Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
114 postów 1799 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐ ◇ ⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka meryt

Nord Stream 2 i przegrana Polski i Ukrainy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niemiecki parlament przyjął projekt ustawy o Nord Stream 2 o ochronie przed unijną dyrektywą gazową. Polski i ukrainski rząd pozostaje jak zwykle z ręką w nocniku. Ani presja USA ani Polska histeria wspierająca za wszelką cenę Ukrainę nie pomogła!

Niemcy uchwaliły projekt ustawy o ochronie Nord Stream 2  

 

Dzięki polityce PiS i kolaboracji z USA i bander-Ukrainą nie ma z czego się cieszyć❗

Niemiecki parlament przyjął projekt ustawy o usunięciu Nord Stream 2 z zakresu unijnej dyrektywy gazowej.

Projekt miał zostać przyjęty w zeszłym tygodniu, ale tak się nie stało - głosowanie odbyło się o drugiej w nocy, a kworum nie wystarczyło parlamentowi ze względu na żądanie frakcji Alternative for Germany do przeprowadzenia głosowania imiennego. W środę AdG poprosił również o apelację, ale w ostatniej chwili wycofał prośbę. W rezultacie posłowie głosowali, wstając ze swoich miejsc, a tym samym wyrażając swoje stanowisko.

Projekt ustawy stanowi, że przepisy dyrektywy czasowo (na okres nie dłuższy niż 20 lat) nie mają zastosowania do „części” rurociągów znajdujących się w Niemczech, jeżeli:

Pierwszy punkt podłączenia tego rurociągu do sieci UE znajduje się w Niemczech;

- Rurociąg został zbudowany przed 23 maja 2019 r .;

- Istnieją obiektywne podstawy do takiego wyjątku (amortyzacja dokonanych inwestycji, względy bezpieczeństwa dostaw);

- Wyjątek nie będzie miał negatywnego wpływu na konkurencję i bezpieczeństwo dostaw energii w UE. To sformułowanie odpowiada treści poprawki przyjętej przez UE, ale różni się strukturą. Dyrektywa UE pozwoli na wyjątki od:

- Rurociągi ukończone przed 23 maja 2019 r. w danym kraju w którym rurociąg jest podłączony do sieci europejskiej;

- „Do części rurociągu znajdującej się na terytorium lub wodach terytorialnych (danego państwa) z przyczyn obiektywnych, takich jak zapewnienie amortyzacji inwestycji lub ze względów bezpieczeństwa, zważywszy, że to wyłączenie nie będzie miało wpływu na konkurencję lub skuteczne funkcjonowanie krajowego rynku gazu ziemnego lub bezpieczeństwa podaż w Unii ”. W zaleceniu Komisji Gospodarczej i Energetycznej CDU / CSU wyjaśnia, że ​​ustawa jest zgodna z dyrektywą.

••• Nord Stream 1 jest zwolniony z wymogów pakietu energetycznego jako że jest już to zbudowany rurociąg. •••

W przypadku Nord Stream 2 „należy zastosować zasady legislacyjne, aby„ rozdział ”był możliwy na odcinku 12 mil morskich”. ••• Unbundling to dział produkcji i transportu gazu. W takim przypadku firma nie może produkować gazu, i jednocześnie być właścicielem gazociągu do Unii Europejskiej, przez który jest on dostarczany.•••

CDU/ CSU dodają, że ​​„kompromis osiągnięty między UE a Niemcami postuluje, że rozporządzenie dotyczące odpowiedniej części Nord Stream-2 zostanie przeprowadzone przez Federalną Agencję Sieci”.  Komisja Europejska początkowo nalegała, aby regulacja ta wchodziła w zakres jej kompetencji. Decyzja o zwolnieniu rurociągu z wymogów pakietu energetycznego przez Federalną Agencję ds. Sieci powinna zostać przyjęta do 24 maja 2020 roku. Wcześniej operator Nord Stream-2, Nord Stream 2 AG, złożył pozew do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w celu częściowego uchylenia zmian w dyrektywie ze względu na fakt, że dokument określa zbyt krótki termin dla członków UE na wprowadzenie wyjątków, zmian.

Nord Stream 2 AG, którego jedynym udziałowcem jest Gazprom, uważa, że ​​Nord Stream 2 ma prawo odstąpić od zaktualizowanej dyrektywy, ponieważ inwestycje zostały prowadzone przed wejściem w życie nowego ustawodawstwa.● Projekt Nord Stream 2 obejmuje budowę dwóch rurociągów gazociągu o łącznej przepustowości 55 miliardów metrów sześciennych gazu rocznie od wybrzeża Rosji przez Morze Bałtyckie do Niemiec. Zakończenie planowane jest na koniec 2019 roku. Rurociąg będzie przebiegał przez wody terytorialne lub wyłączne strefy ekonomiczne Rosji, Finlandii, Szwecji, Danii i Niemiec. ● 

<<《 Taka jest akualna sytuacja NS 2 》>>

A Polskie władze z wrodzoną swoją rusofobią i z wrodzonym brakiem zdrowego rozsądku i instnktu ekonomicznego oraz praw dotyczących handlu, w imię wspierania banderowskiej Ukrainy i szczuciu razem na Rosję zaprzepaściły korzyści z tranzytu i naraziły polskiego odbiorcę gazu, polskie rodziny na wyższe koszty.

Tylko pozostaje pytanie, dlaczego to my Polacy za fanaberie i bezmyślność rządzących (PiS) mamy płacić wyższe rachunki ! 

 A może w imie NIE odwzajemnionej miłości USA  [ 447 ❗❗❗ ]  

A może w imie tych co gloryfikują [ UPA ❗❗❗].

 

                                        Line 2

 

 

KOMENTARZE

 • Polskie władze, które
  "z rusofobią i brakiem zdrowego rozsądku oraz instynktu ekonomicznego, w imię wspierania banderowskiej Ukrainy zaprzepaściły korzyści z tranzytu gazu i naraziły polskiego odbiorcę gazu, polskie rodziny na wyższe koszty."

  w uznaniu zasług, zostały z należną czcią pochowane na Wawelu.
 • @interesariusz z PL 08:37:18
  Jak się ma takich wybitnych specjalistów w PISie, którzy są mierni ale wierni, no to ma się ciągle w sprawach wielkiej wagi rękę w nocniku a nawet dwie.
 • Niemcy to kolonia USraela
  USrael ustami Trumpa już po spotkaniu z Putinem w wywiadzie dla Fox News zadekretował: "Niemcy mają prawo uczestniczyć w Nord Stream 2".

  Tak manifestuje się w praktyce żydowski Pax Russo - Americana. USrael finansuje KGBistę Putina, który jednocześnie kontroluje energetykę US raelskich Niemiec.

  Nawet podczas tzw zimnej wojny gaz był importowany przez Niemcy z ZSRR.

  NS2 oznacza że \"Pipeline dollars to Russia are...acceptable!\"

  //Nils Schmid, a foreign policy spokesman for the Social Democrats, the junior coalition partners to Merkel\'s conservatives, told DW that Germany had always been too dependent on Russian gas.
  "However, even during the Cold War we imported gas from the Soviet Union," said.//

  Nie można zapominać, że, USrael sprawuje totalną kontrolę nad niemieckimi agencjami wywiadowczymi, polityką zagraniczną i obronną, relacjami z Izraelem i wysyłają \'niemieckie\' wojska, aby wspierać amerykańską okupację Afganistanu.

  Ponad 37 aktywnych baz amerykańskich i instalacji znajduje się w północnych Niemczech i Bawarii. Około 35 000 żołnierzy amerykańskich pozostało w Niemczech, w porównaniu z \"zimnowojenną\" liczbą ponad 300 000 żołnierzy. Niemieckie bazy lotnicze stanowią trzon amerykańskiej kontroli nad Europą Wschodnią i Bliskim Wschodem.
  USrael składuje broń jądrową w Niemczech.

  USrael zdominował środki masowego przekazu w Niemczech od czasu II wojny światowej. Wywiad decyduje o nominacji redaktorów naczelnych i publicystów. Niemieccy urzędnicy i politycy na wszystkich szczeblach rozumieją co jest nakazane i zakazane, unikając działań, które mogłyby zirytować Waszyngton.

  USraelski wpływ na Niemcy jest tak wszechogarniający, że kiedy ujawniono, że amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego podsłuchuje telefon komórkowy Angeli Merkel, reakcja niemieckiego rządu na to upokorzenie była... jakby jej nie było.

  -------------------------------------------------------------------------------------
  https://en.wikipedia.org/wiki/Atlantik-Br%C3%BCcke#Young_Leaders

  Stowarzyszenie organizuje konferencje, seminaria i kolokwia tylko na zaproszenia. Poprzez różne programy dla „młodych liderów”, wojskowych, dziennikarzy i studentów, Atlantik-Brücke wspiera sieci społecznościowe wśród obecnych i przyszłych liderów biznesu i spraw światowych. Atlantik-Brücke przyznaje także nagrody na cześć Vernona A. Waltersa i Erica M. Warburga.

  Żyd Eric M. Warburg (założyciel firmy znanej obecnie jako Warburg Pincus) był jednym z założycieli Atlantik-Brücke, wraz z legendarnym redaktorem Marion Gräfin Dönhoff, kanclerzem Niemiec [żydem po ojcu*] Helmutem Schmidtem i innymi wiodącymi obywatelami Hamburga. Żydowska Rada Stosunków Zagranicznych (CFR) wpadła na pomysł założenia Atlantik-Brücke; Eric M. Warburg był przyjacielem i konsultantem Johna J. McCloya, przewodniczącego Rady Stosunków Zagranicznych i prezesa Banku Światowego. Atlantik-Brücke jest niemieckim odpowiednikiem amerykańskiej Rady Amerykańskiej ds. Niemiec z siedzibą w USA (członkami są dyplomaci z USA Richard Holbrooke i Henry Kissinger).

  Atlantik-Brücke Young Leaders

  Dwie konferencje w roku otrzymują ponad 500 zgłoszeń z których 120 młodych liderów wybieranych jest za pomocą komitetu sterującego złożonego z liderów politycznych, biznesowych i akademickich. Sześćdziesięciu młodych liderów wybiera się na konferencję niemiecko-amerykańską (30 Amerykanów i 30 Niemców), a sześćdziesięciu wybiera się na Konferencję Europejską.Trwa to już od ponad czterdzIestu lat.

  Program dla młodych liderów zainicjowany przez Atlantik-Brücke reprezentuje najstarszy i największy program poświęcony identyfikowaniu i pielęgnowaniu relacji między przyszłymi opiekunami partnerstwa transatlantyckiego. Od czasu pierwszej Konferencji Młodych Liderów w 1973 r. Ponad 1500 Europejczyków i Amerykanów uczestniczyło w jednej z trzydziestu dwóch niemiecko-amerykańskich Konferencji Młodych Liderów lub dziesięciu Europejskich Konferencjach Młodych Liderów. Absolwenci tych prestiżowych spotkań pozostają w kontakcie nieformalnym i za pośrednictwem regionalnych grup dyskusyjnych i odbywających się co dwa lata konferencji absolwentów, które odbyły się pod patronatem Atlantik-Brücke. 1 stycznia 2011 r. Atlantik-Brücke założył niezależną organizację „Atlantik Forum e.V. - Absolwenci młodych liderów Atlantik-Brücke”, aby skuteczniej ułatwiać i zarządzać wszystkimi tymi działaniami.

  Wybitni absolwenci
  Christian Wulff, były prezydent Niemiec Federalnych
  Thomas de Maizière, były federalny minister spraw wewnętrznych
  Karl-Theodor zu Guttenberg, były federalny minister obrony
  Michael Otto, Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Otto
  Jürgen Großmann, prezes zarządu RWE
  Thomas Enders, prezes i dyrektor generalny Airbus Industries
  Paul-Bernhard Kallen, prezes zarządu Hubert Burda Media Holding
  Hans-Gert Pöttering, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego
  Charles Schumer, starszy senator USA z Nowego Jorku
  Cem Özdemir, przewodniczący Alliance 90 / Zieloni
  Edelgard Bulmahn Poseł do Parlamentu; Były federalny minister edukacji i badań naukowych
  Michael Vassiliadis, Prezes Zarządu IG BCE - Przemysł Górniczy, Chemiczny i Energetyczny
  Wolfgang Ischinger, były ambasador Niemiec w Stanach Zjednoczonych
  Richard Burt, były ambasador Stanów Zjednoczonych w Niemczech
  Silvana Koch-Mehrin, wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego
  Craig Kennedy, prezes niemieckiego funduszu Marshalla w USA
  Kai Diekmann, redaktor naczelny BILD Zeitung
  Katja Gloger, redaktor naczelna magazynu STERN
  Joshua Bolten, były szef sztabu Białego Domu, prezydent George W. Bush

  Poniżej znajduje się wyciąg z listy członków Atlantik Brücke e.V. [1] [2] [3]


  Philip D. Murphy, były ambasador Stanów Zjednoczonych w Niemczech
  Henry Kissinger, były sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych Ameryki
  Josef Ackermann, były dyrektor generalny Deutsche Bank, Niemcy
  Karl-Theodor zu Guttenberg, były sekretarz obrony Niemiec
  Helmut Kohl, były kanclerz Niemiec
  Helmut Schmidt, były kanclerz Niemiec
  Rupert Stadler, były prezes Audi AG
  Torsten Oltmanns, globalny dyrektor marketingu w Roland Berger Strategy Consultants
  Joachim Gauck, były prezydent Niemiec
  Angela Merkel, kanclerz Niemiec//
  [*] Schmidt's father was born the biological son of a German Jewish banker, Ludwig Gumpel, and a Christian waitress, Friederike Wenzel,[4] and then covertly adopted, although this was kept a family secret for many years.[5][6]
 • Trasa Nord Stream 2 powinna niepokoić!
  Dlaczego?
  Otóż tzw. demonkratura - to tzw. demonkratura - ale gdyby rzeczywiście chciano poprowadzić ten rurociąg przez atrapę Polski - toby jakiś grubszy Srul tupnął nogą i w trymiga polskojęzyczni zgodziliby się na wszystko - bez żadnego szemrania. Podobnie byłoby z ukraińskojęzycznymi.
  Wniosek?
  Jeżeli rzeczony rurociąg poprowadzono po dnie Bałtyku - to może znaczyć to tylko tyle, że nasycanie atrapy Polski banderssynami może skończyć się jak zwykle - czyli niezwykle krwawo i zgodnie z planem.
 • w imieniu kogo ? czego ? USA i Ukrainy ?
  Pytanie jest zarazem odpowiedzią.

  Bo pis robił to dokładnie w imieniu tych dwóch nazi landòw.
 • Tak bawią się globalni bandyci
  "Jest to historia ograbienia amerykańskiego podatnika i ukraińskiego klienta na rzecz kilku skorumpowanych indywiduów, amerykańskich i ukraińskich. I jest to historia kijowskiego reżimu i jego zależności od USA i MFW. Ukraina ma kilka średniej wielkości złóż gazu ziemnego, wystarczających do zaspokojenia krajowego zużycia w gospodarstwach domowych. Koszt jego produkcji był dość niski i Ukraińcy przyzwyczaili się płacić grosze za gaz. W istocie produkcja była tak tania, że Ukraina mogłaby zapewnić wszystkim swoim gospodarstwom domowym darmowy gaz do ogrzewania i gotowania, podobnie jak Libia. Pomimo niskiej ceny detalicznej koncerny gazowe (takie jak Burisma) miały bardzo wysokie zyski i bardzo niskie koszty.

  Po zamachu stanu w 2014 r. MFW zażądał podniesienia ceny gazu dla krajowego konsumenta do poziomu europejskiego, a nowy prezydent Petro Poroszenko podporządkował się. Ceny poszybowały w górę. Ukraińcy byli zmuszeni płacić wielokrotnie więcej za gotowanie i ogrzewanie, a ogromne zyski trafiły do kabzy firm gazowych. Zamiast podnieść podatki albo obniżyć ceny prezydent Poroszenko domagał się od firm gazowych haraczu albo dofinansowania swoich projektów. Powiedział, że zorganizował podwyżkę cen, powinien więc być uznany za partnera.

  Spółka gazowa Burisma musiała zapłacić prezydentowi Poroszence wyłudzone pieniądze. W końcu jej założyciel i właściciel Mykoła Złoczewski postanowił zaprosić do zarządu spółki kilka ważnych postaci z Zachodu, mając nadzieję, że w ten sposób złagodzi apetyt Poroszenki. Sprowadził syna Bidena, Huntera, Johna Kerry’ego i byłego prezydenta Kwaśniewskiego. To mu jednak nie pomogło.

  Poroszenko wściekł się, że utuczone cielę może mu uciec, i zwrócił się do prokuratora generalnego Wiktora Szokina o przeprowadzenie dochodzenia przeciwko Burismie, ufając, że wyjdą na jaw jakieś nieprawidłowości. Prokurator generalny Szokin błyskawicznie odkrył, że Burisma płaciła tym „gwiazdom” od 50 do 150 tysięcy dolarów miesięcznie tylko za to, że figurowali na liście dyrektorów. Według ukraińskiego prawa podatkowego jest to nielegalne i takich wydatków nie można uznać za uzasadnione koszty.

  W tym momencie do akcji wkroczył tata Biden. Zadzwonił do Poroszenki i dał mu sześć godzin na zamknięcie sprawy przeciwko swojemu synowi. W przeciwnym razie miliard dolarów z funduszy amerykańskich podatników nie trafi do ukraińskich łapówkarzy. Złoczewski, właściciel Burismy, dobrze zapłacił Bidenowi za tę rozmowę: według różnych źródeł Joe Biden otrzymał od trzech do dziesięciu milionów dolarów."

  Ciekawe, jak było z 1mld euro przekazanym przez maliniaka, pewnie tak samo.
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2019/11/pladrowanie-ukrainy-przez-skorumpowanych-amerykanskich-demokratow/
 • @rysio 17:09:55
  I w jakim świecie my żyjemy, pełnym złodziei, obludy, manipulacji i to w samym najwyżej usadowionym korycie.
 • Revolution
  Polska od 2022 zrywa z odbiorem z Rosji gazu.

  PiS wyleci z hukiem za burtę jak ceny energii wzrosną ponad 100%.

  Co to za antypolska polityka tych rządowych "ekonomistów ".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej