Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
114 postów 1799 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐ ◇ ⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka meryt

Assange prześladowania za ujawnienie zbrodni.Sprawiedliwość?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Assange ••••• oskarżenie w Szwecji wycofano ale to nie jest koniec prześladowań Assange ••••• 》 Wolność i prawa po europejsku w GB cz. 2. 《

Szwedzka prokuratura ogłosiła zamknięcie śledztwa w sprawie Julian Assange, założyciela WikiLeaks, podejrzanego o przestępstwa seksualne.

Poinformowała o tym zastępca prokuratora okręgowego Eva-Maria Persson.

„Chcę podkreślić, że powód przedstawił dowody. Te dowody można opisać jako jasne, długie i szczegółowe. Ogólnie jednak uważam, że baza dowodów została osłabiona w taki sposób, że nie ma już powodów, by kontynuować dochodzenie ”- powiedziała.

Szwedzka prokuratura zamknęła śledztwo przeciwko założycielowi WikiLeaks Julianowi Assange z powodu „słabej bazy dowodowej”.

W królestwie, Australijczyk został oskarżony o przestępstwa o charakterze seksualnym. Redaktor naczelna WikiLeaks, Kristinn Hrafnsson, wezwała teraz do skoncentrowania się na groźbie ekstradycji do Stanów Zjednoczonych, gdzie Assange grozi długoletnie więzienie za publikowanie dokumentów o zbrodniach wojennych Waszyngtonu.

Teraz dziennikarz przebywa w brytyjskim więzieniu, gdzie odbywa karę za naruszenie warunków zwolnienia za kaucją. Tymczasem eksperci uważają, że koniec prześladowań ze strony Szwecji nie wpłynie na obecną sytuację dziennikarza, ponieważ deportacji Juliana Assange żąda USA.

Decyzję szwedzkiej prokuratury skomentowała Kristinn Hrafnsson, redaktor naczelna WikiLeaks. Wezwała społeczeństwo do skupienia się na prześladowaniu dziennikarza przez Stany Zjednoczone Ameryki.

 „Skupmy się teraz na zagrożeniu przed którym ostrzegał Assange na przestrzeni lat, wskazując na prześladowania ze strony Stanów Zjednoczonych i wskazywał że jest to nie zgodne z pierwszą poprawką (Konstytucji Stanów Zjednoczonych)”, ogłoszono to w raporcie WikiLeaks na Twitterze.

Przypomnijmy, że początkowo szwedzkie dochodzenie przeciwko założycielowi WikiLeaks rozpoczęło się w sierpniu 2010 r. Assange został oskarżony o molestowanie seksualne i gwałt, które rzekomo popełnił w Enkoping i Sztokholmie. Obrona Assange'a scharakteryzowała śledztwo jako „brudną kampanię” mającą na celu zdyskredytowanie samego dziennikarza i ogólnie WikiLeaks. Według Assange jest to sprawa „motywowana politycznie”. - Portal opublikował tysiące dokumentów na temat zbrodni wojennych w USA, w szczególności w Iraku i Afganistanie.  


                
                                                  Amerykańscy zbrodniarze w Iraku. 

W 2017 r. Szwedzka prokuratura zawiesiła śledztwo, ale w maju 2019 r. Podjęła je ponownie. Stało się to miesiąc po tym, jak założyciel WikiLeaks został wydalony z budynku ambasady Ekwadoru w Londynie, gdzie uzyskał azyl polityczny od sierpnia 2012 r. W tym samym czasie sąd brytyjski skazał Assange'a na 50 tygodni więzienia za naruszenie warunków zwolnienia za kaucją, a amerykański Departament Sprawiedliwości wytoczył dziennikarzowi 17 nowych zarzutów, co może prowadzić do 175 lat więzienia.

Przesłuchania w sprawie jego ekstradycji do Stanów Zjednoczonych zaplanowano na 13 i 19 grudnia 2019. Jednocześnie wielokrotnie pojawiały się doniesienia o pogorszeniu stanu zdrowia Juliana Assange'a. O tym stwierdził specjalny sprawozdawca ONZ ds. Tortur Niels Meltzer, który zwrócił uwagę na pragnienie Londynu i Waszyngtonu, aby dziennikarz „zapłacił wysoką cenę za publikowanie i ujawnienie światowej opinii publicznej poważnych przestępstw władzy”,

John Shipton, ojciec założyciela WikiLeaks i jeden z założycieli rockowego zespołu Pink Floyd, Roger Waters. Nie uczestniczyli w ostatnim spotkaniu, ale przeczytali raport Craiga Murraya na ten temat. Byli zszokowani tym, co przeczytali. Są bardzo bliskimi przyjaciółmi i według nich, Assange stracił około 15 kg.

Ale tym, co powoduje jeszcze większy niepokój , jest to, że nawet gdy został po prostu poproszony o podanie swojego imienia i tak dalej,  to odpowiadał z wielkim trudem. Oczywiście podawaili mu narkotyki i ogólnie nie wiadomo co jeszcze mu zrobili ... Na pewno wiemy jedno, trzymają go w odosobnieniu. Jest w celi 23 godziny na dobę.

John Shipton: "Przeczytałem raporty i w nich napisano, że Assange ma wszystkie objawy mężczyzny regularnie od miesięcy torturowanego ".  Muzyk powiedział także,  „Decyzji szwedzkiej prokuratury nie można nazwać punktem zwrotnym” bo zakończenie dochodzenia przeciwko Julianowi Assange w Szwecji nie oznacza, że ​​dziennikarz jest teraz bezpieczny. Dopiero jak w USA powiedzą, że odrzucają wszelkie roszczenia, będzie to punkt zwrotny.

Według obserwatorów i analityków to szwedzkie śledztwo w sprawie założyciela WikiLeaks Juliana Assange'a, było tylko usprawiedliwieniem dla poważniejszych zarzutow przeciwko niemu. Oskarżenie Assange'a w Szwecji było powodem do przeprowadzenia z nim czynności śledczych w sprawie ( spreparowanych ) zarzutów. Oczywiście był to pretekst do stworzenia jakiejś kryminalnej historii, która miałaby go wydostać z ekwadorskiej ambasady w Londynie i oskarżyć go o przestępstwa, za które miał być ścigany i przekazany Szwecji na żądanie Amerykanów. A głównym powodem to jest ta lista działań związanych z publikacją materiałów obciążających zbrodnicze działania USA.

Fakt, że sprawa została zamknięta z braku wystarczających "dowodów" nie jest zaskakujący. Dzieje się to czasowo.

Assange będzie nadal oskarżany o to, co zrobił, o ujawnienie zbrodni USA w Iraku i w Afganistanie, chyba że okoliczności ulegną zmianie i Donald Trump nie weźmie udziału w jego dalszym prześladowaniu, ze względu że ujawnił prawdę o amerykańskich torturach i zbrodniach na ludnosci cywilnej i więźniach  w Iraku i w Afganistanie.

                                    https://pl.wikipedia.org/wiki/Masakra_w_Al-Hadisie

 Poniżej tekst:  Popełnione  zbrodnie na ludności przez amerykańskie wojsko z >>> Wikipedia <<<

Masakra w Al-Hadisie – incydent z udziałem amerykańskich żołnierzy w mieście Al-Hadisa w Iraku, do którego doszło 19 listopada 2005 roku.

Amerykańscy żołnierze dopuścili się wtedy brutalnego mordu na 24 Irakijczykach. Wśród zamordowanych znalazły się kobiety i dzieci.Do masakry doszło, gdy wybuch przydrożnej bomby pułapki zabił żołnierza piechoty morskiej. Jak powiedział amerykański kongresmen, weteran wojny wietnamskiej John Murtha, który relację o incydencie otrzymał od wojskowych USA, koledzy zabitego żołnierza zastrzelili wtedy kilku cywilów w taksówce i wtargnęli do domów w pobliżu miejsca eksplozji. Tam zastrzelili kolejnych kilkanaście bezbronnych osób, w tym kobiety i dzieci.

Jak wynika z relacji świadków, nie było żadnych przyczyn do tak brutalnego postępowania, które w opinii miejscowej ludności powinno być ukarane śmiercią wszystkich tych, którzy się tego dopuścili.

Zbrodnie wojenne  U S A  

https://amnesty.org.pl/usa-model-brutalno%C5%9Bci-i-okrucie%C5%84stwa-zbrodnie-wojenne-w-abu-ghraib/ 

USA: Donald Trump ułaskawia oskarżonych o zbrodnie wojenne...
https://wyborcza.pl/7,75399,25418389,trump-ulaskawia-skarzonych-o-zbrodnie-wojenne.html 

https://bi.im-g.pl/im/22/ed/10/z17750050V,Byly-czlonek-agencji-Blackwater-przed-budynkiem-sa.jpg

KOMENTARZE

 • amerykanscy zbrodniarze
  https://bi.im-g.pl/im/22/ed/10/z17750050V,Byly-czlonek-agencji-Blackwater-przed-budynkiem-sa.jpg
 • Zbrodnie USA
  Masakra amerykanów na niewinnych dorosłych i dzieciach

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Masakra_w_Al-Hadisie

   
 • "Assange prześladowania za ujawnienie zbrodni"sprawiedliwość""
  -------------------
  Przecież właśnie - to jak wyżej - jest normalnością w szatańskim świecie.
  Wniosek?
  Mówienie prawdy - co rusz jest napiętnowane nowym słowem - maczugą. Kiedyś to słowo - to antysemityzm - jednak aby ową maczugę wzmocnić - dodano jeszcze do niej - mowę nienawiści.
  Słowem - niezły z tego Assange'a nienawistnik i antysemita.
 • @ Autor - 5*
  DK
 • Assange: Zbrodnie przeciwko USA, a ciemnogród.
  W artykule u dołu są te słynne widea. Oczywiście tylko u mnie. Mała liczba wejść świadczy więcej o możliwościach i zapotrzebowaniu Polaków na rzeczywistość, niż całe dyskusje o polskiej racji stanu. Śpijcie dalej.

  https://idb.neon24.pl/post/66103,zalozyciel-wikileaks-assange-poprosil-o-azyl-w-ekwadorze

  Yankee go home!

  1. Jeszcze chciałem dodać, że te 2 szwedzkie prowokatorki, które oskarżyły Juliana Assange o gwałt już przed 3 laty wycofały swoje oskarżenia. Dalsze drążenie oskarżenia przez organy szwedzkie było na pewno spowodowane wpływami USA.
  2. PS Dzięki Wiki Leaks i Assange niewdzęcznik Trump wygrał wybory
 • @adevo 14:35:08
  Dziękuję za dobry link,

  Pozdrawiam
 • Rhith
  Prawda w oczy kole.

  A zwłaszcza amerykańskich bandytów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej