Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
114 postów 1802 komentarze

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐ ◇ ⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka meryt

Prezydent Macron o wizji Rosji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przemyślenia Macrona na temat przyszłości Rosji. Rosja nie jest już naszym wrogiem, Macron mówi przed szczytem NATO. Russia is no longer our enemy, Macron tells Nato before summit.

 

Macron o wizji Rosji.  

   

 

 

 Prezydent Francji Emmanuel Macron w wywiadzie dla The Economist przedstawił trzy opcje na przyszłość Rosji.

Według pierwszego scenariusza Rosja ponownie staje się supermocarstwem, polegając wyłącznie na własnych siłach. Podkreślił jednak, że ten scenariusz jest trudny do zrealizowania, ponieważ w kraju nie ma wystarczającej liczby ludności. Ponadto jego zdaniem Rosji brakuje mocy gospodarczej. Macron uważa, że ​​terytorium kraju jest ogromne i możliwe byłoby rozwiązanie problemu z ludnością za pomocą polityki migracyjnej.

Drugi scenariusz, Macron, nazwał „modelem eurazjatyckim”, określając jednak, że w tym regionie istnieje już kraj ekonomicznie silny taki jak - Chiny. Francuski przywódca był przekonany, że jego kolega Władimir Putin nie byłby zadowolony z opcji „bycia wasalem Chin”.

Wreszcie, zgodnie z trzecim scenariuszem, Rosja w przyszłości będzie w stanie utrzymać dobre relacje z Europą. Macron podkreślił, że dziś w Moskwie, UE jest postrzegana jako wasal Stanów Zjednoczonych z uwagi na fakt, że NATO zbliżyło się do granic Rosji, a kraje europejskie ulegają dyktandu USA ale w przyszłości stanowisko to może zostać zmienione. Francuski przywódca ma nadzieję, że rosyjski prezydent też będzie mógł ponownie przemyśleć swoje podejście do NATO i UE. Jego zdaniem przywrócenie stosunków między krajami europejskimi a Rosją może potrwać około dziesięciu lat.

Ponadto Macron wyraził przekonanie, że Europa powinna zmienić swoje stanowisko w stosunku do Moskwy.

Odpowiadając na pytanie o troskę Polski i krajów bałtyckich podczas spotkań z prezydentem Rosji, francuski przywódca podkreślił potrzebę wznowienia przez UE dialogu z Rosją, pomimo pozycji tych krajów.

Według niego Europejczycy „popełnią duży błąd”, jeśli nie spróbują nawiązać stosunków z Moskwą. „Mój pomysł wcale nie jest naiwny” - przekonuje francuski przywódca.

Wcześniej Macron, komentując stosunki między Turcją a Stanami Zjednoczonymi, powiedział, że NATO przeżywa „śmierć mózgu”, odnosząc się do pogorszenia stosunków między Europą i Stanami Zjednoczonymi pod rządami obecnego prezydenta USA, w wyniku czego Stany Zjednoczone odwracają się od sojuszników, a Europa nie może już dłużej licz na ich wsparcie. Wyraził również opinię, że kraje członkowskie bloku powinny zastanowić się nad tym, że są odrębną siłą geopolityczną, a Europa powinna „obudzić się i zacząć budować swoją potęgę”, ponieważ teraz znajduje się ona „na skraju otchłani”.

Warto zwrócić szczególną uwagę, że poważna część rozmyśleń Macrona była poświęcona stosunkom z Rosją. Ogólnie rzecz biorąc, francuski prezydent ostatnio często mówił o potrzebie wznowienia dialogu z Rosją.

Dlaczego ? Czy to mu tak bardzo przeszkadza ? że jest brak z Rosją relacji ? Pociąga go po prostu spekulowanie na tematy geopolityczne ?.

A może Macron najwyraźniej ma kompleks „początkujący polityk”: wyraźnie brakuje mu uwagi wśród innych przywódców państwowych i próbuje to zrekompensować, dyskutując o losie świata.

Wedlug obserwacji jego działań a nie tylko słów Macron przynajmniej nie zamierza zbliżyć się do Rosji. Ale najwyraźniej naprawdę chce się pokazać jako znawca rosyjskich problemów - „jako specjalista w sprawach rosyjskich" . A gdy mówimy o proponowanych przez Marona  „scenariuszach rozwoju Rosji”, jak to zrozumieć?

 Co i komu Macron próbuje przekazać ?  Bo jak narazie nie jest on jednym z głównych graczy, na arenie światowej. 

 

 

KOMENTARZE

 • Russia is no longer our enemy, Macron tells Nato before summit
  Russia is no longer our enemy, Macron tells Nato before summit.

  Macron o wizji Rosji.  


  https://www.ctvnews.ca/polopoly_fs/1.3433868.1566204623!/httpImage/image.jpg_gen/derivatives/landscape_620/image.jpg
 • Stosunki państw Europy Zachodniej z Rosją są
  zwyczajnie pragmatyczne. Europa przestaje się rozwijać z powodu braku zasobów. Państwa europejskie są mocno zaludnione, a brakuje surowców, lub ich nabycie jest kosztowne,to powoduje regres ekonomiczny.

  Rosja poprzez zwiększenie relacji z Chinami, oraz Indiami, powiększy siły zagrażające Europie. Te państwa zdominuję Europę, kulturowo i ekonomicznie.
  W Polsce powtarza się dowcip, o polskiej granicy z Chinami. Granica z Chinami będzie tam gdzie jest, tylko Chińczycy będą mówić po rosyjsku, czy nawet po polsku.

  Macron nie jest jedynym co liczy na Rosję w obronie europejskiej cywilizacji, chcą tego Niemcy, Włosi, Węgrzy i inne kraje.
 • @ Autor, All
  "Przemyślenia Macrona na temat przyszłości Rosji."

  Macron już tyle razy różne rzeczy wypalił, że widzę trzy opcje:

  - On już tak ma
  - Jest sterowany i mówi za kogoś
  - Tylko tak udaje w wiadomym sobie celu.

  5*

  Pozdro!
 • @Anna-PK 18:05:29
  "Macron nie jest jedynym co liczy na Rosję w obronie europejskiej cywilizacji, chcą tego Niemcy, Włosi, Węgrzy i inne kraje."

  Teraz USA muszą się dwoić, żeby wbić dwa kliny:

  - między Rosję i UE
  - między Rosję i Chiny

  PiS za słabo się stara ;-(

  Ukłony
 • @Jasiek 11:33:44
  Jest wyścig do zasobów Rosji. To wcześniej czy później wszyscy zrozumieją.
  Problem jaki istnieje, to różnice interesów między indywidualnym a społecznym interesem ludzi i państw.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej