Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
114 postów 1799 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐ ◇ ⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka meryt

USA i ? •••

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

☆ DEMOKRACJA ? Czy PROFANACJA DEMOKRACJI ? O to jest ... ?. Czas do przemyślenia faktów. Niech każdy sam sobie odpowie ! ☆

  

Amerykańska demokracja ?  

Proszę o litość ! O ile można !

 Tylko człowiek bez płatów mózgowych jeszcze w coś takiego jak amerykańskia demokracja może  wierzyć.

USA od czasu uzyskania niepodległości od G.Britain. i po zniesieniu niewolnictwa przez długie lata bo aż do lat 60 tych XX wieku stosowała w południowych stanach rasistowskie prawo.

"Segregacja ta trwała aż do lat 60. XX w. Biali i czarni zmuszeni byli do korzystania z oddzielnych szkół, publicznych, toalet, ławek parkowych, pociągów czy miejsc w restauracjach. Oraz zakaz studiowania na uniwersytetach głównie w południowych stanach. Prawa dotyczące „mieszania ras” zabraniały międzyrasowych małżeństw. W niektórych miejscowościach w restauracjach nie pozwalano obsługiwać różnych ras pod tym samym dachem". 

"Demokratyczne" USA uparcie wspierało w XXwieku rasistowskie reżimy w Rodezji aż do 1979 i w Południowej Afryce do 1994 roku. Wspomnę też, że to przy pomocy CIA utrzymywany był na Kubie despotyczny dyktator Batista który urządził dla bogatych amerykanów Kubę jako tani dom publiczny i hazardowe eldorado, oraz że przy udziale "demokracji płynącej z USA" i jej narzędzi w postaci CIA obalony i zamordowany został demokratycznie wybrany prezydent ALIENDE w Chile i usadowiony na jago miejsce prawicowy krwawy dyktator Pinoched... . W Indonezji dzięki wsparciu amerykanskiej demokracji  zamordowany został demokratycznie wybrany prezydent Sukarno i usadowiono tam  proamerykańskiego dyktatora Sucharno w trakcie jego to rządów wymordowano w Indonezji ponad 100 tysięcy ludzi tylko dlatego że byli posądzeni o sympatie lewicowe czy komunistyczne.

Znalezione obrazy dla zapytania Democracy - USA style

 

 


Przypomnę że w latach 50tych w samym USA ? została rozpętana na niesamowitą skalę histeria antykomunistyczna w stylu urojeń maniakalnych ( paranoïdalnych ) :

 https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Makkartyzm   (McCarthyism) ,

Warto jeszcze przypomnieć o dokonanych przy wsparciu amerykańskiej "demokracji" i na jej usługach działającej CIA różnych przewrotach w Ameryce Łacińskiej i wspieranie tamtejszych prawicowych krwawych despotów, dyktatorów.

"Zimna Wojna jest niestety postrzegana stereotypowo jako wojna "Wolnego Świata" z komunistycznym "Imperium Zła", którego jądro miał stanowić według piewców amerykanskiej "demokracji" ZSRR. Pomija się przy tym fakt że w imię walki z komunizmem USA wspierały niezwykle okrutne, prawicowe reżimy w Ameryce Łacińskiej (i nie tylko)."

Choćby reżim w Salwadorze, czy w Argentynie, Boliwii czy w Brazylii, Nikaragui lub w Gwatemali i w innych krajach tego kontynentu.

Proponuję więcej informacji na stronie:   https://histmag.org/Ameryka-Lacinska-rozliczenie-z-historia-10861 

Amerykańskie wszystkie wojny po 1945 roku: Korea, Wietnam i używanie nalotów dywanowych na dzielnice mieszkańców takiego miasta jak Hanoi oraz bomb chemicznych i bomb z napalmem na ludność cywilną i miliony zabitych cywilów to także amerykańskia demokracja w pełnym wydaniu, która następnie zniszczyła Bliski Wschód, Jugosławie, a teraz robi to już od 5 lat na Ukrainie niosąc swoją " amerykańską demokracje" jawnie wspierając tam reżim neobandery usadowiony przy pomocy amerykańskich demokratycznych dolarów i gruzińskich snajperów oraz przy pomocy niezawodnego gwaranta demokracji CIA która to po krwawym zamachu na demokratycznie przed  2014 rokiem wybrane ładze,  niesie teraz sztandar amerykańskiej "demokracji" "równych praw" i "wolności" czyli faktycznie i dokładniej,,, niesie sztandar dyskryminacji ludności rosyjsko-języcznej i nie tylko, więzień dla przeciwników politycznych, tortur i morderstw oraz zakazu istnienia partii lewicowych i swobody wyrażania niezależnych od obecnego tam reżimu swoich poglądów. Jak wiemy z faktów dokonanych to nie przeszkadza tym jakże demokratycznym Amerykanom nic a nic, że ukrainscy nacjonaliści jawnie gloryfikują na Ukrainie, na ulicach, w TV i w prasie i w parlamencie ukraińskimi  tradycje hitlerowskie, nazistowskie !!! 

Zresztą w umysłach normalnie i krytycznie myślących Europejczyków jawi się  naturalnie jasny obraz karykatury demokracji w wykonaniu USA, to co reprezentuje ta słynna na całym świecie AMERYKAŃSKA DEMOKRACJA w której to wyborcy nie wybierają bezpośrednio swojego prezydenta tylko robią to za nich kongresmeni którzy w zależności od widzimisię mogą zmienić swoje preferencje wbrew ich wyborcom. To jest to faktycznie  profanacja demokracji. A ci tak ogromnie dumni Amerykanie z ich własnej  amerykańskiej demokracji, mogą być faktycznie z siebie " dumni "  że na przestrzeni wieków wymordowali prawie zupełnie rodowitych mieszkańców INDIAN, tego pięknego kontynentu a  tych którzy uszli cudem z życiem zepchnęli do rezerwatów i na pustynie.●●●. 

Myślę że miliony ludzi na świecie chętnie zrezygnuje z tego amerykańskiego wzorca, by mieć czyste sumienie i nie skończyć w piekle... . 

 

KOMENTARZE

 • Linki do info o...
  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Makkartyzm

  Oraz:

  https://histmag.org/Ameryka-Lacinska-rozliczenie-z-historia-10861
 • Amerykańska pomoc dla krwawej dyktatury
  Tu jest wszystko o ingerencji USA i o zamachu na demokratycznie wybranego prezydenta i zainstalowaniu krwawego prawicowego dyktatora pro USA.

  https://histmag.org/Amerykanska-pomoc...-dla-rozliczen-Brazylii-z-przeszloscia-9653
 • Małą uwaga:
  W swoich założeniach politycznych USA jest republiką a nie demokracją.
 • @AgnieszkaS 08:47:27
  O Boże, to amerykańscy prezydenci kłamali kiedy mówili że w Stanach Zjednoczonych istnieje demokracja?
 • Z utęsknieniem czekam na hektolitry lodowatej wody
  na łby pisowców i reszcie wierzących w american dream.
 • @provincjał 09:21:52
  To będziesz czekał do końca świata i jeden dzień dłużej
  https://www.worldreligionnews.com/wp-content/uploads/2016/08/america-870087_640.jpg
 • @AgnieszkaS 08:47:27
  "W swoich założeniach politycznych USA jest republiką a nie demokracją."

  To jest ciekawy element, mało znany w Polsce. Otóż tzw Ojcowie Założyciele, będąc typowymi choć wybitnymi myślicielami XVIII wieku zmagali się z kwestią sporu między monarchizmem i rodzącą ideologią demokratyczną. Demokrację widzieli jako system nietrwały i destruktywny.

  Ich rozwiązaniem było nawiązanie do republiki rzymskiej gdzie system oligarchiczny (uprzywilejowany patrycjat) dopuszczał do władzy klasę średnią (plebs) i w pewnym małym stopniu wolną biedotę (proletariat) poprzez skomplikowany zestaw regulacji konstytucyjnych nazwanych republiką.

  Do tego podejścia przywiązani są Republikanie, zaś Demokraci popychają ku głębszej demokratyzacji.

  Systemy późniejsze czyli wywodzące się Europy kontynentalnej, w XX wieku miotały się między chaotyczną demokracją i z drugiej strony dyktaturą jednostki (czasem zamaskowaną). W Polsce to zostało wyjaskrawione przez Przewrót Majowy, w naszych czasach przez wodzowski charakter partii politycznych.
 • Autor
  Dobry tekst i na mój gust zgodny z prawdą. Jednak jestem daleki od potępienia tej ich ,,demokracji''. Postępują racjonalnie i zgodnie z własnymi interesami. Jest takie powiedzenie :gdyby nie było głupich to by mądrzy pozdychali z głodu. Ich udział w I i II wś to był majstersztyk. Najpierw zarobić na sprzedaży sprzętu wszystkim którzy mieli kasę, później przyłączyć się do odpowiedniej strony i przy niedużych stratach i kosztach stać się głównym udziałowcem kontrybucji wojennych. Tak czy owak bardziej mam nerwa na tych ,,głupich''. Znają historię i zasady jak działają ci z za oceanu, a dają się prowadzić na sznurku jak bezrozumny osioł. Oczywiście jest druga opcja, nie są głupi tylko przekupni.
 • @Husky 09:43:06
  Widzę, że kolor czerwony dominuje w tym obrazku z ushraelskiego elementarza, ale co robi rooska gwiazdka po "Bless" tego nie jestem pojąć, chyba, że ameryka to wymysł chazarów ze stepów upadlińskich.
 • @provincjał 13:08:39
  // tego nie jestem pojąć//
  wiem
  to nic nowego
 • Tak się robi demokrację.
  Rewelacyjny materiał pokazujący kulisy kilku "spontanicznych kolorowych rewolucji" (pod koniec tekstu.. wzmianki o strzelaniu do demonstrantów na Liwie, w Kirgizji a na Ukrainie to wszyscy wiemy).
  Tu warto wspomnieć Syrię na początku "rewolucji", w Iranie też przed kamerami BBC strzelano do opozycjonistki, .. w 1970 na wybrzeżu w Gdyni też strzelano do "opozycjonistów" z dachów wieżowców (nie mówię tu o tragedii w przed stocznią Gdynia) ... jakby poskrobać to można by przytoczyć więcej takich przykładów "podgrzewania rewolucji" przy pomocy zamówionych przez organizator~w rewolucji snajperów.
  Na Ukrainie tych zbrodni dokonywali przyjaciele Kaczyńskiego i Tuska wszyscy oni skakali na Majdanie .. a snajperzy to inni przyjaciele Kaczyńskiego czyli Gruzini.

  Tak się robi "demokrację"

  Poniżej bardzo ciekawy tekst i wzmianka o naszym "demokracie" Kwaśniewskim który mocno kręcił się koło kradzionych przez Bidena Ukraińcom pieniędzy.
  I takie trzeba powiedzieć kreatury tworzyły Polakom Konstytucje i rządzą w Polsce na zmianę od 30 lat.
  Poczytajcie a zrozumiecie z kim Naród Polski ma do czynienia.

  "
  Ważne
  https://pracownia4.wordpress.com/2019/11/02/pladrowanie-ukrainy-przez-skorumpowanych-amerykanskich-demokratow/?fbclid=IwAR1UzKnCzXN6WcsjF7DYk00SFiC6enpAhtNwWoPOu2agqwAaIYx2hI9mLl0#more-10795
  Rozmowa z Olegiem Carewem, w której ujawniona zostaje tożsamość informatora w sprawie Trumpa i Ukrainy

  W grabieniu Ukrainy biorą udział czołowi Demokraci – ­ nowe nazwiska, zdumiewające relacje. Tajemniczy „informator”, którego raport rozpętał kolejny wyścig po impeachment, zostaje zidentyfikowany w wywiadzie udzielonym Unz Review przez wybitnego ukraińskiego polityka, byłego członka parlamentu czterech kadencji, kandydata na prezydenta Ukrainy, Olega Carewa.

  Carew, wysoki, wysportowany i pełen wdzięku mężczyzna, dobry mówca i płodny pisarz, był przed puczem w 2014 roku wiodącym i popularnym ukraińskim politykiem. Pozostał na Ukrainie po opuszczeniu kraju przez prezydenta Janukowycza, kandydował na prezydenta przeciwko Poroszence, aż w końcu musiał udać się na wygnanie z powodu licznych gróźb zamachu na jego życie. Podczas nieudanej próby odłączenia się Noworosji (południowo-wschodnia Ukraina) został wybrany na przewodniczącego jej parlamentu. Rozmawiałem z nim na Krymie, gdzie mieszka w Jałcie, sympatycznej nadmorskiej miejscowości. Carew wciąż ma na Ukrainie wielu zwolenników i jest przywódcą opozycji wobec reżimu kijowskiego.

  Oleg, śledziłeś historię Bidena od samego początku. Biden nie jest jedynym politykiem Demokratów, zaangażowanym w ukraińskie intrygi korupcyjne, prawda?

  Rzeczywiście, jego partnerem w zbrodni był John Kerry, sekretarz stanu w administracji Obamy. Ale Joe Biden był numerem jeden. Podczas prezydentury Obamy Biden był namiestnikiem USA na Ukrainę i brał udział w wielu aferach korupcyjnych. Po zamachu stanu autoryzował przekazanie rządowi Ukrainy trzech miliardów dolarów amerykańskich podatników. Pieniądze zostały skradzione, a dużą część łupów wziął Biden.

  Jest to historia ograbienia amerykańskiego podatnika i ukraińskiego klienta na rzecz kilku skorumpowanych indywiduów, amerykańskich i ukraińskich. I jest to historia kijowskiego reżimu i jego zależności od USA i MFW. Ukraina ma kilka średniej wielkości złóż gazu ziemnego, wystarczających do zaspokojenia krajowego zużycia w gospodarstwach domowych. Koszt jego produkcji był dość niski i Ukraińcy przyzwyczaili się płacić grosze za gaz. W istocie produkcja była tak tania, że Ukraina mogłaby zapewnić wszystkim swoim gospodarstwom domowym darmowy gaz do ogrzewania i gotowania, podobnie jak Libia. Pomimo niskiej ceny detalicznej koncerny gazowe (takie jak Burisma) miały bardzo wysokie zyski i bardzo niskie koszty.

  Po zamachu stanu w 2014 r. MFW zażądał podniesienia ceny gazu dla krajowego konsumenta do poziomu europejskiego, a nowy prezydent Petro Poroszenko podporządkował się. Ceny poszybowały w górę. Ukraińcy byli zmuszeni płacić wielokrotnie więcej za gotowanie i ogrzewanie, a ogromne zyski trafiły do kabzy firm gazowych. Zamiast podnieść podatki albo obniżyć ceny prezydent Poroszenko domagał się od firm gazowych haraczu albo dofinansowania swoich projektów. Powiedział, że zorganizował podwyżkę cen, powinien więc być uznany za partnera.

  Spółka gazowa Burisma musiała zapłacić prezydentowi Poroszence wyłudzone pieniądze. W końcu jej założyciel i właściciel Mykoła Złoczewski postanowił zaprosić do zarządu spółki kilka ważnych postaci z Zachodu, mając nadzieję, że w ten sposób złagodzi apetyt Poroszenki. Sprowadził syna Bidena, Huntera, Johna Kerry’ego i byłego prezydenta Kwaśniewskiego. To mu jednak nie pomogło.

  Poroszenko wściekł się, że utuczone cielę może mu uciec, i zwrócił się do prokuratora generalnego Wiktora Szokina o przeprowadzenie dochodzenia przeciwko Burismie, ufając, że wyjdą na jaw jakieś nieprawidłowości. Prokurator generalny Szokin błyskawicznie odkrył, że Burisma płaciła tym „gwiazdom” od 50 do 150 tysięcy dolarów miesięcznie tylko za to, że figurowali na liście dyrektorów. Według ukraińskiego prawa podatkowego jest to nielegalne i takich wydatków nie można uznać za uzasadnione koszty.

  W tym momencie do akcji wkroczył tata Biden. Zadzwonił do Poroszenki i dał mu sześć godzin na zamknięcie sprawy przeciwko swojemu synowi. W przeciwnym razie miliard dolarów z funduszy amerykańskich podatników nie trafi do ukraińskich łapówkarzy. Złoczewski, właściciel Burismy, dobrze zapłacił Bidenowi za tę rozmowę: według różnych źródeł Joe Biden otrzymał od trzech do dziesięciu milionów dolarów.

  Prokurator Szokin powiedział, że nie może zamknąć sprawy w ciągu sześciu godzin. Poroszenko zwolnił Szokina i zastąpił go panem Łucenko. Jurij Łucenko był gotów odrzucić sprawę Burismy, ale nie mógł tego zrobić w jeden dzień, ani nawet w tydzień. Biden, jak wiemy, nie był w stanie trzymać języka za zębami – mówiąc o presji, jaką wywierał na Poroszenkę, sam się oskarżył. W międzyczasie Szokin przedstawił dowody, że Biden wywarł nacisk na Poroszenkę, żeby ten zwolnił prokuratora, co teraz zostało potwierdzone. Dowody zostały przekazane amerykańskim prawnikom w związku z inną sprawą – sprawą Firtasza.

  Co to jest sprawa Firtasza?

  Demokraci chcieli sprowadzić do USA innego ukraińskiego oligarchę, pana Firtasza, i zmusić go do przyznania, że nielegalnie wsparł kampanię Trumpa na rzecz Rosji. Firtasz został aresztowany w Wiedniu i tam walczył przeciwko ekstradycji do USA. Jego prawnicy twierdzili, że jest to sprawa czysto polityczna, i wykorzystali usunięcie pana Szokina jako argument uzasadniający ich stanowisko. Z tego powodu dowody dostarczone przez Szokina nie dadzą się łatwo wycofać, nawet gdyby Szokin chciał, a nie chce. Oświadczył również pod przysięgą, że Demokraci wywierali na niego presję, aby pomógł w ekstradycji Firtasza do Stanów Zjednoczonych, chociaż nie miał w tej wyłącznie amerykańskiej sprawie żadnych uprawnień. Pani Clinton zdaje się uważać, że fundusze Firtasza pomogły Trumpowi wygrać wybory, co jest niezwykle mało prawdopodobne [mówi Carew].

  Skoro mowa o Burismie i Bidenie, co to za miliard dolarów pomocy, którą Biden mógł udzielić lub wstrzymać?

  To pieniądze USAID, głównego kanału amerykańskiej pomocy na „wspieranie demokracji”. Pierwszy miliard dolarów z USAID trafił na Ukrainę w 2014 roku. Autoryzował to Joe Biden, natomiast ze strony Ukrainy dokumenty podpisał pan Turczynow, „pełniący obowiązki prezydenta”. Ukraińska konstytucja nie przewiduje takiego stanowiska, a Turczynow „pełniący obowiązki prezydenta” nie miał prawa podpisać żadnego dokumentu prawnego ani finansowego. Zatem podpisane przez niego dokumenty nie miały mocy prawnej. Jednak Biden kontrasygnował dokumenty podpisane przez Turczynowa i przydzielił pieniądze Ukrainie. I te pieniądze zostały skradzione – przez Demokratów i ich ukraińskich odpowiedników.

  Dwa lata temu (czyli już za prezydentury Trumpa) Stany Zjednoczone rozpoczęły dochodzenie w sprawie alokacji 3 miliardów dolarów; zostały przyznane w latach 2014, 2015 i 2016, miliard dolarów rocznie. Dochodzenie wykazało, że dokumenty zostały sfałszowane, a pieniądze przekazane na Ukrainę i skradzione. Śledczy prześledzili każdą płatność i odkryli, dokąd trafiły pieniądze, gdzie zostały wydane i jak zostały skradzione.

  W rezultacie w październiku 2018 r. amerykański Departament Sprawiedliwości wszczął postępowanie karne w sprawie „nadużycia władzy i defraudacji pieniędzy amerykańskich podatników”. Wśród oskarżonych są dwaj kolejni ministrowie finansów Ukrainy – Natalie Ann Jaresko, na stanowisku w latach 2014-2016, i Ołeksandr Danyluk, w latach 2016-2018 – oraz trzy amerykańskie banki. Wskutek dochodzenia USAID od sierpnia 2019 r. przestał wydawać dotacje. Jak powiedział Trump, teraz USA nie rozdają pieniędzy i nie narzucają demokracji.

  Pieniądze zostały przydzielone z rażącym naruszeniem amerykańskiego prawa. Nie przeprowadzono oceny ryzyka ani nie sporządzono sprawozdań z audytu. Zwykle przy alokacji gotówki USAID przygotowuje pokaźny pakiet dokumentów. Ale Ukrainie miliardy zostały przekazane zupełnie bez dokumentów. Sprawa karna dotycząca defraudacji funduszy USAID została zatwierdzona osobiście przez prokuratora generalnego USA, więc kwestie te są bardzo aktualne.

  W dochodzenie zaangażowany był Sam Kislin. Jest dobrym znajomym i współpracownikiem Giulianiego – prawnika Trumpa i byłego burmistrza Nowego Jorku. Kislin jest dobrze znany w Kijowie i mam wielu przyjaciół, którzy są też znajomymi Sama [powiedział Carew]. Dowiedziałem się o jego postępach, ponieważ paru moich znajomych było zatrzymanych w Stanach Zjednoczonych bądź przesłuchiwanych na Ukrainie. Poinformowali mnie o tym. Wygląda na to, że Burisma to tylko wierzchołek skandalu, wierzchołek góry lodowej. Jeśli Trump będzie kontynuował i wykorzysta to, co już zostało zainicjowane i zbadane, cała kwatera główna partii demokratycznej upadnie. Nie będą w stanie przeprowadzić wyborów. Nie jestem upoważniony do wymieniania nazwisk, ale wierzcie mi, uwikłani w to są czołowi działacze Partii Demokratycznej.

  Poroszenko był tego świadom i polecił uznanie Sama Kislina persona non grata. Któregoś razu ten starzec (Kislin ma ponad 80 lat) przyleciał na lotnisko w Kijowie i nie wpuszczono go do kraju ­ – spędził noc w areszcie i następnego dnia odesłano go z powrotem do USA. Poroszenko jest w pełni sprzymierzony z obozem Clinton.

  A prezydent Zełenski? Czy jest wolny od wpływów Demokratów clintonistów?

  Gdyby tak było, nie byłoby skandalu z telefonem Trumpa. Jak Demokraci dowiedzieli się o tej rozmowie i jej rzekomej treści? Według oficjalnej wersji do Demokratów zgłosił się jakiś człowiek z CIA, informator. Ta wersja nie wyjaśnia jednak, gdzie znajdował się ów informator podczas rozmowy. Ja mówię wam, że przebywał w Kijowie i był obecny przy rozmowie prezydenta Ukrainy Zełenskiego. Ten człowiek był (być może) agentem CIA, ale był także bliskim współpracownikiem George’a Sorosa i wysokim urzędnikiem ukraińskim. Nazywa się Ołeksandr Danyluk. To do niego zaprowadziło też śledztwo Sama Kislina i Departamentu Sprawiedliwości (DoJ) – Danyluk był wówczas ministrem finansów Ukrainy, człowiekiem odpowiedzialnym za sprzeniewierzenie trzech miliardów najlepszych dolarów amerykańskiego podatnika. DoJ wydał nakaz jego aresztowania. Oczywiście jest on oddany Bidenowi i ogólnie Demokratom. W ogóle nie ufałbym jego wersji rozmowy telefonicznej.

  Danyluk miał towarzyszyć prezydentowi Zełenskiemu podczas wizyty w Waszyngtonie, ale dostał cynk, że wydano nakaz jego aresztowania. Pozostał więc w Kijowie. Wkrótce potem rozpętało się piekło rzekomego wycieku rozmowy telefonicznej. Administracja Zełenskiego przeprowadziła dochodzenie i stwierdziła, że przecieku dokonał Ołeksandr Danyluk, znany ze swoich bliskich relacji z Georgem Sorosem i Bidenem. Ołeksandr Danyluk został zwolniony [ze stanowiska sekretarza Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy]. (Nie przyznał się jednak do winy i powiedział, że autorem wycieku jest jego zaprzysiężony wróg, szef biura administracji prezydenta, Andriej Bogdan, który rzekomo wrobił Danyluka.)

  To nie jedyny przypadek korupcji na Ukrainie, powiązanej z USA. Jest też Amos J. Hochstein, protegowany byłego wiceprezydenta Joe Bidena, który w administracji Baracka Obamy był zastępcą sekretarza stanu ds. zasobów energetycznych. Nadal trzyma się Ukrainy. Wraz z obywatelem amerykańskim Andrew Favorovem, zastępcą dyrektora Naftogazu, zorganizował bardzo drogi „odwrócony import gazu” na Ukrainę. W ramach tej intrygi rosyjski gaz jest kupowany przez Europejczyków, a następnie sprzedawany na Ukrainę z sowitą marżą. W rzeczywistości gaz płynie bezpośrednio z Rosji, ale płatności przechodzą przez Hochsteina. Jest to o wiele bardziej kosztowne niż kupowanie bezpośrednio od Rosji. Ukraińcy płacą, a marżę zgarniają Hochstein i Favorov. Teraz obaj planują import skroplonego gazu ze Stanów Zjednoczonych po jeszcze wyższej cenie. Ponownie cena zostanie zapłacona przez Ukraińców, a zyski trafią do Hochsteina i Favorova.

  We wszystkich tych oszustwach są ludzie Clinton i szpiedzy, którzy są w pełni zasymilowani z Partią Demokratyczną. Były szef CIA Robert James Woolsey zasiada obecnie w zarządzie spółki Velta, produkującej ukraiński tytan. Woolsey jest neokonem, członkiem Projektu dla Nowego Amerykańskiego Stulecia (PNAC), proizraelskiego think-tanku, i człowiekiem, który bezlitośnie parł do wojny w Iraku. Typowy agent Demokratów, teraz czerpie zyski z ukraińskich złóż rudy.

  Jedna z najlepszych ukraińskich historii korupcji związana jest z Audriusem Butkewičiusem, byłym ministrem obrony (1996–2000) i członkiem Seimasu (sejmu) postradzieckiej Litwy. Pan AB podobno pracuje dla MI6, a teraz jest członkiem niesławnego Institute for Statecraft, organizacji propagandowej brytyjskiego głębokiego państwa, zaangażowanej w operacje dezinformacji, obalanie procesów demokratycznych i promowanie rusofobii oraz idei nowej zimnej wojny. W 1991 r. dowodził snajperami strzelającymi do protestujących na Litwie. Zabójstwa zostały przypisane radzieckim siłom zbrojnym, a ostatni prezydent ZSRR Gorbaczow nakazał szybkie wycofanie swoich wojsk z Litwy. Pan AB został ministrem obrony swojego niepodległego kraju. W 1997 r. ten czcigodny minister obrony „zwrócił się do starszego członka kadry kierowniczej pełnego problemów koncernu naftowego o 300 000 dolarów za swoją pomoc w uzyskaniu umorzenia postępowania karnego, dotyczącego ogromnych długów spółki”, w ujęciu wyroku sądowego. Został aresztowany podczas otrzymywania łapówki i skazany na pięć lat więzienia, ale człowiekowi o takich kwalifikacjach nie pozwolono gnić w więzieniu.

  W 2005 r. dowodził snajperami, którzy zabili protestujących w Kirgistanie, wcześniej powtórzył swój wyczyn w Gruzji w 2003 r., podczas rewolucji róż. W 2014 r. zrobił to ponownie w Kijowie, gdzie jego snajperzy zabili około stu osób – protestujących i policjantów. Butkewičius został sprowadzony do Kijowa przez pana Turczynowa, który nazwał się „pełniącym obowiązki prezydenta” i kontrasygnował grant Joe Bidena w wysokości miliarda dolarów.

  W październiku 2018 r. nazwisko pana AB pojawiło się ponownie. W Czernihowie spłonęły magazyny wojskowe. Pożar zniszczył rzekomo tysiące pocisków przechowywanych do walki z separatystami. Nie był to pierwszy tego rodzaju pożar. Poprzedni, równie potężny, pochłonął ukraiński magazyn wojskowy w Winnicy w 2017 r. W sumie w ciągu ostatnich kilku lat doszło do 12 ogromnych pożarów arsenału wojskowego. W samym tylko 2018 r. szkody wyniosły ponad 2 miliardy dolarów.

  Kiedy naczelny prokurator wojskowy Ukrainy Anatolij Matios zbadał pożary, odkrył, że w magazynach brakuje 80% broni i pocisków artyleryjskich. Nie zostały zniszczone przez ogień – w ogóle ich nie było. Broń i amunicja, która miała być użyta do zabijania rosyjskojęzycznych Ukraińców z Doniecka, została wysłana z portu Mikołajów do Syrii, do islamskich rebeliantów i ISIS. A człowiekiem, który zorganizował tę ogromną operację, był nasz pan AB, stary bojownik o demokrację z ramienia MI6, działający wspólnie z ministrem obrony Połtorakiem i panem Turczynowem, przyjacielem Bidena. (Chodzą słuchy, że Matios dostał 10 milionów dolarów za milczenie).

  Stratę ponieśli Ukraińcy i amerykańscy podatnicy, a beneficjentami było Głębokie Państwo, co prawdopodobnie jest tylko inną nazwą śmiertelnej mieszanki szpiegów, mediów i polityków.

  Polubienie

  Mariusz Pomianowski (@Mariusz_marpom) , 2 listopada 2019 at

  "
 • @Husky 13:12:15
  Wytłumacz mnie, wszak żydowska historia u ciebie w małym palcu u lewej nogi siedzi.
  A propos, twój płatnik zwi dał głos, robi się zabawniejszy od azari:
  "Pytany o kwestię restytucji mienia zaznaczył, że nie jest jego główną misją jako ambasadora w Polsce rozmawiać ciągle o majątku pożydowskim w Polsce. - W niektórych krajach Wyszehradu, na Węgrzech, w Czechach, Słowacji przyjęto jakieś rozwiązania; rząd i gmina żydowska doszły tam do porozumienia. Myślę, że w końcu (także w Polsce - red.) musi się znaleźć jakieś porozumienie - stwierdził. Dodał, że dyskusja na ten temat musi odbywać się spokojnie i między ekspertami, a nie mediach."
  Powiedz mi mój miły chłopcze ile w końcu mamy oddać "gminom żydowskim" 60, 150 czy 320 mld $, bo ty chyba wiesz ?
  Najlepsze na koniec, "ten temat musi odbywać się spokojnie i między ekspertami" czyli miedzy samymi żydami, dobre co ?
 • @Husky 13:12:15
  https://armyworld.pl/pol_pl_Oznaczenie-Wojskowe-Na-Czapke-Gwiazda-Rosyjska-Oryginal-Nowe-10103_1.png
 • @provincjał 13:23:39
  Na dziś z odsetkami to ok.500mld$
  I to nie jest ostatnie "słowo"

  tu wyliczenia:

  https://niepoprawni.pl/video/ciekawe-ktora-telewizja-z-glownego-nurtu-puscilaby-dzisiaj-a-d-2019-ten-swietny-tekst-szymona
 • @Husky 13:32:33
  Mafia żydowska to niezwykle chciwi złodzieje.
  Poczytajcie moją poprzednią "wklejkę" co oni wyczyniali na Ukrainie..
  I tak jest w każdym podbitym przez nich kraju.
  A podbitych czyli "demokratycznych" krajów to mają z pół świata...
  (tzw "zachodnia demokracja" to nic innego jak tylko żerowisko globalnej mafii żydowskiej).
  Polska to nie wyjątek.

  Kraj który nie jest żerowiskiem dla mafii żydowskiej jest określany przez mafijne media i mafijnych "polityków" mianem "niedemokratycznego", totalitarnego, faszystowskiego... nieprzestrzegającego praw człowieka...
  "brutalną dyktaturą" itp ... znamy to na pamięć.
 • Ameryka ma ambicje rządzenia całym światem, tj. chce pełnić
  rolę policjanta. Ostatnio na ten temat wypowiedział się generał Mattis. Niestety chyba to się nie uda, bo USA brakuje sił i środków.
  https://nationalinterest.org/feature/don%E2%80%99t-leave-grand-strategy-generals-92511
 • @Anna-PK 15:31:05
  Od czasu Pearl Harbor ameryki już ni ma, teraz to już stan agonalny.
  Wiem co pisze
 • Autor
  Zadajesz Pan pytanie Demokracja,czy profanacja demokracji ?
  A może tak od samego początku - Bóg jako stwórca stworzył Adama i Ewe na podobieństwo swoje oraz określił dla tych dwojga pewne zasady.No ale w demokratyczny sposób tych dwoje poruszyło zasady tego jedynego stwórcy.No i mamy to co mamy na ziemi.
  Od zarań takie niby formy demokracji prowadziły do chaosu,bo demokracja to jest uległość wobec większości prowadząca do władzy ogółu bez odpowiedzialności za czyny przymusu popełnione na jednostkach przeciwnych tej formie władzy.
  Zadane pytanie -profanacja demokracji-,czy pan uważa,że demokracja to jakaś świętość ?
  Uważam,że były są pewne jednostki na naszym globie które to mają bardzo dobrze poukładane,może mają trochę więcej tych płatów mózgowych,że potrafią podołać wezwaniom jakie stawia zaistniała sytuacje geopolityczna i jakie mogą zaistnieć z ich decyzji w przyszłości rozwiązania które można w nie demokratyczny sposób zostały wprowadzone lecz w następnym etapie dały dużo więcej dobra.
  Ja jestem za profanacją tej demokracji bo przynajmniej w naszym kraju formy demokracji przybrały wręcz odwrotny skutek czego jest takie właściwie szczucie siebie nawzajem.
 • @dalmichal 18:19:31
  Będzie uczta :)- czyli: tylko dla "smakoszy" powyżej 75 lat! Jedziemy:
  cyt: ".No ale w demokratyczny sposób tych dwoje poruszyło zasady tego jedynego stwórcy.No i mamy to co mamy na ziemi."- Nie było w Raju demokracji.
  "Od zarań takie niby formy demokracji prowadziły do chaosu,bo demokracja to jest uległość wobec większości prowadząca do władzy ogółu bez odpowiedzialności za czyny przymusu popełnione na jednostkach przeciwnych tej formie władzy.
  Zadane pytanie -profanacja demokracji-,czy pan uważa,że demokracja to jakaś świętość ?" zwykłe gołosłowie, czasem zwane "złoteusta" :)
  "
  Uważam,że były są pewne jednostki na naszym globie które to mają bardzo dobrze poukładane,może mają trochę więcej tych płatów mózgowych,że potrafią podołać wezwaniom jakie stawia zaistniała sytuacje geopolityczna i jakie mogą zaistnieć z ich decyzji w przyszłości rozwiązania które można w nie demokratyczny sposób zostały wprowadzone lecz w następnym etapie dały dużo więcej dobra."- tajest! im więcej płatów tym więcej "dobra"! - hehe- to komentarz.
  "Ja jestem za profanacją tej demokracji bo przynajmniej w naszym kraju formy demokracji przybrały wręcz odwrotny skutek czego jest takie właściwie szczucie siebie nawzajem."- a piszesz z Algieru, Egiptu czy Libii?
  Naucz się, bracie michale, po polsku... nie tylko mówić i akcentować, ale i myśleć, porzuć plemienny syjonizm, a wtedy może... ogrzejesz się w chłodny wieczór przy watrze. Więcej płatów mózgowych... sorry bracie, no sorry, nie w tym życiu, pogódź się z m, "taka karma" :)
 • @Husky "To będziesz czekał do końca świata i jeden dzień dłużej - to nic nowego"
  .  https://m.neon24.pl/1d9f440e948e7e19486e27cdfcde34a6,14,0.png
  https://m.neon24.pl/b051be9a7402466f8a3b67c1a7563322,14,0.png
  https://m.neon24.pl/3920fbc20b9978acfcb3b220492f7464,14,0.jpg
  http://m.neon24.pl/dad8a47d7ce14e1acc8518c44c2d78b2,0,0.png  Bogumił Boguchwał
 • @provincjał 13:30:15 Masz rację - WYGRALIŚCIE !!!
  .
  http://m.neon24.pl/f030eb209b12c16ed584e6f29a07bffa,0,0.png  Bogumił Boguchwał
 • @Oscar "Kiedy naczelny prokurator - (to) amerykańscy podatnicy (powinni) - Rewelacyjny materiał"
  .  https://m.neon24.pl/686cf1b1f05f72c3c990d87b5a12be6d,14,0.jpg


  Bogumił Boguchwał
 • @Pedant 10:18:44 "To jest ciekawy element, mało znany w Polsce." - Ile lat mieszkałeś w USA? Czytałęś po angielsku jakieś
  jakieś opracowania, lubksiążki historyczne tamtejszch NIEKONCESJONOWANYCH patriotów?


  Nie mam na myśli doktorów, PROFESorów, czy innych "uznanych" przez państwo, prasę i telewizję AKADEMICKICH "eXpertów" (oszustów) !!!!  Jeśli czytałęś, to podaj jakieś tytuły lub żródła??


  --- Tak na marginesie - w swej masie ludność Angli, USA, Canady, Australii... NIE ROZUMIE prawdziwych definicji wyrazów tak zwanego JĘZYKA ANGIELSKIEGO, który został dla nich wymyślony w Watykanie z ŁACINY i wmuszony zniewolonej ludności Anglii.
  Prawdziwa ETYMOLOGIA tj. pochodzenie i prawdziwe znaczenie wyrazów jest przed nimi ukrywane.


  Dla tego każdy potrzebuje w ich sądach ADWO-KATA to znaczy REPREZENUJĄCEGO go (nieświadomego niewolnika) TŁUMACZA.


  Dziś tym zaszyfrowanym językiem szwargocze bezmyślnie prawie czły świat.  CON-, oszukać, oszust


  CON-STITUT-ION

  CON-STITUT-OR, osoba która za swoją zgodą zobowiązuje się do odpowiedzialności za cudze długi, tzn. zgadza się sapłacić dług drugiej osoby i na konsekwencje nie wywiązania się z umowy.
  A więc wasza konstytucja zrobiła z was Constitutatorów !

  Dalej chyba nie ma potrzeby wam wyjaśniać...
  Prawo Pospolite (cywilne) jest Prawem Rzymskim i to jest to prawo, które ZABIŁO Zbawiciela.


  http://notfooledbygovernment.com/civil-law-in-the-u-s/  https://m.neon24.pl/5cd17c037587caaa4f198a52ca90e031,14,0.jpg


  Bogumił Boguchwał
 • @Anna-PK 15:31:05 Czyje ambicje?? - EAST INDIA COMPANY
  .

  https://m.neon24.pl/e0efbd4da77f7be431c508982bf0e62b,14,0.png


  Bogumił Boguchwał
 • @marek500 11:47:25
  Prosze zajrzec na strone Wolna Polska.
  Tlumaczenie artykulu Lashy Darkmoon .
  Znakomita publicystka obawia sie o przyszlosc USA.
 • @Oscar, Architektura i pismo oznajmiają terytorium znajdujące się pod ROMSKĄ JURYZDYKCJĄ, natomiast posągi przedstawiające Isis
  i obeliski symbolizujące fallusa Osyrysa oznajmiają CAŁKOWITĄ DOMINACJĘ Egiptu/Fenicji i czczenie ich KULTU(ry).
  "poznacie ich po symbolach ich i po owocach ich"  “Znaki i symbole rządzą światem, nie słowa, ani prawa”  Warszawa - Beersheba or Be'er Sheva (Hebrew: בְּאֵר שֶׁבַע) dosłownie: Studnia Przysięgi.


  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/91/Jerzy_Popieluszko_Funeral_-_78.jpg
  https://www.rp.pl/apps/pbcsi.dll/storyimage/RP/20180609/PLUSMINUS/306079874/AR/0/AR-306079874.jpg

  Bogumił Boguchwał
 • @Oscar 13:14:48
  Dziękuję za info i linki, to sa istotne informacje warte każdej uwagi i każdego zainteresowanego tymi zagadnieniami człowieka.

  Pozdrawiam.
 • @Alfax - Masońska kontrola umysłu Cz.1/2
  .
  https://www.youtube.com/watch?v=YEqXvQp_jOY
  Bogumił Boguchwał
 • Bogumił Boguchwał
  https://giphy.com/gifs/funy-33zX3zllJBGY8
 • Bogumił Boguchwał
  https://www.lovethispic.com/uploaded_images/156073-Crazy-Family.jpg
 • @Anna-PK, "НОВЫЙ МИРОВОЙ ПОРЯДОК" Что нас ждет в ближайшем будущим? Шокирующий план МИРОВОГО ПРАВИТЕЛЬСТВА. Вымышленные
  структуры как ООН, Большая семёрка, G20 — Группа двадцати, Бильдербергский клуб, иллюминаты, массоны - это единая политическая власть!


  https://youtu.be/KfupX4F6f1E?t=10s

  Bogumił Boguchwał
 • @Krystyna Trzcińska 10:04:48
  https://media.newyorker.com/photos/5cae57045d9cdc3d91d43009/master/w_649,c_limit/190422_r34133.jpg
 • @Krystyna Trzcińska 10:04:48
  https://www.askideas.com/media/10/Funny-Monkey-In-Hippie-Cap.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej