Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
114 postów 1799 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐ ◇ ⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka meryt

Trump i Ukraina

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

● Dlaczego w rzeczywistości Trump nie chce już pomagać Ukrainie ●

▪▪▪▪▪▪▪

Kiedyś Trump powiedział, że podobno kocha naród ukraiński, ale nie będzie już się spieszył z pomocą finansową dla złodziejskiej Ukrainy.

▪▪▪▪▪▪▪

Wcześniej Kijów nie otrzymał 35 milionów dolarów pomocy wojskowej od Stanów, prawdopodobnie amerykańscy politycy mają teraz różne priorytety.

Według Trumpa Ukraina jest krajem bardzo skorumpowanym. Dlatego dla prezydenta USA ważne jest, aby pieniądze zostały wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem.

Tymczasem dla nikogo nie jest tajemnicą, że pięć lat temu różne państwa na czele z USA brały czynny udział w upadku Ukrainy, gdzie zwłaszcza Amerykanie mieli własne interesy. Ale Trump aktywnie stara się przyzwyczaić juntę w Kijowie do roli USA jako współczującego „asystenta”. Oświadczył nawet, że wyznaczył prawnika Rudolfa Giulianiego do nadzorowania ukraińskiego panstwa.

Podobno ten obywatel USA jest najlepszym opiekunem. W rzeczywistości to tylko dowodzi, że USA dosłownie steruje i kontroluje Ukrainę. A przestępczość tam najaktywniej zaczęła się rozwijać właśnie po Majdanie, tak jak nawiasem mówiąc, kryzys i ubóstwo wynikające z krwawego zamachu stanu i tego wszystkiego co obecnie dzieje się na Ukrainie, gdzie nie ma poszanowania prawa, swobód, jest ogromna korupcja i oligarchiczne szumowiny rządzą państwem. Mianują swoich pionów jak gubernatorów i robią wszystko by Żydzi przejęli w posiadanie Ukraine.

Trump, jak zawsze, próbował postawić Stany Zjednoczone na pierwszym miejscu. Powiedział, że kraje europejskie nie pomagają Ukrainie, tak jak Amerykanie. Jego oświadczenie zostało odrzucone przez doradcę przewodniczącego Komisji Europejskiej Elmara Brocka, który powiedział, że od 2015 r. UE przekazała Ukrainie miliardy euro, czyli znacznie większą kwotę niż Stany Zjednoczone.

Wygląda na to, że teraz zachodni sponsorzy dewastacji Ukrainy wciąż się kłócą, kto dał więcej pieniędzy. Jednak Trump wielokrotnie beształ Europę że mało daje. Nieustannie miał pretensje do Merkel i reszty Europy dotyczące NATO że Europejczycy nie dają wymaganych 2% PKB na potrzeby sojuszu.

Ale dlaczego w rzeczywistości Trump przestał sponsorować Ukrainę?.

Dla nikogo nie było i nie jest tajemnicą, że jest tam świetnie działająca mafia oligarchów i tym samym ogromna korupcja.  A poza tym dla USA jest pod rządami Trumpa najprawdopodobniej zmiana priorytetów interesujących go państw. USA zwracają teraz znacznie większą uwagę na Bliski Wschód. Amerykanie sponsorują terrorystów w Syrii i Libii, nielegalnie pompują ( kradną ) ropę z terytoriów zdobytych przez ich bojowników, terorystów. Innymi słowy, Stany Zjednoczone po prostu przeszły na inny projekt związany z nielegalnymi zyskami a nie jak na Ukrainie tylko ze stratami, znikających amerykańskich dolarów w kiesach złodziejskich skorumpowanych oligarchów.

Tak więc pompatyczne wypowiedzi Trumpa, jak zawsze, są jedynie przykrywką. A prawdziwym powodem braku infusion milionami U$A_$ dla bander-Ukrainy i działań Stanów Zjednoczonych są interesy geopolityczne, które różnią się i zmieniają w zależności od wielkości egoistycznych interesów Stanów Zjednoczonych w danym regionie.

 

                                       

                            Słuchać mnie albo, no U$A_$$ i nie będę powtarzać dwa razy !

 

KOMENTARZE

 • Nie kojarzę gościa i jego państwa,
  ale czy to coś i to kim on kieruje to są idole picowskiego szmaciarstwa i doopolizania ?
 • Za próbą poddania Trumpa procedurze impeachementu może stać Soros? Kluczowy świadek pracowała dla jego fundacji
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19hMWE4NC9wLzIwMTkvMTEvMjQvODI1LzQ3Mi80OGRiMGNjNjFhNGE0ZGMzYmZhMTI4YWE3MTk5OGI4Yi5wbmc=.png
  Podczas gdy Demokraci z amerykańskiej Izby Reprezentantów kontynuują przesłuchania odnośnie do impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa, krytycy objęcia prezydenta wspomnianą procedurą poddający w wątpliwość bezstronność i wiarygodność zeznających przeciwko głowie państwa urzędników dowiedzieli się, że była członek Narodowej Rady Bezpieczeństwa Fiona Hill wcześnie pracowała dla skrajnie lewicowego finansisty George’a Sorosa. Przesłuchania są obecnie prowadzone w kwestii prośby Trumpa, z którą miał się zwrócić do ukraińskiego rządu, aby pomógł w śledztwie w sprawie mieszania się obcych państw w wybory prezydenckie w 2016 roku i przyjrzał się, czy były wiceprezydent Joe Biden naciskał na ukraiński rząd, aby zwolnił prokuratora, ponieważ prowadził dochodzenie w sprawie jego syna Huntera i jego biznesów w tym kraju. Demokraci twierdzą, że Trump próbował nielegalnie wstrzymywać pomoc militarną w zamian za niszczące potencjalnego politycznego przeciwnika informacje. Obrońcy prezydenta przekonują, że zaangażował się on w rutynowe negocjacje w pościgu za odpowiedziami na uzasadnione pytania. Hill, która była doradcą Białego Domu ds. polityki rosyjskiej zeznała w tym tygodniu, iż uważa, że wysiłki Trumpa w celu zaangażowania Ukraińców do śledztwa ws. Bidenów wyrosły na „wewnętrzne polityczne zlecenie” na niekorzyść należytej polityki zagranicznej. Odrzuciła ona również podejrzenia o ukraińskie mieszanie się w wybory w USA jako „fikcyjną narrację”. W odpowiedzi Biały Dom scharakteryzował jej zeznanie jako wykazujące brak bezpośredniej wiedzy o jakichkolwiek obciążających rewelacjach (opuściła ona swoje stanowisko jeszcze przed telefoniczną rozmową między Donaldem Trumpem a prezydentem Ukrainy Wołodymirem Zełeńskim), natomiast krytycy zakwestionowali jej wiarygodność, odnotowując, że zmieniła zdanie odnośnie do pomocy wojskowej dla Ukrainy od czasów Baracka Obamy. W czwartek konserwatywny ekspert i były prokurator federalny Andy McCarthy odpowiedział na odrzucenie przez Hill narracji o mieszaniu się Ukraińców w wybory w USA:
  Pod koniec 2018 roku ukraiński sąd orzekł, że dwóch ukraińskich urzędników mieszało się w wybory. A w złożonym w 2018 r. zeznaniu przed Izbą Nellie Ohr – która pracowała dla Fusion GPS, zaangażowanej w kampanii przez konkurentkę [Trumpa – przyp. red.] Hillary Clinton firmy badawczej, która wyprodukowała szokujące i dyskredytujące dossier Steela – przyznała, że informatorem Fusion był optujący za Clinton ukraiński ustawodawca napisał. Hill jest za sprytna, aby nie pojmowała skutków swojego zeznania dodał McCarthy, dodając, że „to jest dokładnie ten rodzaj cynizmu, który napędza obawy o nieodpowiedzialne „głębokie państwo””. Następnie podniósł pytania o bezstronność Hill w wygłoszonym przez nią podsumowaniu, które ujawnia, że od 2000 do 2006 roku była ona członkiem Central Eurasia Project Advisory Board z należącego do George’a Sorosa Open Society Institute. Hill broniła się przed zarzutami, określając je jako rodem z „antysemickich teorii spiskowych” w rodzaju „Protokołów Mędrców Syjonu”. Jednakże – jak podkreśla LifeSiteNews – jest niekwestionowane, że Soros jest zdeklarowanym postępowcem, wrogiem Republikanów w ogóle, a Trumpa w szczególności, a płodny finansista lewicy powoduje w całych Stanach Zjednoczonych i na całym świecie podnoszenie pytań o polityczne skłonności tych, którzy pracują dla jego organizacji.

  LifeSiteNews

  https://wpolityce.pl/swiat/474403-to-soros-chce-impeachementu-trumpa-nowy-watek-sprawy

  Ps..To jest więcej niż pewne, że tam gdzie dzieje się coś złego na świecie to za tym stoi zbrodniczy i złodziejski żyd Soros, agent Gestapo i SS na Węgrzech z dwoma zaocznymi KS na Filipinach i Malezji, oraz z listem gończym w Rosji! Dynamiczny wzrost dobrobytu Amerykanów za prezydentury Trumpa nie może być tolerowany. Tyle można było ukraść. Podobnie w Polsce, ale na mniejszą skalę. problemu nie byłoby na wszystkich kontynentach gdyby zdelegalizować fundacje żyda Sorosa, jak zrobiła to Rosja i Węgry Orbana, ponieważ są one legalną V kolumną we wszystkich demokracjach, nie tylko w Rosji. Na 100%, nad grobem stoi to stare truchło i jeszcze mu się zbójowi zachciewa ludźmi i całym światem rządzić. Z nędzy do pieniędzy, tyran nad tyrana jak się z chama zrobi pana. Okradł Polskę i cały świat. Największy błąd stwórcy - jak można było stworzyć takiego potwora jak żydowskie plemię? Nawet ich Jahwe wyklął ich i zesłał nam byśmy poznali złego..Ale "prawie trupowi" pysk wygładzili. Ciekawe ile aborcjowanych "płodów" na ten pysk zaaplikował ten stary zboczony wywrotowiec i największy mieszacz w ludzkich emocjach i nacjach. Jak zły DUCH.

  Oto przykłady na nienawiść wobec politycznych przeciwników niszcząca nie tylko Amerykę ale i Polskę!.
  Hill interjects, "Could I actually say something?" to address partisan divisions. Several Republican members of the House Intelligence Committee chose not to ask National Security Council expert Fiona Hill any questions, instead using their time to speak at length about their view of the impeachment proceedings. "Could I actually say something?" Hill said after Rep. Brad Wenstrup finished speaking. "I think that what Dr. Wenstrup said was very powerful, about the importance of overcoming hatred and certainly partisan division," she said. "I think all of us that came here under legal obligation, also felt that we had a moral obligation to do so. We came as fact witnesses."

  https://www.youtube.com/watch?v=aTSsdLj17zs…

  "YOU GUYS WANNA BE THE LAUGHING STOCK OF HISTORY?" Mike Turner on Impeachment Hearing Day 5. Impeachment Hearing Day 5 with witnesses Fiona Hill & David Holmes.

  https://www.youtube.com/watch?v=J3pxtj9P3T4
 • Zupełnie jak u nas, podsłuchiwali cwaniaków z PO, siedzieć poszedł kelner.
  Analogicznie: Biden z synkiem i juniorem alkoholikiem i złodziejem Stolzmanem vel Kwaśniewskim kradli, odpowiadać ma Trump, o Clintonach nie wspomnę. Soros to kolejny wiecznie żywy jak Breżniew? Niestety Soros nie jest sam. Pełni bardziej rolę frontmana podczas gdy inni wolą działać dyskretnie. Soros to największy bandzior ubiegłego stulecia! Nawet Adolf mógłby za nim co najwyżej teczkę z drugim śniadaniem i worek z kapciami nosić! Zezłomować Batorego i wysłać transatlantykiem podSmolarowanego do Njujorka! Gonić żydobolszewików z Polski! Łuk Triumfalny 1920 = zero żydobolszewii! Zanim Soros zejdzie, trzeba rozwiązać Fundację Batorego, może wtedy szybciej zejdzie ten lewacki i żydowski niszczyciel świata. Tylko w USA jest ok. 200 organizacji wywrotowych powiązanych finansowo z tym żydowskim zbrodniarzem, złodziejem i hochsztaplerem. I choć na biurku Trumpa jest projekt ustawy obywatelskiej o odebranie obywatelstwa tej szui, to nic nie robi. Mnie się wydaje, że kluczem do zrozumienia tej łamigłówki jest przejście córki Trumpa na judaizm. Biedni kowboje nie są w stanie odważyć się na nazwanie tego "głębokiego państwa" po imieniu. Boją się jewryboy’ów. Bo Biden na Ukrainie jest ich człowiekiem, za którego oczywiście wydali kolejną swoją Esterkę! A co na to wszystkie ichnie "agencje", też są głębokie? No to tak jak tu. Historia powtarza się jako farsa, teraz nasz okupant jest zakonspirowany, nie my, Polacy. I działa jako "niewidzialna ręka".
 • 5*
  "Tymczasem dla nikogo nie jest tajemnicą, że pięć lat temu różne państwa na czele z USA brały czynny udział w upadku Ukrainy, gdzie zwłaszcza Amerykanie mieli własne interesy. Ale Trump aktywnie stara się przyzwyczaić juntę w Kijowie do roli USA jako współczującego „asystenta”. Oświadczył nawet, że wyznaczył prawnika Rudolfa Giulianiego do nadzorowania ukraińskiego panstwa."
  USA oskarżają Rosję o ingerencję w wewnętrzne sprawy Stanów Zjednoczonych - jakoś ciągle szukają dowodów.
  Istnieją zaś niezbite dowody na to, że USA jak i Polska ingerowały i wciąż ingerują w wenętrzne sprawy Ukrainy.
  I jaki z tego wniosek?
 • @Robik 15:26:06
  https://i.postimg.cc/6pqb5cf2/Kaczski.jpg
 • W czasie wyborów w 2016 roku w USA, Petro Poroszenko
  postawił na H. Clinton, coś tam nawet wpłacił na jej kampanię wyborczą, a zupełnie zlekceważył D. Trumpa. Źle postawił, bo wygrał Trump i oczywiście to odbiło się na obecnych stosunkach.

  Był ciekawy przypadek, kiedy Poroszenko przyjechał do ONZ i zademonstrował zdjęcia na których były rosyjskie czołgi jakoby na drodze na Ukrainę. Dziennikarze odkryli szybko, że zdjęcia pochodzą z rosyjskiego marszu do Gruzji w 2008 roku.

  Co do tej amerykańskiej pomocy to różnie ona wygląda. Zwykle jest ona rzeczowa, bywa, że z demobilu.
 • @Robik 15:39:54
  Ten mały człowiek w środku stojąc wśród spadkobierców upa banditen jest hańbą dla POLSKI .

  JAK MOŻNA POPIERAC TYCH KTÓRYCH OJCOWIE I DZIADY BESTIALSKO MORDOWALI POLSKIE DZIECI , KOBIETY, MĘŻCZYZN !


  Ukraina zbrodnie azov i ukraińców
  Prześladowani wymieniają bataliony Ajdar, Azow, Donbass, Dniepr, Szachtiorsk, 71. brygadę powietrzno-desantową, organizację Patrioci Ukrainy, oddział Alfa, czy ogólnie Prawy Sektor. 

  https://www.sott.net/image/s13/261963/full/azovnato.jpg

  https://kresy24.pl/wp-content/uploads/2018/03/nacjonalisci_Lwow-480x312.jpg

  http://mysl-polska.pl/gif/lviv.jpg
 • @Monaco 17:18:05
  I pomyśleć że na coś takiego i jego partię tyle milionów Polaków oddało swoje głosy.
  Hańba!
 • @Robik 17:27:27
  Dokładnie, zapewne 500 plus przykryło im sumienie lub odebrało rozum.

  Bezmyślność ludzka nie zna rozumu i wartości godności !
 • Ciekawe, broń, przeprane pieniądze....płyną do Polski. Zakładanie "komórek"
  w Polsce???
  https://t.co/eONthZiKLq
 • @Monaco 17:18:05
  "Ukraińscy nacjonaliści zabili ponad milion Żydów 1941–1944 Ludzie z Donbasu pamiętają Tę historię dobrze
  .https://pbs.twimg.com/media/EKJS-64XUAcrFve.jpg
  "
  A żydzi jakoś nie pamiętają.
  To się nazywa żydowska moralność.
 • @
  „Nie zapominajcie, Ukraina mnie nienawidziła, byli przeciwko mnie w wyborach, chcieli aby wygrała Hillary Clinton. A kiedy wygrałem, nagle zaczęli mnie tak dobrze traktować - powiedział Trump.
  https://bykvu.com/ru/bukvy/tramp-zajavil-chto-ukraina-ego-nenavidela-i-hotela-pobedy-klinton-v-2016-godu/
 • @
  Jest taki zwyczaj, winić tylko władze sowieckie za głód na Ukrainie, ale w tym samym czasie głód szalał na zachodniej Ukrainie która wtedy nie należała do ZSRR.
  https://pbs.twimg.com/media/EKE6boNXYAQr7K5.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/EKE6boNXkAEI202.jpg
 • O bazie dla górników z USA!
  https://youtu.be/hVXokw2ZD3g
 • @Robik 15:26:06
  Halo halo, ależ ależ, jak to jak to , czy świat jeszcze nie wie, ze tylko usa może wtrącać, ingerować, obalać, nie wygodnych i obsadzać w innych krajach swoich wasali.

  Robią pastuchy to od wieków na całym ziemskim globie.
 • @fretka 18:50:34
  To nie Rosjanie zaglodzili Ukraincow, stalin, beria nie byli Rosjanami, tylko gruzinami a w NKWD oprawcami byli ssmi żydzi.

  Przez czystki gruzina stalina i kata gruzinskiego zostalo miliony Rosjan zamordowanych wiecej niz Ukraińców.
 • @Monaco 20:36:36
  Historię należy pisać zgodnie z linią partii rządzącej . Kto to powiedział ?. Salute . :))) Ps : Gwarantuję że przy obecnym poziomie nauki historii mamy problem .
 • "Dlaczego w rzeczywistości Trump nie chce już pomagać Ukrainie"
  -----------------
  Jeżeli się płaci - a pomimo tego nie ma się tam takiego wpływu - jakiego by się oczekiwało - to wtedy grozi się zamknięciem kurka. Wyjątkiem jest atrapa Polski - ale dlatego, że jest ona tylko atrapą.
 • Lwòw będzie nasz!
  Truchło Ukrainy, jak sztucznego tworu państwowego, właśnie dogorało i zaczyna śmierdzieć trupem. Na ten czas, naszym najpierwszym, polskim obowiązkiem jest przeć na Kresy.

  Kaczelnik może winy swe zmazać, przeszłość haniebną, okrągłostołową, dla Ojczyzny szkodliwą, zresetować, i jeszcze w ten czas Adwentu nadchodzącego na Lwów uderzyć i winy swe zdradzieckie odkupić. A siedzą na Śląsku Górnem komandosi z Agatu, świetnie wyszkoleni, nudzą się byki, w karcięta rżną, dziewuchy bałamucą na Gliwicach i okolicach. Niechby im po cichemu na Lwów przedostać się nakazali, w cywilkach, z osobistem ekwipunkiem ino. Pod kapotą niechby każdy ze dwieście sztuk amunicji skidrał, po kilka granatów i trochę pirotechniki. Miasto jest na dzień dzisiejszy bezbronne, Ukry zarzydzone i ogałupione mowywacji do walki nie mają, nasze Kresy każdy silny dziś brać sobie może, jako kurwiszcze w domu schadzek. Chłopaki z Agatu miasto by w kilka godzin opanowały, czystkę uczyniły. Ino brać.

  Kaczelnik długo już nie pożyje, kurduple długowieczne nie są. Padnie w tem, lub w przyszłem roku na starość. A gdyby nasze polskie miasto, Lwów, Ojczyźnie przywrócił, to by w annałach jako mąż znamienity się zapisał. Inaczej zdechnie, jako zdrajca i agent. Zima będzie gorąca tego roku.
 • @Pan podporucznik 01:27:00
  Juz dawno " Pana podporucznika" nie czytalem jak tez i genialnego Pana Jeznacha. A szkoda, bo bylo co czytac i z czego sie posmiac. Bardzo lubie Panskie posty. Moj syn, E-7, w US Air Force za 1 1/2 roku wychodzi z wojska po 20 latach sluzby, zrobil 2 bakalarze i jednego magistra. Ostatnio dostal robote objezdzania baz USA po swiecie jako normowszczyk. Boje sie ,ze sie rozpije z komendantami tych baz bo im bedzie zalezalo by miec jak najwiecej pracownikow a on ma personel obcinac. W tej pracy moze kilka razy okrazyc globus w ciagu roku a tu dzieci sa juz nastolatkami i trzeba zone na smyczy trzymac by nie poszla za bardzo w demokratyczne pomysly.
 • @Pan podporucznik 01:27:00
  Ja kapitan ***** awansuje pana na majora //* za męstwo !

  Salute :)))
 • @Pan podporucznik 01:27:00
  -------------
  Lwòw będzie nasz!
  -------------
  Już on ci jest - kaczelnika i jemu podobnych - bo przecież on też należy do żymokomuny z ukraińskimi korzeniami. Natomiast ryby i sieroty po Polsce - głosu nie mają. Ech! Żeby takich rzeczy oficer nie wiedział?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej