Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
114 postów 1799 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐ ◇ ⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka meryt

Ciężki ☆ Ból głowy Zachodu ☆.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

☆ Szwajcaria ostrzega Zachód że względu na sojusz Rosji i Chin ☆

Coraz cięższy ból głowy Unii Europejskiej, że względu na sojusz Rosji i Chin. ●

 W przeciwieństwie do sojuszu z Chinami: Szwajcaria zaproponowała powrót Rosji do zachodnio-europejskiej przestrzeni. 

  Analitycy ze Szwajcarii wezwali Europę do nawiązania stosunków z Rosją na tle jej coraz ściślejszych więzi z Chinami. Dokument, którego tekst został podany do wiadomości zauważa, że ​​zbliżenie między Moskwą a Pekinem ułatwiła zachodnia polityka sankcji a te dwa wielkie kraje aktywnie rozwijają partnerstwo w różnych dziedzinach. 

  Szwajcarscy eksperci ostrzegają, że taki sojusz może wpłynąć na globalną równowagę sił i mieć daleko idące konsekwencje. Według rosyjskich ekspertów Zachód nie na próżno się tym martwi - Federacja Rosyjska i ChRL razem mogą stać się poważnym konkurentem gospodarczym dla Unii Europejskiej. Analitycy twierdzą, że już w ramach takich stowarzyszeń, jak BRICS, SCO i Unia Eurazjatycka, państwa tworzą własne modele stosunków gospodarczych, w których nie ma miejsca na wojny handlowe i sankcje. 

 Centrum Studiów nad Bezpieczeństwem w szwajcarskiej wyższej szkole technicznej w Zurychu przeanalizowało współpracę między Rosją a Chinami. Eksperci doszli do wniosku, że pomimo pewnych jeszcze ograniczeń zarówno współpracy gospodarczej, jak i geopolitycznej, Moskwa i Pekin będą nadal budować przyjazne stosunki w przyszłości, w celu uzyskania „większego wpływu na arenie międzynarodowej”. 

 Centralni analitycy zauważyli również, że antyrosyjskie sankcje Zachodu i wojna handlowa USA-Chiny przyczyniły się do zbliżenia Moskwy i Pekinu. Dlatego autorzy dokumentu proponują Europie rozważenie możliwości przywrócenia bliższych więzi z Rosją, nawet jeśli „Krym jest już Rosji”. Jak dodają naukowcy, Federacja Rosyjska jest jeszcze nadal bardziej skoncentrowana na Europie niż na Chinach. 

  „Warto zastanowić się, czy na dłuższą metę warto przywrócić bliskie stosunki między Rosją a Europą, nawet jeśli Krym pozostanie na zawsze pod kontrolą Moskwy”, czytamy w raporcie. 

 Jednocześnie szwajcarscy eksperci podkreślają, że przywrócenie stosunków nie powinno oznaczać i nie powinno mieć na celu „stworzenia sojuszu między Rosją a Zachodem przeciwko Chinom”. 

▪ Tymczasem Moskwa wielokrotnie zauważała, że ​​kwestia własności Krymu jest definitywnie zamknięta, a sam półwysep za zgodą mieszkańców w większości Rosjan którzy po rozpadzie ZSRR mieszkali od pokoleń na Krymie ponownie połączył się z Rosją zgodnie ze wszystkimi międzynarodowymi standardami - po referendum zgodnym z prawnym.▪

  „Mieszkańcy Krymu podjęli decyzję, głosowali. Sprawa jest historycznie zamknięta, w ogóle nie ma powrotu do poprzedniego systemu - (Krym przekazany był przez Chruszczowa i to bez zgody mieszkańców i referendum Ukrainskiej Republice Socjalistycznej a nie państwu o nazwie Ukraina) - podkreślił przywódca Rosji Władimir Putin. { Większa część Rosjan uważa że Ukraina jak i Białoruś to są obecnie separastyczne regiony oderwane od macierzy Rosji bez przeprowadzenia ogólnonarodowego referendum w ZSRR od i mają nielegalny status w obliczu prawa międzynarodowego, krótko mówiąc rządzone są przez separatystów. }. 

  Rosja Chiny: Więcej niż symboliczny związek. 

  Według szwajcarskiego centrum badań nad bezpieczeństwem strategiczne partnerstwo między Moskwą a Pekinem to znacznie więcej niż tylko symboliczny sojusz. Kraje wzmacniają stosunki handlowe - w 2018 r. Wolumen handlu wzrósł o 25% w porównaniu z poprzednim rokiem, przypomnieli analitycy. 

 

                      

 

 

  Według raportu, dla Rosji rynek chiński jest ważną alternatywą dla rynku europejskiego. Federacja Rosyjska eksportuje broń i zasoby energetyczne do ChRL. Od 2016 r. Kraj ten stał się głównym dostawcą ropy naftowej do Chin, wyprzedzając Arabię ​​Saudyjską. Z kolei chińskie korporacje państwowe są właścicielami części rosyjskich projektów dotyczących skroplonego gazu ziemnego w Arktyce i dostarczają sprzęt do wiercenia szybów naftowych. Ponadto państwa aktywnie rozwijają turystykę i prowadzą wspólne ćwiczenia wojskowe. A na poziomie globalnym jednoczą się przeciwko wpływom Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników w ramach organizacji międzynarodowych, takich jak ONZ, i popierają ideę świata wielobiegunowego o różnych systemach wartości. 

 Jednocześnie eksperci szwajcarscy podkreślają szereg sporów między Federacją Rosyjską a Chinami. Interesy Moskwy i Pekinu ścierają się w Azji Środkowej. Dzięki bliskim powiązaniom językowym i kulturowym Rosja odgrywa ciągle ważną rolę dla byłych radzieckich republik Kazachstanu, Kirgistanu, Tadżykistanu, Turkmenistanu i Uzbekistanu. Współdziała z państwami w ramach EAEU i CSTO. Jednak ostatnio Chiny zwiększają swoje wpływy w regionie, oferując republikom finansowanie konkurujące z rosyjskimi projektami integracyjnymi. 

 Raport wskazuje również, że pełnoprawny sojusz Federacji Rosyjskiej i Chin jest utrudniony przez ich samoidentyfikację jako wielkich mocarstw, niechęć do wzajemnego polegania i przestrzegania strategii podyktowanej przez jedną ze stron.

 Niemniej jednak, zdaniem analityków, partnerstwo między Moskwą a Pekinem może w przyszłości wpłynąć na geopolityczną równowagę sił. 

  „Niezależnie od tego, jak długoterminowo rozwijają się stosunki rosyjsko-chińskie w odniesieniu do Azji Środkowej, ich partnerstwo może mieć daleko idące konsekwencje dla globalnej równowagi geopolitycznej. Przejawia się to w organizacjach międzynarodowych, kładąc nacisk na wspólne stanowiska polityczne, a także na rozszerzenie współpracy wojskowej - ostatnio wspólne manewry Rosji i Chin w ramach wspólnych ćwiczeń sił powietrznych na Morzu Wschodniochińskim ”- mówi szwajcarska organizacja.

  Jak wyjaśniono w wywiadzie, profesor Wydziału Porównawczych Nauk Politycznych Uniwersytetu RUDN, Jurij Pochta, oznajmił, że na Zachodzie obawiają się jeszcze większego zbliżenia Moskwy z Pekinem. 

  „Obawy te są oparte na kulturze politycznej społeczeństwa zachodniego, ponieważ przez kilka stuleci Europejczycy próbowali zapobiec wzmocnieniu jakiejkolwiek innej niezależnej od europejskich wpływów władzy. A obecna europejska polityka powstrzymywania Rosji i bojkotu zmusza Moskwę do współpracy z Chinami ”- wywołując efekt przeciwny... . 

 Politolog zauważył, że niektórzy politycy zachodni uznają, że nadszedł czas, aby przywrócić Federację Rosyjską do przestrzeni zachodnio-europejskiej. Jest to już jasne, że problemu bezpieczeństwa w Europie nie da się rozwiązać bez udziału Rosji, podobnie jak konfliktu na Bliskim Wschodzie nie można rozwiązać bez interwencji Moskwy. 

  Jednocześnie profesor nadzwyczajny Wydziału Teorii Politycznej MGIMO, Kirill Koktysh zauważa, że ​​obawy Zachodu wynikają przede wszystkim z ekonomicznych konsekwencji tandemu Rosji i Chin. 

  Połączenie rynków rosyjskiego i chińskiego może być koszmarem dla Europy. Zwłaszcza jeśli Pekin będzie nie tylko odbiorcą surowców , ale także odbiorcą rosyjskiej technologii w dziedzinie militarnej i cybernetycznej którą Rosja ma na wyższym poziomie. Byłaby to znaczna strata dla Europy, co oznaczałoby utratę możliwości, handlu z Rosją a tym samym pojawienie się dużej konkurencyjnej jednostki. 

  Zauważył, że obecny model ekonomiczny się wyczerpał, a tacy gracze jak Rosja, Chiny, Indie, USA uzgodnią zasady nowego porządku światowego w każdej dziedzinie. Eksperci podsumowali, że Europa, silnie podzielona wewnętrznymi sprzecznościami, nie jest widoczna w tej kwestii i na braku współpracy z Rosją już obecnie dużo straciła i może jeszcze więcej stracić.

 ● Wymyślone przez rusofobów „zagrożenie”●

  Ostatnio na Zachodzie Rosja i Chiny są coraz częściej postrzegane jako „zagrożenie”. Tak więc wcześniej w centrum analitycznym Komisji Europejskiej ogłosili rosnący „wpływ” Rosji i Chin, który rzekomo zagraża europejskiej demokracji. Kraje te były również wielokrotnie atakowane przez rozpowszechnianie błędnych, fałszywych informacji i celowej kłamliwej propagandy. 

 Europa obecnie zwraca również uwagę na potencjał militarny Federacji Rosyjskiej i Chin. W ubiegłym roku francuski prezydent Emmanuel Macron przypomniał o potrzebie stworzenia zjednoczonej armii europejskiej, w tym obrony przed Rosją i Chinami.

 W Departamencie Obrony USA „przeciwdziałanie” tym dwóm państwom nazwano, zadaniem nr.1 na 2020 r. 

  Warto zauważyć, że zarówno rosyjscy, jak i chińscy urzędnicy wyjaśnili, że ich potencjał militarny nie implikuje agresji na inne kraje. 

 Mówiąc w USA o wzroście potęgi militarnej Moskwy i Pekinu jest to celowo propagowane w celu usprawiedliwienia własnej militaryzacji, mówi Kirill Koktysz. USA i ich europejscy sojusznicy muszą wymyślić wrogów, aby wyjaśnić swoje wydatki na obronę.

 Jurij Pochta z kolei dodał, że przez długi czas Rosja nie była postrzegana jako silne niepodległe państwo, a teraz obawiają się, że umacnia swoje bezpieczeństwo narodowe.

 „Na świecie w trakcie istnienia ZSRR przez wiele lat istniała równowaga sił, natomiast Rosja była postrzegana jako przegrany w zimnej wojnie. Ale teraz odzyskuje znaczenie, rozwija siły zbrojne, broni bezpieczeństwa narodowego. Te naturalne procesy powodują nieporozumienia i podejrzenia ”- stwierdził Jurij Pochta. 

● Pokojowa współpraca.●

Tymczasem Moskwa i Pekin wielokrotnie opowiadały się za wyłącznie pokojowym rozwiązaniem współczesnych kryzysów. 

  „Rosja i Chiny działają na rzecz pokojowego rozwiązania kryzysu w Syrii, opowiadając się za stabilizacją sytuacji w Wenezueli i pozostają zaangażowane w pełne wdrożenie wspólnego kompleksowego planu działania dla irańskiego programu nuklearnego” - powiedział wcześniej Władimir Putin. 

  Ponadto współpraca wojskowa krajów ma wyłącznie charakter obronny. Według ministra obrony Chin Wei Fenghe jest to podstawa globalnego pokoju. Rosja i Chiny muszą być silne by jako jedyne światowe mocarstwa mogły przeciwstawić się amerykanskiej hegemonii i bezkarności na arenie międzynarodowej, by móc powstrzymać USA od narzucania swojej woli z pozycji siły innym krajom, słabym militarnie czy gospodarczo. 

  Państwa wspierają także policentryczny system i dyplomację wielobiegunową. Według rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa wsparciem tym jest stowarzyszenie BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i Republika Południowej Afryki. 

  Współpraca rozwija się również w ramach innych organizacji, w tym SCO i Unii Eurazjatyckiej.

 Ponadto w TYM ROKU Rosja i Chiny ODMÓWIŁY PŁATNOŚCI w DOLARACH i przeszły na walutę krajową. Pekin jest     zdecydowany kontynuować ścisłą współpracę z Moskwą, zwiększając obroty handlowe do 200 miliardów dolarów. 

  „Na początku nowego etapu w rozwoju naszych stosunków i patrząc w przyszłość, zamierzamy wdrożyć porozumienia osiągnięte przez przywódców naszych krajów, wzmocnić koordynację, wypełnić nasze zobowiązania do utrzymania multilateralizmu i istniejącego porządku światowego, a także promować nasze stosunki dwustronne. Odpowiada to interesom obu krajów i sprzyja pokojowi i rozwojowi na świecie ”- powiedział oficjalny przedstawiciel Ministerstwa Spraw Zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej Gen Shuang. 

  Jak podkreślił rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew, stosunki rosyjsko-chińskie wkroczyły w nową erę i są na niespotykanym dotąd poziomie. Jest to zarazem dobry przykład, że dwa wielkie mocarstwa, kraje mimo przeszłości uwikłanej także w nieporozumienia mogą obecnie myśleć konstruktywnie o wspolnej pokojowo ukierunkowanej współpracy i z nią związanej przyszłości. Sąsiedzi powinni się wspierać, handlować przyjaźnić, być pokojowo zjednoczeni a nie walczyć jeden przeciwko drugiemu gdy graniczą ze sobą. Dobrze jest mieć blisko przyjaciół a wrogów daleko od siebie. A naj lepiej jak najdalej  !

 

 

KOMENTARZE

 • @Alfax
  Proszę o podanie źródła tego artykułu!
 • @1abezmetki 07:11:26
  A co cię to obchodzi?
  Znalazłeś jakieś kłamstwa albo nieścisłości to wykaż. Oczywiście z podaniem źródeł.
 • @
  Z punktu widzenia Polski wskazany proces jest istotny, a jego przeciwdziałaniem jest wsparcie projektu Jedwabnego Szlaku, tyle, że biegnącego na południe od Morza kaspijskiego i dalej przez Turcję.

  Właśnie Turcja i Iran mogą stanowić przeciwwagę rosyjskiej dominacji surowcowej, ale też chińskiej ekspansji przemysłowej.

  Jedwabny Szlak przez Rosję - to oddanie Rosjanom kontroli nad współpracą z Chinami i do tego ograniczenie możliwości współpracy Europy z Bliskim Wschodem - Syria pod kontrolą Rosji to blokada tej drogi komunikacji.

  Problemem ( do rozwiązania) jest transport - może najlepszym rozwiązaniem byłoby jako rozszerzenie możliwości poprzez kontenerowce z Turcji gdzieś w rejon Odessy (czyli przez Ukrainę), bo tam łatwo zbudować linię kolejową na wschód od Karpat + autostradę.

  Albo, alternatywnie , przez Rumunię.

  Decyzje powinny być już, gdyż ich realizacja powinna być w ciągu kilku lat.
 • @1abezmetki 07:11:26
  https://mises.pl/blog/2018/05/07/45988-christoff-kurapovna-rosja-chiny-i-geopolityka-jedwabnego-szlaku/ Polecam też : https://www.defence24.pl/wielkie-cwiczenia-rosyjskiej-armii-i-sojusznikow Salute .
 • @Repsol 09:30:30
  Od 2016 r. Kraj ten stał się głównym dostawcą ropy naftowej do Chin, wyprzedzając Arabię ​​Saudyjską. Z kolei chińskie korporacje państwowe są właścicielami części rosyjskich projektów dotyczących skroplonego gazu ziemnego w Arktyce i dostarczają sprzęt do wiercenia szybów naftowych.

  Dla wrogów, niebezpieczny jedwabny szlak przez Polskę.

  Gdy, Chińczycy pomogą wiercić mają sprzęt.

  W Polsce tylko 7 kilometrów wiercenia i jesteśmy II Kuwejtem.
 • @1abezmetki 07:11:26
  "Proszę o podanie źródła tego artykułu!"

  Szukałem starannie i znalazłem! Ten artykuł jest pod tym linkiem:

  http://alfax-2020.neon24.pl/post/151594,ciezki-bol-glowy-zachodu
 • "Szwajcaria ostrzega Zachód że względu na sojusz Rosji i Chin"
  --------------
  Ta polityka globalna od jakiegoś czasu sprawia takie oto wrażenie - jakby ciemnej sile wywijającej światem - zależało na tym aby właśnie pchnąć Rosję i Chiny ku sobie.
  Po co?
  Ano Chiny uczestniczą w swoistej piramidzie finansowej - gdzie wykupują usrahellskie papiery wartościowe. Rolę nowych jeleni dostarczających forsę do puli tej piramidy pełni ekspansja chińskiej gospodarki na coraz to nowe tereny świata. Sojusz z Rosją - taką chińską ekspansje będzie potęgować. Ponadto - kiedy Chiny będą zależne od rosyjskich surowców - będzie na nich bat - gdyby zaczęły wierzgać. Wtedy Rosja kurki zamknie. Co do Europy - to trwa planowa likwidacja Białej Europy i niech tzw. Szwajcarzy nie palą głupa, że o tym nie wiedzą.
 • Jedwabny szak
  Warto sobie uświadomić i utrwalić w swojej głowie, że jedwabny szlak który najczęściej wielu kojarzy się z jedną ścieżką, jedną drogą, czy jednym torem kolejowym, nie będzie tą jedną ścieżką, jedną drogą czy jednym torem kolejowym .
  To już jest cała ogromna sieć wszelkiego rodzaju szlaków lądowych i morskich. Jedne drogi będą szły przez Moskwę, Leningrad, Kaliningrad, inne przez Bosfor i Dardanele, Bukareszt i Pragę, Kraków. Jeszcze inne przez Kijów, Lwów, Lublin
  Mówiło się kiedyś ,,Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu” dziś można już powiedzieć wszystkie drogi prowadzą do Chin, a zapowiedź przywódców Chin o budowie Jedwabnego szlaku to nic innego jak te prowadzące do Chin i z Chin drogi poszerzenie i budowa dodatkowych stacji i portów przeładunkowych.
  Moja żona co róż znosi do domu towar kupiony jak to mówi u ,,Chinczyka”, bo mamy tu już dwa czy więcej sklepów chińskich, z tanim i dobrym chińskim towarem.
  Śpię w chińskiej bawełnianej pidżamie, pod chińską kołdrą i na chińskiej poduszce. Jem chiński czosnek i zupkę w chińskiej porcelanowej miseczce. Czekam na chińskie porcelanowe talerzyki i kubki. Mam mnóstwo chińskich drobnych narzędzi typu metrówki, cyrkle, młotki, śrubokręty, ściski stolarskie.
  Ostatnio kupiłem wiertarkę akumulatorową, w zestawie dwa akumulatorki, za jedyne sto zł.
  Na miejskim targowisku i na pchlim targu w niedzielę jest już nie jedno, a kilka dużych stoisk.
  Jedwabny szlak jak z tego można wnosić już sobie do Polski ścieżkę wydeptał.
  W kolejnych latach będzie ją poszerzał, bez względu na to czy się to rządowi PiS będzie podobało czy nie.
 • @Pedant 10:11:19
  @1abezmetki 07:11:26
  "Proszę o podanie źródła tego artykułu!"
  Szukałem starannie i znalazłem! Ten artykuł jest pod tym linkiem:

  http://alfax-2020.neon24.pl/post/151594,ciezki-bol-glowy-zachodu
  Pedant 15.11.2019 10:11:19
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  @ Pedant...
  To jest... : ) PIEKNE....usmialam sie... : )
  Masz PIEKNE poczucie HUMORU !

  Pedant... a jak ty masz na imie... ????

  bo ten nick-pedant..to taki glupi..
  wiem...ze masz ...PEDANTYCZNIE -SCISLY-meski/LOGICZN0-matematyczny umysl... : )
  ale... fajniej byloby gdybys sobie tu
  ...zmienil ten SZTYWNY gorset- nick-
  Pedant......
  na bardziej..ludzkie imie : ).
  ... moze byc nawet ADAM ...???

  RSVP : )

  https://www.youtube.com/watch?v=ntLajByfJj8

  framerowie taka taka

  xxx ewa
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:36:46
  Hej Krzys...
  Ad. ..''Jedwabny Szlak przez Rosję - to oddanie Rosjanom kontroli nad współpracą z Chinami i do tego ograniczenie możliwości współpracy Europy z Bliskim Wschodem - Syria pod kontrolą Rosji to blokada tej drogi komunikacji.
  Problemem ( do rozwiązania) jest transport - może najlepszym rozwiązaniem byłoby jako rozszerzenie możliwości poprzez kontenerowce z Turcji gdzieś w rejon Odessy (czyli przez Ukrainę), bo tam łatwo zbudować linię kolejową na wschód od Karpat + autostradę.
  Albo, alternatywnie , przez Rumunię....


  https://www.youtube.com/watch?v=WGovdeTLdtw
  Jerzy Połomski - Iść za marzeniem....co sie NIE spelnia...: /

  Iść za marzeniem..... : )

  Drogowskazów na TEJ Drodze brak....
  Niewiadoma jest Odległość ani Czas... : )
  Drogowskazów na tej drodze brak.....
  I znajduje Drogę tę niewielu z nas....
  Lecz są tacy, w których siły dość,
  By ją znaleźć i nie zbłądzić z niej na krok....
  Którym dane lądem, oceanem przez krzyk i ciszę, blask i mrok...

  Iść za marzeniem co się nie spełni.....

  SPOJRZ tu:
  ten link ponizej : mowi...ze EUROBANKRUT...wierzga...
  za chce KASY ££££££££££££££££££££££
  na przetrwanie...
  http://wgospodarce.pl/informacje/71115-ke-wszczyna-procedure-przeciwko-wielkiej-brytanii
  A tu...ponizej link: mowi...ze DANIA.. I z pewnoscia... Skandynawia/Norwegia...
  przestawia SWOJE ZWROTNICE na--- WSCHOD - ROSJA!

  https://wpolityce.pl/swiat/470971-zelenski-nord-stream-2-oslabia-europe-i-wzmacnia-rosje

  Ale...co tam... Polakow z ulanska fantazja & marzeniami III RZECZYPOSPOLITEJ wplecionej POLITYKA&gospodarka w eurobankruta.. & US-bankruta !
  nie brakuje...

  xxx ewa : )
 • To było do przewidzenia.
  Każda władza widzi tylko koniec swego nosa, dalej nie widzi.

  Polityka amerykańska polega na amerykanizacji. Chcieli zamerykanizować Chiny, ale tak starą kulturę trudno zmienić. Chiny wzięły to co mogły po to aby właśnie zachować swój charakter i się wzmocnić.

  Chiny produkują wszystko, a Ameryka produkuje broń. Właśnie ten fakt powoduje, że Ameryka musi podsycać napięcia wojenne po to, aby broń sprzedawać.

  Tak, połączenie sił Rosji i Chin było do przewidzenia.
 • @Pedant 10:11:19 Krzysztof J. Wojtas 15.11.2019
  @Pedant 10:11:19 & Krzysztof J. Wojtas 15.11.2019
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Hej chlopcy... : )

  COS znalazlam... w sieci NEPTUNA...ooooooooo...netu :
  ponizej link ; )
  https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/ebi-a-finansowanie-paliw-kopalnych-jest-decyzja-dot-gazu/3rn5lw0

  ktory - mowi...ustami Baby KE Ursula von der L. ze:

  Eurobankrut & masony BENELUXze swoim EBC
  nie maja zamiaru sie bawic... w MAGIKOW wytrzepujacych
  KASE ££$$$$ z .. POWIETRZA...
  bo to jest SZKODLIWE dla .. : ) KLIMATU EUROPY...
  Za duuuuuzo CO2 sie generuje... przy
  DRUKOWANIU zielonego $$$$ papieru na DRIKARKACH H-TECH
  od Wujka Sama z PRIVE drukarni FED Ltd.

  A CO2 jest szkodliwe...ma SMERTELNY wplyw na ..
  zycie & ZMARTWYCHWSTANIE bliskie
  -(w tym dziesiecioleciu!)
  Starotestamentowego Krola Davida
  I Mojzesza...ktory planuje wyprowadzic SWOJ WYBRANY LUD hebrajczykow...
  z ziemii... EGIPSKIEJ...z DOMU niewoli - FARAONA ... : )

  EBI całkowicie przestaje finansować inwestycje związane z paliwami kopalnymi. Już kilka lat temu wycofał się z kredytowania inwestycji związanych z węglem. Nowa polityka banku ma przyczynić się do realizacji celów…Klimatycznych UE.
  Nowa polityka EBI ma przyczynić się do realizacji celów klimatycznych Unii Europejskiej.

  Tu ponizej jest TAJNE INFO-- ze EBC z eurobankruta...
  przezywa TRANSFORMACJE DUCHOWA...
  Krotko mowiac: IDA...w UDUCHOWIENIE...
  Bank EBC NIE bedzie juz BANKIEM TWARDEJ MATERIALNEJ $$$$ WALUTY..
  jak to drzewniej bywalo... : )
  teraz... ZAMIAST MATERII $$$££%%% bedzie tam KROLOWAL
  DUCH...waluta niewidzialna GOLYM OKIEM...
  ani.. DOTYKIEM dla klubowiczow EU
  ale odczuwalna we WRZASKLIWYCH dyrektywach EUROBANKRUTA-UE!
  Przewodnicząca elekt KE Ursula von der Leyen w swoim expose podkreślała, że chce, aby EBI stał się "bankiem klimatu"

  BANK Duchowy EBC... oswiadcza..ze :
  jego DUCH bedzie podazal JEDNAK za Maryja/Miriam ..
  a nie Joshua/Jezusem
  i za pielgrzymami &skarbonka Watykan-City...
  czyli ODNAWIALNYMI ZRODLAMI energii Medjugorje... Lourdes...etc

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Objawienia_Maryjne

  EBI oświadczył, że zamierza finansować w energetyce tylko odnawialne źródła energii i projekty związane z efektywnością energetyczną

  Co decyzja EBI oznacza dla Polski?
  Dla Polski to oznacza: IMPORT gazu... wegla...
  I ZAKAZ DRILOWANIA w Naszej Swietej Ziemii !
  Bo Bank Duchowy EBC idzie w uduchowienie...
  JAK POLSKA Bedzie potrzebowala moze ...kiedys wegla na zime...
  albo gazu.... dla KREMATORIOW WW2... zeby zadymily przy WW4
  to zawsze sie moze zwrocic z PROSBA uprzejma do.. BANKU-MOSKWA!
  Bank MOSKWA nie idzie w uduchowienie...bo to ATEISCI& diably materii !

  Do Banku -Moskwa nie ma potrzeby..aby JUDEOCHRZESCIJANIN posuwal sie na kleczkach...
  moze JUZ wstac... I pojsc tam z buta... na piechote....
  Amen!

  Czwartkowa decyzja EBI oznacza, że polskie firmy elektroenergetyczne, które chcą realizować inwestycje gazowe, po 2020 r. nie będą mogły korzystać z kredytów tego banku, charakteryzujących się niskim oprocentowaniem, i będą musiały ubiegać się np. o kredyty w bankach komercyjnych, a wtedy będą płaciły wyższe odsetki.

  xxx
  hmmm... wiedzialam...ze ludzi szybko ZMIENIA CZAS...
  ale..
  tak szybko Zduuuuuuuuuuchowiala material Bankowa EBC...???
  to nie przypuszczalam...
  MUSI to byc CUD nadprzyrodzony !
 • Ewolucja następuje w każdej dziedzinie.
  Także w relacjach EU - Rosja. Rosja - Ciny. Chiny - USA. USA -ROSJA.

  Tylko pIs idzie w sprawach międzynarodowych 3 kroki do tyłu.
 • Polecam...
  By czerpać z różnych źródeł, dzięki umiejętności porozumiewania się w wielu ważnych światowych językach.
  Czytać i słuchać bezposrednio prasę szwajcarską j.niemiecki, francuski oraz publikowane fakty, relacje. Także dobrze jest móc porozumiewac się w j.angielskim i rosyjskim. A to otwiera drogę do nieograniczonego dostepu do rożnych źródeł i faktów.

  Świat stoi otworem i nie kończy się na TVPis, TVN, TV- Polsat z wyselekcjonowanymi specjalnie wiadomościami, w celu manipulacji odbiorcy, widza, słuchacza i propagowania jednej "słusznej" "prawdy" w ten sposób by ostatecznie móc uzyskać ślepe poparcie i ślepą wiarę w słuszność uprawianej polityki zgodnej z tymi którzy rządzą i posiadają wszelkie swoje media służące ich politycznym celom.

  Pozdrawiam

  I życzę swobody, samodzielnego myślenia... szukania zróżnicowanych źródeł a także dobrej znajomosci języków obcych.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:31:29
  "A co cię to obchodzi?"

  Cytując wypowiedzi znanych polityków wypadałoby podać teksty źródłowe.
  Doszło do mnie, że Neon stosuje wysokie standardy i walczy z plagiatorami. Być może walczy tylko z niektórymi.
 • @AgnieszkaS 19:57:04
  Walczy z wszystkimi i stosuje wysokie standardy.
  Jeśli znajdziesz plagiat to zgłaszaj. Aż dziwne, że muszę tłumaczyć to byłej admince...

  Autor nie ma obowiązku podawać do wszystkiego linków. Zawsze jednak można go złapać na kłamstwie i publicznie napiętnować. Widzisz coś takiego to reaguj.

  Proste?
 • @Oświat 11:02:22
  "Śpię w chińskiej bawełnianej pidżamie, pod chińską kołdrą i na chińskiej poduszce"

  Panie Oświat, to cudownie i oby tak dalej. Później przyjdą chińskie korporacje i będą zatrudniały tylko tych, którzy mówią po chińsku (mandaryńsku), jak to się dzieje w USA. A u nas nawet jedwabnego szlaku nie ma.

  Pozdrawiam wszystkich naiwnych!
 • @AgnieszkaS 19:57:04
  PS. Twój przyjaciel Husky kiedyś często wklejał całe teksty z "centrali" bez podania linku. Kilka razy dostał burę i się naprawił :)
  Można? Można!
 • @AgnieszkaS 19:57:04
  Pani Agnieszko,
  Alfax wyraźnie panią i innych uświadomił żeby oglądać lub słuchać szwajcarską telewizję lub czytać prasę. Ale musi pani znać przynajmniej obce języki niemiecki, angielski, rosyjski, hiszpański, włoski.
  A nie tylko ukraiński. I nie być niewolnicą Tvp tvn polsat republika i ect.

  Czy to takie jest trudne ?
  by zrozumieć?

  Arrivé; )))
 • @AgnieszkaS 19:57:04
  Magdalenkowa opryszczko , piszesz o Huskym ?. To się porobiło , jesteś za czy przeciw ?. https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-e-kowalewska-wybor-przedstawicielki-lewicy-na-przewodniczaca-komisji-rodziny-jest-szokujacy-zaskakujace-jest-zachowanie-pis-ktory-jakby-uwazal-ze-ta-komisja-nie-jest-wazna/ . Sami sobie jesteście winni . :))))))))
 • @Alfax 17:58:04
  " Świat stoi otworem i nie kończy się na TVPis, TVN, TV- Polsat z wyselekcjonowanymi specjalnie wiadomościami, w celu manipulacji odbiorcy, widza, słuchacza i propagowania jednej "słusznej" "prawdy" w ten sposób by ostatecznie móc uzyskać ślepe poparcie i ślepą wiarę w słuszność uprawianej polityki zgodnej z tymi którzy rządzą i posiadają wszelkie swoje media służące ich politycznym celom.,,

  I tu sie z Alfax zgadzam. 
  Tekst Super, daję 5 plus *****
 • @AgnieszkaS 20:10:42
  Zawsze mamy wybór.
  Chińska bawełna, lub chiński jedwab
  lub amerykański plastyk.
  Nie ma co narzekać.
  Coś trzeba sobie wybrać.
 • @Oświat 21:02:42
  Kobiety ah kobiety, ciągle niezadowolone. I zmienne.

  ":))
 • @Monaco 21:02:40
  Raz sierpem , raz młotem całą tą hołotę .Salute :)
 • @Repsol 21:00:52
  Przekonać kobietę ?

  To wyższa dyplomacja, i zaliczone studia w Oxford.

  Pozdr. ;)))
 • @Oświat 21:02:42
  "Chińska bawełna, lub chiński jedwab
  lub amerykański plastyk."/Oświat/

  Nie zrozumiał Pan mojego poprzedniego komentarza. Czasem jak coś nie pasuje do przyjętej ideologii, to natychmiast się niepotrzebne fakty odrzuca.

  Chiny zajmują pierwsze miejsce na świecie w zanieczyszczaniu plastikiem naszej planety:

  https://www.earthday.org/2018/04/06/top-20-countries-ranked-by-mass-of-mismanaged-plastic-waste/
 • @Monaco 21:09:57
  "To wyższa dyplomacja, i zaliczone studia w Oxford."

  Na początek proszę zaliczyć język polski na poziomie szkoły średniej i przestać kraść teksty.

  Mnie jeszcze żaden ignorant popuszczający doktrynalne wiatry do niczego nie przekonał.
 • @AgnieszkaS 21:49:25
  Agniś tak trzymaj!
  Mam nadzieję, że teraz weźmiesz się za tego mitomana i konfabukatora Kamińskiego. Ten to dopiero potrzebuje czułej opieki :))
 • @AgnieszkaS 15.11.2019 @Monaco 21:09:57
  AgnieszkaS 15.11.2019 @Monaco 21:09:57
  Na początek proszę zaliczyć język polski na poziomie szkoły średniej i przestać kraść teksty.
  Mnie jeszcze żaden ignorant popuszczający doktrynalne wiatry do niczego nie przekonał.

  AgnieszkaS 15.11.2019 21:49:25
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  @AgnieszkaS 15.11.2019
  Hi Miss Agnes... Policmajster z USA!

  Powyzej Pedant 15.11.2019 10:11:19 --
  podal link do SCISLE TAJNEGO TEKSTU-
  -DOKUMENTU wyciagnietego z BANKU w ZURICHU !
  na potrzeby OSWIATY szerzonej na Saloniku NEON 24 !

  Rzydowskie BANKIERY Rotszyldow ze Szwajcarii--
  ODDALY za darmo... TEN BEZCENNY DOKUMENT..
  przechowywany od 30 paru lat w Szwajcarkim..
  na wypadek... zakonczenia WW3
  I... pobratania sie...z ROSJA!

  Kochajmy sie : ) ; ) mowi Rotszyldy ...w tej tajnej NOTCE-
  po ktora to ALFAKS- kurier szwajcarski -
  pojechal specjalnie na wlasny koszt - do ZURYCHU!

  Rotszyldy powiedzialy ze NOTKE TAJNA I BEZCENNA
  oddaja za DARMO..
  ale... za bilet powrotny na NEON 24...
  to JUZ Alfaxowi - NIE Zwroca !

  Nie zwroca ! No i co tym parchatym SKAPCOM-Scroog-om zrobisz ????

  Miss Agnes z USA! - tu ponizej - DOWOD rzeczowy...FILM z youtuba
  KTO KRADNIE...
  I dla KOGO ????

  Moze tak by Miss Agnes FBI zawiadomila ?????

  https://www.youtube.com/watch?v=Z-y1wrs03jY

  GABRIELA KOWNACKA w filmie HALO SZPICBRÓDKA

  On tak... LADNIE kradnie... : )

  ---Halo...FBI z Ameryki... ???
  Przyjezdzajcie szybko na NEON 24...
  zaaresztowac Alfaxa- agenta szwajcarskiego...
  bo ON tal LADNIE... : )
  KRADNIE... : )

  xxx
  PS. Miss Agnes z USA... moze juz bys juz ODPOCZELA..
  : ) Czujnosc amerykanskiego REWOLUCJONISTY
  NIE jest wskazana...
  na TYM PORTALU - PELNYM WOLNOSCI!
  & WOLNOSCI POLSKIEJ/europejskiej..
  WOLNOSCI SLOWA -pisanego TEZ!!!
 • @panna ewcia 23:19:04
  Uwaga.

  Ta @AgnieszkaS 15.11.2019 

  to typowy pisiorski ignorant, szkoda zachodu i czasu na awanturnicę która zamiast rzeczowych argumentów atakuje ludzi próbując dezawuować a tym samym ujawnia swoją nicość i upośledzenie umysłowe. 

  Zawsze każdy musi pamiętać stare porzekadło: 

  " Że kto mieczem wojuje ten od miecza też ginie ".

  To by było tylko tyle w tym nie chcianym temacie.

  Pozdr. 

  Monaco.
 • @Monaco 00:32:12
  @Monaco 00:32:12 @panna ewcia 23:19:04
  Uwaga.

  Ta @AgnieszkaS 15.11.2019
  to typowy pisiorski ignorant, szkoda zachodu i czasu na awanturnicę ..
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  PIANO...piano.... : )
  https://www.youtube.com/watch?v=UtXWBiI5o-M

  Sophia Loren - Tu vuo fa L´Americano

  You Wanna Be Americano 'mericano, 'mericano ???
  .... You were born in Italy....
  You try livin' alla moda,
  But if you drink whisky-soda
  All you do is sing off key...
  Don't you know it's not
  New York City
  O'Kay, Napolita
  You wanna be America...NO ???
  You wanna be America=no ???


  PIANO...piano....Monaco... : ) ; )
  Piano ... saluta La Sicilia!!!!
  Parla più piano e nessuno sentirà....
  il Nostro AMORE lo viviamo io e te,
  nessuno sa la Verità.... : ) ; )

  https://www.youtube.com/watch?v=CCv_9i4f1TE&list=RDCCv_9i4f1TE&start_radio=1&t=7

  Parla piu piano.... - The Godfather song (lyrics)

  xxx CALUSY z UK ! : )
 • @Monaco 00:32:12
  Czemu wy tak nienawidzicie PiS?
  Za mało na dzieci dał, czy brakło XIII emerytury na balangę?
 • Czy ten artykuł to jest praca dyplomowa?
  Jeśli tak to jest zdecydowanie za krótki. I komentarzy jak kot napłakał.
  Szkoda tylko dwu godzin na trawienie tej kobyły.
 • @Casey 03:22:11
  A tak przy okazji, nikt nikogo nie zmusza tu do czytania. Jest tyle innych portali. Pomponik.
  Więc po co te wypociny. A pewnie z przyzwyczajenia do marudzenia.

  Goodnight.
 • @Krzysztof J. Wojtas 01:20:21
  Panie Krzysztofie.
  moja krytyka nie ma nic wspólnego z nienawiścią do PiS, ja szanuję ludzi nie zależnie od ich poglądów.
  Ale jestem wyczulony na obłudę i manipulacje. 
  Przez wiele lat obserwuję działanie tak pis , po , sld, psl. Dziś rządzi pis, więc naturalnie z uwagą obserwuję czyny, słowa i efekty i jestem krytyczny gdyż widzę wyraźne rzeczy których zwolennicy tej partii nie widzą lub nie chcą widzieć. A 500 plus czy 1.000.000 plus nie ma tu nic do rzeczy,

  to jest głupotą by mnie czy innych krytyków partii PiS lub czy też innych partii takim tanim chwytem prowokować.
  Uważałem pana za bardziej wysublimowanego. Czyż bym się mylił? 

  A ponieważ mam niezależne spojrzenie na świat to nie ulegam żadnej nachalnej notorycznej propagandzie a to dotyczy wszystkich wyżej wymienionych partii i ich mediów.
  PiS w wielu aspektach nie liczy się z opinią ludzi, mieszkańców
  a mając tzw "większość " bo z tych 60% biorących udział w wyborach nawet te obecnie 45% oddane na pis nie jest tak faktycznie prawdziwą większością w stosunku do wszystkich uprawnionych w wyborach. PiS narzuca innym swoją wolę, zachowuje się jak niegdys PZPR, dyktator. 
  Na przeróżnych odpowiedzialnych stanowiskach usadowił ludzi w dużej mierze nie kompetentnych ale oddanych partii, a zmiany pod kątem lojalności w prokuraturze, sądownictwie i nie przestrzegania najważniejszych reguł konstytucji, czyli lekceważenie podstawowego Polskiego Prawa. Jakże irytująca ślepa przyjaźń ze Stanami Zjednoczonymi łącznie ze sprowadzeniem na naszą Polską Ziemię obcych wojsk, tym razem amerykańskich.
  Bez zgody nas Polaków, bez żadnego referendum, a to wiąże się z narażeniem Polski wrazie ewentualnej agresji ze strony USA lub NATO na Rosję z jej atomowym odwetem i unicetstwieniem nas Polaków i Polski. Także wszelkie dokonywane przez PiS ustępstwa na rzecz roszczeń 447 oraz eksponowana przez PiS i to bez powodów wroga polityka rozpoczęta jeszcze za życia Lecha brata Jarosława w stosunku do Rosji która nota bene nie rości do naszego terytorium żadnych pretensji w odróżnieniu do obecnej Ukrainy. I nie wybaczalne popieranie przez PiS tych krwawych zamachowców neobanderowców którzy obalili legalne władze a następnie przyczynili się do pogromu, spalenia żywcem młodych ludzi 02.05.2014 w Odessie. A także wspieranie bez wstydu reżim w Kijowie który czci petlure, bandere, zwyrodniałych morderców Polaków jako swoich bohaterów.

  Jest jeszcze cała i bardzo długa lista haniebnych czynów niektórych przedstawicieli PiS.

  Spróbuje ją skompletować, gdy mi na to czas ... .

  Ale teraz jest czas na odpoczynek ,
  więc dobranoc.
 • @Monaco 04:30:11
  A mnie interesuje jedno: czy w porównaniu z poprzednimi rządami Polakom "za PiS" żyje się lepiej, ludzie mają poczucie bezpieczeństwa (także socjalnego), czy było lepiej za PO?

  Czy wielce wysublimowany pański umysł jest w stanie to rozróżnić?
  Umie Pan porównać Sawicką z Banasiem? A może Gawłowskiego, czy śp. Adamowicza aferami pisowskimi?
  Może ilość lotów Borusewicza /Tuska z Kuchcińskim? Zadłużenie szpitala przez Grodzkiego z innymi?
  ITD., itp.

  Dalej proszę zawsze wszelkie afery porównawczo.
  Zawisza robi to na zasadzie: PO zamknęła stocznię, a ten wstrętny PiS - przedszkole.
  Pan też z tej stajni?
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:01:17
  A jakże by inaczej. Do poprzednich podatków m.in 23% VAT (imienia Donalda Tuska) doszło parę nowych. Kwota wolna od podatku, dla bezrobotnych podskoczyła do 6000zł, dla pracujących zaś trzyma się mocno w miejscu na poziomie ~3180zł, mimo nałożonego podatku inflacyjnego. Zadłużenie rośnie w postępie geometrycznym, tak krajowe jak i prywatne, komornicy zapchani wyrokami sądowymi. Co tam jeszcze: dzietność planowo spada. Przybywa za to nowych, lepszych obywateli z krainy-U. Policja strzela celnie i zabija, lub zabija w wyniku tortur, chcąc usłyszeć spodziewane ,,właściwe nazwisko" podejrzanego, a nie to wbite w dowód osobisty. Wyroki zapadają w tym układzie sprawiedliwe - jak za wybryk chuligański a nie za zabójstwo ze szczególnym udręczeniem.
 • @Oracz 08:08:46
  Wiedziałem że o czymś zapomnę: zbliża się zapowiedziany: drugi rozbiór OFE, połączony z nałożeniem słusznego podatku, bodajże 17%. To się nazywa: swobodne dysponowanie środkami zgromadzonymi w OFE co OFErował Donald Tusk u którego boku stał dzisiejszy pierwszy minister Vateusz Moravietzki. Już mnie zdążył sędzia trybunału oświecić, że na imiennym koncie OFE gromadzę sobie publiczne czyli państwowe środki pieniężne, więc dlaczego mam się denerwować że państwo sobie samo nałożyło podatek, przy okazji rozbioru nr 2 tego funduszu.

  ,,Co się będziemy martwić. Niech oni się martwią, bo ja mam znakomite połączenia". Rzeczywiście na połączenia z aplikacji WhatsApp nie narzekam (z reguły).

  https://m.youtube.com/watch?v=ZEYAW0nGmG0


  https://m.youtube.com/watch?v=2zJFhdZ6Ox4

  .
 • @Oracz 08:08:46
  Szanowny Wojtas jest dość tani. 880 złociszy i broni PiSlam jak Kmicic Częstochowę.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:28:04
  Może ma bimber-maszynę, i dlatego taki wesoły Romek?

  https://m.youtube.com/watch?v=1Lz-RUqlkgQ

  ,,Nie bój, nie bój - wyłączą ci"

  .
 • @Oracz 08:27:14
  Rozumiem, że jak PO zajumała OFE - było ok.
  Teraz PiS oddaje, ale bierze 15% odstępnego - to złodziej?

  ps. Nie wszystko mi się podoba, ale styl prezentacji najczęściej naciąganych faktów, wskazuje na sk...wo narratorów.
  Pytanie w imię czego?
  I drugie - co ma wynikać z tej krytyki? Powrót PO (dawniej UW)?
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:01:17
  Oj gdyby pan czytal, dokładnie moje tu umieszczone opinie to nie była by potrzeba wyjaśniać raz jeszcze jasności.

  Proszę ma tu pan jak na tacy:

  https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/151570,tak-to-prawda-ze-pis-i-po-to-to-samo-zlo

  Za PO nie było dla skromnie zarabiających nic a nic lepiej. Ani za SLD-PSL

  Teraz po czasie pan sie sam przekona czy przez wzrost cen, opłat, podatków przeciętny 500 pluser nie odpłacić do swego relatywnego "szczęścia pis plus". Pożyjemy zobaczymy.

  Chleb chlebem, nie zaprzeczam że jest to bardzo istotne dla zdrowia i kondycji. Ale są jeszcze sprawy poza chlebem i solą, uczciwość, dostęp do prawdy w TVP, polityka między narodowa, i wasalstwo poddaństwo przed USA i Izraelem oraz skandaliczne wspieranie neobanderowców na Ukrainie i brak przyzwoitości w ocenie zbrodni jakich tam dokonali. itd...

  Pozdr.
  miłego weekendu.
 • @Monaco 14:02:51
  Gdyby wskazane cechy (te poza "chlebem") były faktycznie lepsze za PO - może przyznałbym rację.
  Tyle, że to g... prawda. Było znacznie gorzej. To TVN wtedy był bardziej wiarygodny niż TVP.

  Zatem - powagi, albo raczej będę traktował stosownie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:34:53
  Nie był pan pewnie nigdy spowiadany na komendzie, to nie wie o strategii: zły gliniarz, a drugi w tym samym pokoju: dobry gliniarz?

  W końcu tych dwóch pracuje razem i mają oni jedno zadanie: dojść do prawdy. A podział na role jest konieczny, by wyzwolić u podejrzanego odpowiedni mechanizm psychologiczny.

  Tak i tu mamy jedną Solidarność, utworzoną w gabinecie CIA w 1972r i jej agentów - Chazarów i jej wielkie olbrzymie zaplecze: Rzym z którym kupcy i królowie ziemi robią interesy od 1700 lat.

  Pamięta pan postulaty Solidarności spisane na paździerzowych tablicach?

  Ja tam do pana wielkich pretensji nie mam, ot takie tylko, że ma pan zawężone pole widzenia. Ja jestem pogodzony z tym. Ale mógłby pan wskoczyć na wyższy poziom świadomości. Jeszcze taki komentator jak Oscar to potrafi ubrać w słowa swoją strategię. Pan natomiast próbuje indoktrynować.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:34:53
  Zdaje się że PiS ,,oddaje" pieniądze z OFE, ale do ZUS, czyli to znów pan będzie beneficjentem, a ja płatnikiem, ale zobaczymy jak to będzie.
 • @ Autor, All
  "Analitycy twierdzą, że już w ramach takich stowarzyszeń, jak BRICS, SCO i Unia Eurazjatycka, państwa tworzą własne modele stosunków gospodarczych, w których nie ma miejsca na wojny handlowe i sankcje."

  Auć! Widać "analityków" aż swędzi żeby coś pojudzić ;-))))

  Brawo BRICS! Brawo SCO! Brawo EAU!
  Precz z "anal-itykami" ;-)

  5*

  Pozdro!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:31:29
  Widocznie 1abezmajtek lubi "anal-lityków" ;-DDD

  Pozdro!
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:22:41
  Wyraźnie widać że mam do czynienia z betonowym pisowcrm.

  Więc to ja już zastosuję w stosunku do pana traktowanie stosowne i nie mam zamiaru kopać się z koniem który ma nie tylko klepki na oczach ale co najgorsze zasklepiony umysł.

  Więc zakończę tę jałową pogawędkę z kimś do którego dociera tylko to co sam sobie ubzdura lub chce usłyszeć.

  Żyj człowieku w swoim świecie szczęśliwie i ciesz się życiem :)

  Bye, Żegnam i bez odbioru !!!.
 • @Monaco 19:09:45
  Dobra reposta, 6******

  :)))
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:52:54
  Członkiem UW był ukochany prezydent Szanownego, niejaki Maliniak.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej