Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
114 postów 1799 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐ ◇ ⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka meryt

Polityka neokolonialna USA ... .

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polityka neokolonialna USA, to bezprawne przebywanie wojsk USA Okupcja i kradzieże ropy w Syrii.

                      ••• •••

 Polityka neokolonialna USA, to bezprawne przebywanie wojsk USA i kradzieże ropy w Syrii.

 Departament Stanu USA powiedział, że ropa na obszarach kontrolowanych przez wojsko USA we wschodniej Syrii jest wydobywana przez lokalne władze. Wcześniej rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że czarne złoto wydobywane z tych złóż jest przemycane z pomocą strony amerykańskiej, a dochody trafiają na konta prywatnych firm wojskowych i amerykańskich służb specjalnych. Zdaniem ekspertów oświadczenie Departamentu Stanu ma złagodzić surową retorykę Donalda Trumpa, który wielokrotnie mówił o chęci przejęcia kontroli nad syryjskimi polami naftowymi. Analitycy zauważyli również, że wojska amerykańskie przebywają nielegalnie w Syrii, i porównali amerykańskie działania w celu zajęcia szybów naftowych z polityką kolonialną. 

 Ropa kontrolowana przez amerykańskie obszary wojskowe we wschodniej Syrii jest produkowana przez „władze lokalne”. Zostało to zgłoszone zachodnim mediom przez przedstawiciela Departamentu Stanu USA.

  „Władze lokalne produkują ropę na rzecz lokalnych społeczności. My w Departamencie Stanu nie mamy instrukcji od administracji, by cokolwiek robić z polami naftowymi ”, Reuters cytuje odpowiedź urzędnika na pytanie dziennikarzy, czy Stany Zjednoczone są zaangażowane w eksploatację pól nawtowych.

  Pentagon z kolei powiedział, że wszystkie zyski ze sprzedaży ropy trafiły do ​​arabsko-kurdyjskich Syryjskich Sił Demokratycznych (SDS).● Około 90% syryjskiej produkcji ropy koncentruje się na wschodnim brzegu Eufratu. Po utworzeniu „kalifatu” ISIS * we wschodniej Syrii i zachodnim Iraku obszar ten był kontrolowany przez terrorystów ISIS,, a teraz jest kontrolowany przez kurdyjskie siły zbrojne Syryjskich Sił Demokratycznych, które są sojusznikami USA.

 Agencjia AP poinformowała, że prezydent USA Donald Trump zatwierdził rozszerzoną misję wojskową w celu ochrony pól naftowych w regionie.● Według źródeł agencji AP,  setki żołnierzy amerykańskich znajdą się nielegalnie w Syryjskiej Republice Arabskiej, którzy będzą  „bronić ” dużej części terytorium - od Deir al-Zor po Al-Hasaki.

  Jak wskazano w materiale, ta decyzja szefa Białego Domu przekreśla założenie, że większość amerykańskich sił zbrojnych bez prawnie stacjonujących w Syrii wkrótce wróci z Syrii do domu, jak wielokrotnie wcześniej zapowiadał Trump.

  W wywiadzie dla RT ekspert Wojskowych Naukowców Politycznych, kierownik Katedry Nauk Politycznych i Socjologii Rosyjskiego Uniwersytetu Ekonomicznego im. G.V. Plekhanova Andrei Koshkin zauważył, że przy takich wypowiedziach Departament Stanu USA chce przedstawić sprawę tak, jakby siły amerykańskie nie kontrolowały ropy naftowej, a jedynie chroniły ją przed terrorystami.

  „Dzisiaj przeciwnicy prezydenta USA, oskarżają go o korzystanie z bogactw innego kraju bez pozwolenia oficjalnego rządu Syrii, czyli grabieży bogactw naturalnych obcego państwa.

 Natomiast Departament Stanu używa tego sformułowania o ochronie, aby złagodzić krytykę Trumpa na ten temat.

● Złodziej ropy USA. ●

 W ciągu miesiąca, który upłynął od oświadczenia Trumpa w sprawie wycofania wojsk amerykańskich z Syrii, prezydent USA wielokrotnie podkreślał znaczenie kontroli nad syryjskimi polami naftowymi.● Pod pretekstem niedopuszczenia grupy terrorystycznej IS na pola naftowe pozostawiono część amerykańskiego kontyngentu wojskowego we wschodniej Syrii, pomimo faktu, że Trump początkowo twierdził, że wycofa cały amerykański kontyngent wojskowy.

Pola naftowe, były w posiadaniu ISIS, dopóki Stany Zjednoczone ich nie zajęły z pomocą Kurdów. Podczas swojego przemówienia po likwidacji lidera ISiS Abu Bakra al-Bagdadi Trump powtórzył, że Stany Zjednoczone wyślą swoje wojska w region, aby kontrolować ropę naftową. ● Trump oznajmił: „Nie chcemy trzymać żołnierzy między Syrią a Turcją przez kolejne 200 lat. Ich konfrontacja trwa wieki. Wycofujemy wojska. Ale zostawmy część żołnierzy, aby kontrolować ropę. Być może będziemy musieli o to walczyć. To nie jest dla nas straszne. Jest całkiem możliwe, że ktoś inny będzie chciał tej ropy, oleju". "Są tam ogromne rezerwy ropy naftowej" wyjaśnił Trump.

  Poza tym podczas tego samego wystąpienia prezydent USA skarżył się, że jego poprzednicy nie ustanowili kontroli nad polami naftowymi w Iraku po inwazji na Irak na początku 2000 roku. ● Trump, oznajmił, " Nie miałem nic wspólnego z wjazdem wojsk USA do Iraku, kategorycznie byłem przeciwny. Ale zawsze powtarzam" „Jeśli nasze wojska zamierzają wejść do Iraku, niech zatrzymają pola naftowe, dla siebie”. "Ale tego nie zrobili", dodał Trump.

Trump otwarcie oświadczył, że Stany Zjednoczone chcą nie tylko chronić syryjskie pola naftowe, ale także pozostawić je pod bezpośrednią kontrolę. Czyli faktycznie to kraść cudzą ropę. W przemówieniu z 29 października Trump powiedział: „Chcemy ropę, wartą 45 milionów dolarów miesięcznie. Tak zatrzymamy ropę, olej dla siebie ”. 

 Złożył podobne oświadczenia jeszcze na długo zanim został prezydentem. Miał pretensje do swoich poprzedników.

 ( Chociaż w rzeczywistości to i jego popzednicy tam gdzie ich amerykańska  armia weszła, to też rabowali ).

Słowa Tumpa  „Wygrywasz wojnę, bierzesz ropę naftową ... Nic nie kradniesz ... Zwrócimy nam 1,5 biliona dolarów w ramach rekompensaty” - powiedział Trump w wywiadzie dla ABC w 2011 r. O działaniach USA w Iraku.

Następnie oświadczył, że Stany Zjednoczone powinny najechać Libię tylko wtedy, gdy oznaczałoby to zajęcie lokalnych pól naftowych. ■ „Libia mnie interesuje tylko wtedy, gdy weźmiemy ropę. W przeciwnym razie nie jestem zainteresowany ”- wyjaśnił Trump w wywiadzie dla The Wall Street Journal. ■

Obsesję Trumpa na punkcie ropy naftowej obecnie Syrii, krytykował demokratyczny kandydat na prezydenta Tulsi Gabbard, który konsekwentnie protestuje przeciwko zaangażowaniu Ameryki w konflikt syryjski. Stwierdził, że ​​Trump przejął pola naftowe, które słusznie należą do narodu syryjskiego i są mu potrzebne do przetrwania i życia. „To są to zasoby energii, które należą do narodu syryjskiego. A to hańba dla naszej armii", powiedział polityk w Fox News.

  Prezydent Syrii Bashar al-Assad skomentował oświadczenia Trumpa》.

■ •••„Potwierdzam, że jest innym amerykańskim prezydentem, ale nie z powodu jego polityki, ale ze względu na jego przejrzystość”, cytuje Assad. - Trump mówi transparentnie, mówiąc: „Potrzebujemy ropy”. Taka jest rzeczywistość amerykańskiej polityki, jej celem jest rabunek cudzych surowców, przynajmniej od drugiej wojny światowej. ” oznajmił prezydent Syrii Bashar al-Assad ••• ■

  Według głowy państwa Syrii, to :  „w rzeczywistości amerykańscy prezydenci to grupa przestępców reprezentujących interesy amerykańskiego lobby”, w tym „koncerny naftowe i producenci broni”.

  Amerykańskie prawo do grabieży.

26 października rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony, generał dywizji Igor Konashenkov, nazwał działania USA w celu ustanowienia kontroli nad regionami roponośnymi

 „ amerykańską państwową mafią bandycką ”.

Zauważył, że ani w prawie międzynarodowym, ani w ustawodawstwie Stanów Zjednoczonych nie ma przepisów, zgodnie z którymi wojsku amerykańskiemu można by powierzyć zadanie „ochrony i obrony złóż węglowodorów w Syrii przed samą Syrią i jej obywatelami”.

  Oznajmił, że siły amerykańskie kontrolują produkcję i sprzedaż ropy w Syrii.  Kontrakt na eksport ropy naftowej realizuje kontrolowana przez USA firma Sadcab, utworzona w ramach tzw. Administracji Autonomicznej Wschodniej Syrii. A dochód z rabunku syryjskiej ropy przez interakcyjne firmy maklerskie trafia na konta amerykańskich PMC i amerykańskich służb specjalnych - powiedział Konashenkov.

Natomiast 6 listopada rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Siergiej Vershinin ogłosił, że Rosja nie będzie tolerować i współpracować ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie syryjskiej ropy. Oznajmił, że „naród syryjski powinien korzystać ze swoich zasobów naturalnych, w tym ropy naftowej”.

 Według Nikity Danyuk, zastępcy dyrektora Instytutu Studiów Strategicznych i Prognoz Uniwersytetu RUDN, Stany Zjednoczone nielegalnie przebywają na terytorium Syryjskiej Republik Arabskiej , co narusza prawo międzynarodowe. Według niego takie zachowanie jest przejawem neokolonializmu Waszyngtonu. ● „To polityka neokolonialna, ponieważ Amerykanie przejęli terytorium, ignorując międzynarodowe prawo. Są tam okupantami. Rabują zasoby z terytorium innego państwa i pompują pieniądze do swoich struktur, firm związanych z produkcją ropy, transportem i sprzedażą. Ta sytuacja stanowi silny precedens ”- powiedział w wywiadzie dla RT. ●

 Analityk dodał, że formacje kurdyjskie, które obecnie kontrolują region roponośny, są bezpośrednio zaangażowane w produkcję ropy dla Amerykanów.  „Używają Kurdów jako proamerykańskiej siły, na której mogą polegać. Za pomocą ropy Kurdowie kupują lojalność wobec Waszyngtonu, ale mogą to zrobić tylko pod warunkiem posiadania czarnego złota. Jak tylko przestaną kontrolować te depozyty, lojalność Waszyngtonu i zobowiązania wobec nich znikną ”- wyjaśnił Danyuk.

Według Daniuka amerykańskie agencje wywiadowcze mogą według własnego uznania wykorzystać środki uzyskane z przemytu ropy naftowej bez konsultacji z Kongresem. ● „Z tych niekontrolowanych pieniędzy można korzystać na różne sposoby, w tym lobbując za ich interesami na terytorium Syrii za pośrednictwem różnych grup politycznych. Ponadto jest to łatwy sposób na wzbogacenie się. Posiadanie tych zasobów pozwala kupować lojalność różnych sił politycznych, korupcji, co w przyszłości może pozwolić na destabilizację całych regionów" - podsumował ekspert. ●

 

KOMENTARZE

 • Info.
  Info. https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Neokolonializm
 • Wszystko to prawda
  tylko co z tego ?
  Kto ten bandytyzm może ukrócić ?
  Może wreszcie ONZ coś zrobi ?
  Qrwa, nie rozumiem tego...
 • Z czego wynika ten stan
  ----------------
  "Polityka neokolonialna USA, to bezprawne przebywanie wojsk USA Okupcja i kradzieże ropy w Syrii."
  ----------------
  uwidoczniony w powyższym cytacie?
  Przecież naród syryjski sam od siebie powinien - wzorem narodu polskiego - zaprosić do Syrii wojska USA na własny koszt a forsę ze sprzedaży swojej ropy - ów naród syryjski powinien ulokować - we właściwych bankach USA na właściwych warunkach.
  Wniosek?
  Jeżeli tak się nie dzieje - to znaczy, że Syryjczyków zlekceważono - w przeciwieństwie do Polaków - ponieważ Polakom wymordowano mądrzejszych obywateli w ubiegłym wieku a Syryjczykom - nie.
 • był kiedyś taki program "pomocowy" dla Iraku "ropa za żywność"
  wyglądało to mniej więcej "jedna cysterna brudnej śmierdzącej ropy z Iraku za jedna pyszna soczysta pomarańcza z hajfa, jedna cysterna, jedna pomarańcza, jedna cysterna jedna pomarańcza..." potem w podobny sposób sprzedawano polskie kamienice.
 • Każdy kij ma dwa końce,
  Jawna i bezczelna grabież Syryjskiej ropy kompromituje USA w oczach opinii międzynarodowej na całym świecie.
  Takie straty wizerunkowe również wśród własnego amerykańskiego społeczeństwa to wzmocnienie oporu wszystkich uczciwych ludzi na świecie.
  Już każdy wie że USA to bandyci i to globalni bandyci.
  Niestety Polska jako sojusznik czyli wasal USA również traci "oblicze" na świecie. Zresztą Polska na świecie jest reprezentowana przez żydów i dla świata Polska to kraj żydowski a Polacy w Polsce to tacy sami "tubylcy" jak Palestyńczycy w Palestynie.

  Grabież ropy się szybko skończy.
  Albo społeczność międzynarodowa zmusi bandytów do ustąpienia.. albo zrobią to "nieznani sprawcy" niszcząc część sił okupacyjnych.
  Używane tam Hammery są łatwym celem... wystarczy kilka ręcznych wyrzutni ppanc.
  Podobnie jest ze zdrajcami Syryjskimi którzy zarabiają na Syryjskiej ropie.

  Kolejność jest chyba jednak taka że najpierw Idlib (będą konieczne ciężkie walki), potem północno wschodnia Syria
  a dopiero na końcu "resztkówki"... sami uciekną... jak dookoła staną wojska Syryjskie.
 • @Oscar 13:34:53
  "Kolejność jest chyba jednak taka że najpierw Idlib (będą konieczne ciężkie walki), potem północno wschodnia Syria"

  Żaden z zaangażowanych graczy (USA, Rosja, Turcja, Iran, Syria itd ...) nie naruszy reguł gry. Zaś te reguły nakazują dostosowywanie się do dynamicznie zmieniającej się równowagi sił. To raczej przypomina choreografię tańca.

  Reszta to zasłona dymna, chociaż propaganda czy marketing odgrywa także rolę.

  Ponieważ ta gra jest skomplikowana i wkomponowana w globalne rozgrywki, wyniku nikt nie może przewidzieć.
 • @ ALL Good Morning : )
  ... Ja tylko wzgledem tego...co i owszem :
  MrTRUMP TYLKO wtedy powie PRAWDE... jak sie pomyli...
  : ) to chyba kazdy zdazyl juz zauwazyc...
  KTO RZADZI w USA..i na Swiecie... : )
  Musi byc...ze to chyba OPATRZNOSC BOZA z reweresu $1 !
  Tu na Neon 24
  BLAGER Ram-szkodnik BLOKUJE ludzi niosacych biednym ludziom DOBRA Nowine...mnie tez ZABLOKOWAL..
  I wykasowal moj wpis wczesniej...
  tu ponizej--- Pismo do RAMA & reszty tej izrealsko parchatej mafii !
  https://wpolityce.pl/swiat/472026-trzesienie-ziemi-we-wloszech
  7/XI/2019
  Trzęsienie ziemi we Włoszech! Wstrząs odczuli mieszkańcy Rzymu. Epicentrum wokół L'Aquili
  Silny wstrząs sejsmiczny odczuli w czwartek mieszkańcy Rzymu i całego stołecznego regionu Lacjum. Włoski Instytut Geofizyki i Wulkanologii podał, że trzęsienie ziemi miało magnitudę 4,4-4,9, a jego epicentrum znajdowało się koło miasta L’Aquila w Abruzj

  „NAWRACAJCIE SIĘ...” - LECTIO DIVINAStrona główna
  «Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie»” (Mt 4,17).
  „Odtąd począł Jezus nauczać i mówić: «Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie»” (Mt 4,17).
  @ RAM
  JAK TAM WCZORAJ W ITALII ???? NIEZLE JEBUTNELO WAM-TAM ????

  To TYLKO WIELKI JHWE ROZGNIEWAL sie…na niewiernych psow-izraelskich spiskujacych z goyem-RAM-em! I wyslal tam – Mojego Adama…aby..
  Przemowil do MAFII italiansko-izraelskiej…aby nie CZYNILI z Domu Ojca Joshuy(Chrystusa) DOMU-targowiska…
  Kolednikow przychodzacych z Dobra Nowina /handlujac INFO&DEZinfo etc…
  NIE usluchal goy-RAM ani izraelskie psy wojny GLOSU BOGA …

  Wiec…Moj ADAM…tylko sie wylogowal. : )
  • @RAM 16:17:59
  "nie smrodzić, bo wyrzucę!" - nie ma potrzeby.
  Jeśli ktoś traktuje interlokutora w stylu - "Baranie łby" - pozwolisz pan że się sam stąd "wyloguję" :-(
  Choć... prawdę mówiąc, miałem poważniejsze mniemanie o panu.
  Ale cóż.....
  nadużycie link skomentuj
  adam54 06.11.2019 20:42:37
  GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia
  RAM
  POLITYKA - ŚWIAT 05.11.2019
  I Jebutnelo w RZYMIE…az sie pozlacane zyrandole w VATICAN-CITY sie zatrzesly.. : )
  PARCHY izrealskie & mafia Ram-a italianska tez MUSZA znac swoje miejsce w szeregu…TYLKO zolnierzy…
  UNDERSTOOD! ?

  https://www.youtube.com/watch?v=Q0li2uMNOVs
  The Godfather Andy Williams Speak Softly Love, with lyrics (YouTube)

  https://www.youtube.com/watch?v=1y64beE5yos
  The Godfather - Michael In Sicily (ENG Subtitles)

  https://www.youtube.com/watch?v=_ZnlzgqeSpg
  Ewangelia wg Św Jana - Znak Oczyszczenia świątyni


  Jak JA-panna ewcia sie..WYLOGUJE tu…
  to w RZYMIE nastana 3 DNI CIEMNOSCI ..
  a 1 DZIEN=1000 lat !
  AMEN.

  https://ram.neon24.pl/post/151447,golden-medina-i-zydowska-wina

  GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia
  RAM
  POLITYKA - ŚWIAT 05.11.2019
  xxxxxxxxxxxxxx
 • @Pedant 13:55:13
  To prawda że Syria to tylko jeden z teatrów globalnych szachów.
  NSII, Jedwabny szlak, Syria, Jemen (wrota do morza czerwonego)
  .. i wiele wiele innych lokalnych ale ważnych geostrategicznie miejsc..
  np Ukraina która bardzo boli Rosję od strony geostrategicznej ..

  Pod dywanem odbywają się targi, naciski... coś za coś..
  a jednym z argumentów jest kwestia prawa międzynarodowego..
  argumenty ekonomiczne, w końcu militarne... w trybie proxy... bo bezpośredniej konfrontacji nikt nie chce bo grozi to zagładą świata jaki znamy.
 • Patrzmy lepiej na swoje podwórko
  ponoć "inwestorzy amerykańscy" zamierzają się z Polską rudą miedzi podzielić, a w kolejce stoją tzw. pierwiastki ziem rzadkich na suwalszczyźnie ...
 • Ameryka nakłada sankcje na Serbię...
  za zakup broni od Rosji, szczególnie za S-400.
  https://www.dailymail.co.uk/wires/ap/article-7665099/US-mulling-sanctions-against-Serbia-Russia-arms-deals.html
 • @Oscar 14:51:19
  "Pod dywanem odbywają się targi, naciski... coś za coś..
  a jednym z argumentów jest kwestia prawa międzynarodowego..
  argumenty ekonomiczne ..."

  Właściwie to jest to podobne do świata biznesu.
 • @Pedant 16:57:26
  Dla globalnej mafii żydowskiej to jest biznes..
  oni realizują tylko swoje marzenia...
  A ich marzenia to NWO czyli brak konkurencji ..czyli cała światowa produkcja w ich rękach, miliardy klientów mających szeroki wybór towarów ale wszystkie z firm mających tego samego mafijnego właściciela i miliardy taniej siły roboczej pracujących w firmach tego samego mafijnego właściciela.
  Czyli cały świat pracuje na tego samego globalnego właściciela i kupuje wyprodukowane w jego firmach produkty (z najróżniejszymi metkami dla niepoznaki).
  To tego wszystkie "wolne i zróżnicowane" media mają tego samego mafijnego właściciela.... i oczywiście wychwalają go pod niebiosa.
  do tego władze polityczne są wyznaczane i zadaniowane przez tego samego mafijnego "biznesmena"...
  To znajomy obraz prawda ?
  Ten plan już zrealizowano w USA.
  Realizuje się w UE...
  Reszta świata jest podbijana .. z trudem...
 • @Oscar 18:00:27
  Mularze, czy jak ich tam nazywają inni że to zło wcielone samego belzebuba, mają macki prawie wszędzie, wygląd europejski w Europie i Ameryce Północnej i Południowej, a także są w Afryce bo mają wygląd arabski. Jest tylko jeszcze parę miejsc na ziemi gdzie jadowite i pazerne plemie nie może się wgryźć, do tych miejsc zaliczać można Chiny, Koreę, Wietnam i jeszcze parę państw o nie do podrobienia wyglądu na wzór tubylców i prawowitych mieszkańców swojej ojczyzny.

  Polska, jest usidlona po Tatry, tu rżądzą żydzi i basta.
 • @Anna-PK 16:41:50
  A na kogo ameryka jeszcze nie nałożyła sankcji ? Jak tak dalej pójdzie to nałoży w tym amoku sama na siebie !!!⚠
 • @Drab61 16:29:13
  A po co im polska ruda ? Jak Polska za okupacje przez USArmy płaci haracz i wykonuje all ORDERS ! O ziemie rzadkie to naturalne tak.
 • @SZS 13:22:56
  ONZ ? , hmm na terenie USA to farsa, skoro szatany ameryki odmawiają wizy dla przedstawicieli tych państw z którymi im nie po drodze.

  Już dawno ONZ straciło na znaczeniu, przecież bombardowania przez USA Wietnamu, Laosu, Kambodży, o LIBII, IRAKU, AFGANiSTANU, SYRII, było i jest bez zgody ONZ. A co wyprawiają żydzi z Palestyńczykami, okupacja trwa juz od ponad 50 lat ziem Palestyńczyków i Syrii.

  Czas by ONZ przeniesiono do SZWAJCARII albo jeszcze lepiej do Monaco.
 • Robert Kagan w "Spieglu": Polacy są zabawni, bo liczą na Trumpa
  https://wiadomosci.wp.pl/robert-kagan-w-spieglu-polacy-sa-zabawni-bo-licza-na-trumpa-6439935596148353a
 • @Monaco 20:43:56
  W sprawie Libii RB ONZ przyjęła rezolucje o zakazie lotów , przy wstrzymaniu sie Rosji(prezydent Miedwiediew skrytykował Putina za te decyzje)
 • @35stan 21:13:49
  Skoro był zakaz lotów nad Libią, to tym bardziej jakim prawem US banditen bombardowali Libie !
 • USA, Izrael, Żydzi i Polska | E. Rzeuska i T. Matuszyk
  https://youtu.be/_oh6AK04AeY
 • czysta prawda
  Niemniej chciałbym zauważyć że Polak i patriota używa w tłumaczeniu polskich słów tu powinno być: przejrzysty, a nie żałosnego anglicyzmu transparentny
 • @gnago 18:42:59
  hm

  "To, że Niemcy pozwolili, aby kopie raportów Einsatzgruppen wpadły w ręce aliantów, jest uderzająco dziwne. Mogli z łatwością spalić te kilka stosów obciążających dokumentów, zanim alianci opanowali Niemcy [6]. Autentyczność raportów Einsatzgruppen została również zakwestionowana, ponieważ podobnie jak wiele innych „dowodów” nazistowskich okrucieństw, dokumenty wyłoniły się z radzieckiej strefy okupacyjnej [7].

  Warto tu przypomnieć, że to Sowieci zamordowali ok. 22 000 Polaków w Lesie Katyńskim oraz w innych miejscach i aż do 1990 r. obwiniali za to okrucieństwo Niemców."

  Cudaczny i alogiczny sposób wnioskowania! A ekshumacje potwierdzają te raporty

  "Ubogacone" raporty Einsatzgruppen i żydowski prokurator.

  gnago 22.10.2019 16:50:01
  ========================

  Warto tu przypomnieć ze tymi sowietami to byli żydzi z gruzinskim Żydem na czele !.

  A tobie "patryjoto " warto tobie przypomnieć że tu ukraincy zamordowali ponad 250 tysięcy bezbronnych Polaków i to bestialsko, siekierami i widłami, gwałcąc kobiety i rozpruwajac im brzuchy, a dzeci brali za nogi i głową uderzyali o ścianę. ... .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej