."

  W sumie to trochę dziwne, że nie zbudowali nic porządnego u siebie, bo do czynienia z tematem mają już od dawna. Nawet mało liczni Finowie już coś kombinują, a ci chcą na Ukrainie...

  https://www.wiz.pl/8,2019.html

  Ukłony
 • @Jasiek 21:05:44
  Japonska rakieta nośna H-2A

  https://www.spacepage.be/media/k2/items/cache/8c02ec4f88fe5d161ca15ece04f2350a_XL.jpg

  Mają https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/bf/H_IIA_No._F23_with_GPM_on_its_way_to_the_launchpad.jpg
 • @Monaco 21:40:48
  Faktycznie. Zupełnie zapomniałem, że mają swoją JAXA'ę i wysłali nawet Hayabusę...
  Dzięki za pomoc w ogarnięciu się :-)
  Pozdro!
 • @Jasiek 21:27:35
  To prawda, nie zaprzeczam nic a nic, jednak atak jądrowy na jakiś kraj posiadający w odwecie także broń A, to równa się ARMAGEDDON

  https://media.giphy.com/media/HhTXt43pk1I1W/200.gif

  Pozdrawiam
  i modłę się o POKÓJ ŚWIATA.
 • Może...
  -------------
  " Chińskie wydanie Sohu pisze o zagrożeniach stwarzanych przez Japonię."
  -------------
  Może chcą zasiać niepokój w USrahellu - a może szukają usprawiedliwienia do nowych zbrojeń - któż to wie.
  Wniosek?
  Dzisiaj najważniejszą bronią w użyciu przez czarci pomiot jest totalna, obligatoryjna i jakby z urzędu - demoralizacja - która i Azję rozłoży - gdy nie będą się izolować w pewnych obszarach.
 • @Monaco 21:40:48
  Koncern MITSUBISHI już przed 2 wojną światową i w trakcie był głównie wyspecjalizowany w produkcji wszystkiego w celach wojny, okrety, czołgi, samoloty itd. A teraz , roboty, elektonika, PLC's , automatyka i jak widać na foto rakiety nośne z logo z MITSUBISHI .

  Pozdr. :)
 • @demonkracja 21:54:55
  Dla obcych czyli (rasy judeo-germanskiej która najbardziej ze wszyskich innych z kolonizowała świat ),
  Chiny, Japonia, Korea są to nie tak łatwe kraje jak narody: Słowianie Latynosi by je indoktrynować i wejśćw głąb ich struktur by je od środka zniszczyć. Te kraje mają swoją filozofię starszą od judeo-germanskiej i to je uniezależnia i to jest ich siła.

  https://img.wiocha.pl/images/1/b/1bbeb95fa8481d38920be5b9ae6aae2f.jpg
 • @Jasiek 21:27:35
  podobno na Manhattanie trzy atomówki odpalili i nic, a były mocniejsze niż te w Hiroszimie ...
 • W necie ploty mnie doszły
  O dealu żydowsko japońskim. Ponoć Biden tato załatwił kilkadziesiąt kasowanych głowic. To jest takich w których porcja mat. rozszczepialnego nie gwarantuje, bądź jest na granicy masy krytycznej. przypadkiem Japonii przypadły te bez masy krytycznej. Wieść niesie że kilka takich głowic "tuczyło" się w reaktorze w Fukushimie
 • @Drab61 23:18:31
  "podobno na Manhattanie trzy atomówki odpalili i nic..."

  Masz na myśli wyburzenie WTC AD 2001?
  Jeśli tak, to przecież się zawaliły...

  Pozdro!
 • @gnago 23:42:08
  "W necie ploty mnie doszły..."

  Zaraz tam ploty ;-(
  http://ram.neon24.pl/post/150905,fukushima-potworna-hipoteza

  Ukłony
 • @Wican 20:51:01
  No nie wiadomo...
  Przy wymianie ciosów o skuteczności decyduje obrona przeciwrakietowa.
  Japonia jest bardziej zaawansowana technologicznie i pewnie jest zdolna do budowy skuteczniejszej obrony antyrakietowej.
  Nie wiemy jak jest naprawdę.
  ale wiemy że skuteczność antyrakietowa to czujniki, elektronika, algorytmy... a w tym Japonia ma doświadczenia i technologie i oczywiście niezwykle szerokie kadry. Japonia ma obsesje na punkcie automatyzowania procesów wszelakich... a anty rakieta to taki właśnie automacik z czujnikami i inteligencją.
 • @Oscar 08:21:32
  Za blisko są CHiny. Przy zamsowanym ataku, nic nie zrobią. A jak wiatr zawieje odpowiednio, to wykończą się od własnych bomb.
 • @Jasiek 21:05:44
  W interesie Chin i Japonii jest pokojowe współistnienie.
  Przeczy temu cała ich historia.
  Opcja kolejnej konfrontacji oznacza ryzyko zagłady dla jednego lub obu krajów.
  Trzeba mieć też świadomość że do takiej konfrontacji Japonii z Chinami będzie napędzać USA czyli globalna mafia żydowska.
  Dla niej (dla mafii) wojna nuklearna Chin i Japonii to wymarzony teatr
  dla przetestowania w praktyce wojny nuklearnej oraz osłabienia Chin.

  Nie mam złudzeń że w tym kierunku będzie popychana Japonia (jako neutralizator potęgi Chin w regionie).
 • @Oscar 08:27:26
  Cała historia przeczyła też temu, ze możliwe jest pokojowe współistnienie Francji i Anglii.
 • @Wican 08:32:40
  No to jest nadzieja na pozytywne rozwiązanie..
 • @Anna-PK 21:16:26
  “Niemcy zamykają wszystkie swoje elektrownie jądrowe do 2022 roku. Cześć była zamknięta po katastrofie w Japonii.

  I tu pojawia się problem; gdzie będą schowane odpady, które są aktywne przez miliony lat.”


  - W Rosji Pani Anno, w Rosji! Gdzież by indziej…

  В Россию начали завозить радиоактивные отходы из Европы? Разбираемся
  https://hsto.org/webt/rf/t7/iw/rft7iwphqyyw8t_an4ovcftqg24.jpeg

  https://habr.com/en/post/473028/

  Поезд с ядерными отходами отправился из ФРГ в Россию
  https://www.dw.com/image/51027237_303.jpg
  https://www.dw.com/ru/%D0%BF%D0%BE%D0%B5%D0%B7%D0%B4-%D1%81-%D1%8F%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BD%D1%8B%D0%BC%D0%B8-%D0%BE%D1%82%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%BC%D0%B8-%D0%BE%D1%82%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D1%81%D1%8F-%D0%B8%D0%B7-%D1%84%D1%80%D0%B3-%D0%B2-%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D1%8E/a-51027896
 • Za to spora część z 56 milionów galonów odpadów radioaktywnych,zaczyna wyciekać do ziemi w Hanford Nuclear Reservation .
  Również tych, pozostałych po produkcji plutonu do bomb, które zrównały z ziemią Hiroszime i Nagasaki!
  W dodatku ośrodek w Hanford, leży w obszarze zagrożonym trzęsieniami ziemi.
  W całym rezerwacie znajduje się 1600 wysypisk śmieci . 24 miliony stóp sześciennych stałych odpadów radioaktywnych jest zakopanych w okopach i tunelach.

  Według New York Times milion galonów odpadów wyciekł do ziemi,

  Jeden zbiornik przecieka, w tempie do 300 galonów odpadów każdego roku , szczególnie niepokojące było odkrycie, że pięć kolejnych też przeciekało.
  W 2010 roku Robert Alvarez, były urzędnik Departamentu Energii, powiedział, że w Hanford zakopano wystarczającą ilość plutonu, aby stworzyć 1800 bomb o rozmiarze podobnym do detonacji na Nagasaki.

  W 2017 r. Zawalił się tunel przechowujący odpady radioaktywne.

  Zawaleniem groża kolejne.

  Departament Energii chciał pozbyć się wszystkich podziemnych odpadów do 2047 r., Ale to mało prawdopodobne.

  Podczas gdy koszty rosną, prezydent Trump chce zmniejszyć roczne fundusze na utylizację o 416 milionów dolarów.

  https://www.businessinsider.com/hanford-nuclear-site-photos-toxic-waste-2019-9

  https://image.businessinsider.com/5d822a6e2e22af66c50fd2ca?width=700&format=jpeg

  W czerwcu 2019 r. Administracja prezydenta Trumpa ogłosiła, że ​​obniży poziom zagrożenia niektórymi odpadami radioaktywnymi, aby zaoszczędzić rządowi 40 miliardów dolarów .

  Administracja Trumpa chce również przeklasyfikować odpady wysokiego poziomu jako niskie, aby obniżyć koszty.

  Pomysł budowy oczyszczalni na razie w powijakach,
  Senator z Oregonu Ron Wyden powiedział, że sprzątanie odpadów nie zostanie zrobione przez następne 300 lat, jeśli budżet Trumpa zostanie wyczerpany.

  Administracja Trumpa chce również przeklasyfikować odpady wysokiego poziomu jako niskie, aby obniżyć koszty.
 • @trojanka 16:27:23
  https://www.dailymail.co.uk/news/article-3186815/The-nightmare-aftermath-Hiroshima-Parents-carry-burned-children-past-corpses-rubble-rare-photographs-taken-days-atomic-bomb-killed-140-000-people.html
 • @trojanka 16:27:23
  "Za to spora część z 56 milionów galonów odpadów radioaktywnych,zaczyna wyciekać do ziemi w Hanford Nuclear Reservation."

  W jednym z komentów napisałem coś o nieszczelnościach, ale widać bliżej temu wszystkiemu do Niagary.
  Ciekawe kiedy plankton w oceanach zacznie wymierać i kiedy zostanie zakłócona fotosynteza u roślin lądowych.
  Potem będą się archeolodzy zastanawiać dlaczego tak nagle wszyscy wymarli.
 • @Oscar 08:27:26
  "W interesie Chin i Japonii jest pokojowe współistnienie."

  Jak na razie (tzn od pewnego czasu) nawet całkiem nieźle im idzie ;-)
  Zastanawiam się czy to wszystko poprzednio to był wynik stanu umysłu (zeitgeist?) czy może już wtedy była jakaś diaspora?

  Ukłony
 • @1abezmetki 13:00:00
  1. Kurde, święto normalnie - naczelny "rusofil" wychylił się zza bana ;-)

  2. Dzięki za info.

  3. W sumie to Niemcy też mogliby zbudować coś u siebie do przechowywania. Oczywiście solidnie, generując miejsca pracy itp. Robiąc taki ruch nie tylko mają czysto u siebie, ale także pozbywają się potencjalnego słabego punktu, w razie gdyby usrael chciał nasłać na składowisko jakieś "nuklearne żółte kamizelki" albo i coś gorszego. Przykładowo, po "sławnych" słowach Macrona o śmierci mózgu NATO, słychać było "pomruki NATO" na 10 km i ziemia się od nich zatrzęsła tak, że trzeba było wyłączać reaktory... cóż za dyskomfort we Francyji ;-(

  4. Pozdro!
 • @1abezmetki 13:00:00
  "I tu pojawia się problem; gdzie będą schowane odpady, które są aktywne przez miliony lat.” - W Rosji Pani Anno, w Rosji! Gdzież by indziej…"

  Rosja chce tych "odpadów". Bo nie rezygnuje z energetyki atomowej, i ma technologie to przeróbki ich na paliwo.

  Więcej, Rosja jest na drodze do stania się głównym eksporterem elektrowni atomowych.

  Zachód z drugiej strony, a szczególnie Unia zamierza się przestawić na energetykę ekologiczną i odnawialną. W okresie przejsciowym będzie używać gazu, który generuje mniej CO2 i jest czystszy.

  https://www.youtube.com/watch?v=R425eg-0IpM
 • x
  w 88-smym doszedłem do tego, że rozbrojenie jest koniecznością... tyle tylko, że to kompletnie nie zależało/wtedy/ i nie zależy/dziś/ ode mnie. :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej