Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
114 postów 1799 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐ ◇ ⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka meryt

Wojna o tranzyt wygrana przez Rosję

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wojna o tranzyt: • Dania niszczy marzenia o zwycięstwie Ukrainy w wojnie przeciwko Nord Stream 2 i Rosji •.

 

W wojnie gazowej nastąpił nowy poważny zwrot.

30 października duńska agencja energetyczna dała zielone światło Nord Stream 2 AG na budowę gazociągu Nord Stream 2. Ta decyzja wyraźnie nie była na korzyść Ukrainy i otworzyła przed Rosją nowe możliwości.

 W rzeczywistości ostatnia przeszkoda została usunięta przed Gazpromem. Rosyjska firma, która już zbliżyła się do terytoriów duńskich, na których planowano budowę Nord Stream 2, musi zrobić teraz tylko mały krok by połączyć brakujące ogniwo.

  Realizacja innego projektu którym jest Turkish Stream przebiega w szybkim tempie. W tej chwili jedna gałąź została już uruchomiona, rozpoczęcie drugiej planowane jest w najbliższej przyszłości, a kolejne dwa rurociągi, najprawdopodobniej, zostaną uruchomione przed końcem 2020 r. W rezultacie ponad 60 miliardów metrów sześciennych gazu rocznie trafi do południowej Europy tylko przez turecki potok.

 Łańcuchy Nord Stream, Nord Stream 2 i Turkish Stream zostaną do 2021 r. w pełni aktywne. To niewątpliwie odsunie Ukrainę od „spraw gazowych”. Ukraińskie firmy stracą tranzyt, a tym samym pieniądze - około 3 miliardów dolarów rocznie. Rosja przestanie tracic ogromne pieniądze na rzecz wrogiej Rosji banderowskiej junty która zniszczyła w 2014 roku demokratycznie wybrane na Ukrainie władze a następnie dopuściła się zbrodni wojennych na jej przeciwnikach oraz krwawą  wojnę w Donbasie przeciwko ludności nie godzacej się by władzę  na Ukrainie sprawowali zamachowcy z pod znaku bandery.. 

 Jednocześnie wydaje się, że Kijów stracił wszelkie szanse na wynegocjowanie opłacalnego kontraktu z Moskwą. A władze duńskie zachowywały się dalekie od dyplomatycznych zasad. Najpierw poparli Ukrainę, a następnie z dnia na dzień gwałtownie zmienili decyzję.

 Stanowisko Kopenhagi można wytłumaczyć chęcią otrzymania preferencji od Gazpromu. Całą historię z opóźnieniem w pozwoleniu na ułożenie gazociągu Nord Stream 2 można uznać za szantaż i naciski na Rosję w celu uzyskania opłacalnej umowy.

 Jest to dla Danii bardzo istotne, ponieważ Dania ograniczyła produkcję i importuje gaz w ostatnich latach. Nie powinniśmy zapominać też  o presji na Danię ze strony innych graczy na europejskim rynku gazu. W związku z ograniczeniami elektrowni węglowych i ograniczeniem wytwarzania energii jądrowej w Europie wzrosło zapotrzebowanie na „niebieskie paliwo”. Również stara trasa przez Ukrainę jest uważana przez wiele państw za zawodną i podatną na kradzież gazu przez samą Ukrainę, tak jak to już robiła w przeszłości. 

 W tej chwili dla Nord Stream 2 AG pozostało do położenia około 147 kilometrów rurociągu przez wody terytorialne Danii. Prawdopodobnie nastąpi to w ciągu 5 tygodni, ale pełne uruchomienie projektu Nord Stream 2 nastąpi mniej więcej w połowie roku. Tak więc już w następnym sezonie grzewczym Europa będzie mogła w pełni wykorzystać rosyjski gaz.

  W rzeczywistości Dania zniszczyła ostatnie marzenia Ukrainy która nawet angażowała USA do nałożenia sankcji na kraje europejskie by nie doszło do intratnego kontraktu krajów Zachodniej Europy z Rosją . Teraz Kijów może polegać tylko na rocznej umowie z Moskwą. W rzeczywistości drugim krajem ktory tez straci duże zyski z tranzytu jest Polska i to na własne życzenie.

 Ukraińskie firmy straszyły międzynarodowym arbitrażrm, używały USA w celu szantażu innych państw w Unii Europejskiej.  Jednak to Rosja decyduje jako sprzedawca i dostawca komu i za ile sprzeda swoje towary (gaz) a nie odwrotnie że to kupujący miałby dyktować warunki sprzedającemu. Tak przecież działa od zawsze handel, o czym junta ukraińska zdaje się nie wiedzieć ! Lub udaje głupiego.

 

 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "W rzeczywistości drugim krajem ktory tez straci duże zyski z tranzytu jest Polska i to na własne życzenie."

  Tranzyt tranzytem, ale myślę, że politycznie straciliśmy bardziej.
  No i jeszcze nas przyblokowało na Bałtyku gdybyśmy chcieli coś budować.

  Ode mnie 5*, bo jakiś gamoń już przypałował.

  Pozdro!
 • Apel do braci Rosjan !
  żydowski reżim w Polsce odgraża się że 2023 r przestanie brać rosyjski gaz ! to proponuję Rosjanom 2023 r ZAPRZESTAĆ sprzedawać rope naftową do Polski a co !!! trzeba nauczyć żydów w Polsce że nie można bezkarnie niszczyć Rosji !

  Gwarantuje że żydostwu w Polsce które są wrogami Słowian rura zmięknie
  a przy okazji Polakom otworzą się oczy na wrogą politykę żydów i przestaną bezmyślnie popierać żydowskie partie !

  Słowianie ! POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! beż żydowskiej okupacji .

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Niestety nie jest tak dobrze jakby się wydawało.
  Od strony prawnej NSII wygrał batalię.
  ale to pewnie nie koniec walki z rosyjskim gazem.
  USA czyli globalna mafia żydowska postanowiła że Rosja nie będzie sprzedawać gazu do UE.
  Dla nich prawo i prawne manipulacje to tylko jedno z narzędzi.
  mają do dyspozycji i często korzystają z innych narzędzi bardziej bezpośrednich. Mają do wynajęcia dowolną ilość tzw nieznanych sprawców.
  Nie udało się zablokować NSII w białych rękawiczkach .. to będzie sabotaż... oczywiście islamski dokonany przez ISIS.. to wypróbowana metoda.

  Na szczęście układ jest taki że NSII to także interes dla Niemiec i innych państw UE (tani gaz). NSII konsoliduje sojusz Rosji i państw UE na tle wspólnych wzajemnie korzystnych interesów...
  i uniezależnia te państwa od okupacji USA i wymuszania na Europie kupna drogiego gazu Amerykańskiego (i nie tylko gazu ale i uzbrojenia, żywności GMO..i innego świństwa).

  Europa pomału i pokojowo wyzwala się spod okupacji USA która trwała od zakończenia II wojny światowej. Niemcy być może nawet uzyskają status pełnoprawnego suwerennego państwa a nie państwa statutowo wasalnego wobec USA (USA ma prawo zatwierdzania rządzących Niemcami).
 • @Autor
  Projekt NS nie jest projektem tylko Rosji i Gazpromu. Rosjanie posiadają 51% udziałów, a resztę dzierżą Niemcy i trochę Holendrzy, co stanowi o tym, że cały projekt dopoki istnieje UE jest inwestycją unijno - rosyjską i w tym tkwi moc tego projektu.
  Uproszczając, to Niemcy będą dilerem rosyjskiego gazu w Europie.
  My za to mamy gaz z USA zamiast bezpośrednio z Rosji i mowię tu o cenie. Nawet przy uruchomieniu Balticpipe, najprawdopodobniej będziemy kupować rosyjski gaz od Norwegii, ktora w znaczący sposób ograniczyła eksploatację swojego gazu.
  Zawsze z ręką w nocniku. Tak wybierają Polacy.
 • DO @Jan Twardowski 08:52:38
  Pnie Twardowski ! pan kpi czy o drogę do Izraela pyta ? Kto w Polsce wybiera ? Polacy !!!!! od 30 lat wszystkie partie są koszerne pan chyba też ma zmienione nazwisko i jest pan polakiem takim jak te polacy koszerni co to wybierają !


  Polska Krajem NEUTRALNYM ! bez obcych baz !! przyjazna sąsiadom !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Pamiętając dzisiaj o zmarłych wielkiemu wodzowi pokłonić się trzeba.
  No to naczelnik L.Kaczyński z zaświatów się cieszy i ręce zaciera. Przecież to w 100% jego dzieło. Chciał także stworzyć wspólną, jedną europejską armię która walczyła by o wolność "waszą i naszą" oraz oczywiście i Izraela. Wielki był to wódz... jak i wzrost jego. :-(
 • @ele 09:06:32
  Czy uważa Pan, że na obecne władze nie głosowali Polacy?
 • @Stara Baba 09:18:08
  Skoro sam pr-ezydent Najjaśniejszej twierdzi, że Polska to to Polin - tu spocznij........./ 8:45 minuta filmu/........no to brat śp. Lecha z Wawelu ,że Izrael to "cud naszych czasów" i "przyczółek kultury na Bliskim Wschodzie".
  To oznacza,że Polin to już kolonia i część... "cudu naszych czasów" i "przyczółka kultury na Bliskim Wschodzie".Szykujmy się do hanuki w Sejmie!!
  Chwała gierojam!

  https://youtu.be/GIVaTX2ys0A
 • @ele 09:06:32
  Precyzyjniej:
  czy uważa Pan, że większość tych co głosowali na obecne władze to nie byli Polacy?
 • Do @Robik 09:52:48
  Głosowali Polacy i żydzi ! żydzi świadomie by zachować władze w Polsce ! [ obojętnie która żydowska partia rządzi dla żydów ważne jest że to są koszerne partie PO PIS SLD N PSL ] które gwarantują dalszą okupacje POLSKI Słowiańskiej !!!

  Polacy większość zostali przekupieni przez PIS ! reszta głosowała na mniejsze zło !

  ALE POLACY NIE MAJĄ MOŻLIWOŚCI GŁOSOWANIA NA SWOICH KANDYDATÓW ! bo kandydatów wybierają żydowscy szefowie partyjni
  wśród swoich żydów ! [ żyd żyda wystawia ] i to jest największe łajdactwo żydowskiej demokracji !!!

  Polska pod rządami żydów to jest państwo RASISTOWSKIE !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 09:06:32
  Nie egzaltuj się Ireneuszu Tadeuszu Słowianie Lachu. PiS osiągnęło ponad 40% poparcia wyborach. Resztę procentów zgarnęło lewactwo nie licząc wyniku Konfederacji.
  Przy wysokiej frekwencji głosowali tylko Żydzi?
  Aż tylu to ich nie ma w Polsce. W wyborach brali udział Polacy i z tego należy zdawać sobie sprawę i walczyć o to, aby w przyszłości wyniki wyborcze były inne.
 • 《< Z UWAGĄ >》
  Śledzę rozwój sytuacji w związku z budową rurociągu NS.2. 
  Jedno jest pewne, że im mniej pośredników czyli tranzytowch państw tym efekt mający wpływ na cenę zakupu jest zawsze korzystniejszy dla końcowego odbiorcy. Czyli zaoszczędzone 3 miliardy tylko przez nie płacenie haraczu Ukrainie oraz x miliardów zaoszczędzone na tranzycie przez Polskę daje w efekcie wartosciową zniżkę dla koncowego odbiorcy. A to już nie żadna polityka tylko w czystej formie biznes, ekonomia. 

  Ukraina i Polska oraz karłowate kraje bałtyckie, w sposób ordynarny łamał podstawy handlu i prawa ekonomicznego zysku tak dla kupujących jak i dla sprzedawców. Więc teraz niech poniosą za swoją głupotę ekonomiczno-finansowo-polityczne konsekwencje.
 • @Jan Twardowski 11:07:36
  Inne czyli jakie ?
  Nie ma w Polsce partii politycznych reprezentujących przede wszystkim interesy Narodu Polskiego.
  PIS jest jedyną partią która poprawia realnie poziom życia narodu Polskiego a poziom życia to ważny a może najważniejszy interes Narodu...
  a może się mylę ?
  może ważniejsze jest by Polak był katolik ?
  a może by Polak był "europejczyk czyli neoliberalny LGBT..
  a może by Polak był filosemitą czyli grzecznym gojem albo filo banderowcem ?
  a może by Polak był przykładnym volksdojczem ?

  Ja tam bym wolał by Polak był Polakiem w sensie świeckim z własnym życiem religijnym, z własnym życiem seksualnym do którego nikt się nie wpieprza i nie manifestuje na ulicach oraz w urzędach państwowych.
  Chciałbym by Polakami byli tylko ci co Polakami są czyli urodzeni w Polsce, mówiący po Polsku od dziecka...wykształceni w Polskich szkołach, na stałe mieszkający, pracujący w Polsce (z wyjątkiem delegacji zleconych przez Polską firmę)
 • @Monaco 12:37:58
  Tymi oszczędnościami na tranzycie dzielą się solidarnie dostawca i odbiorca.
  A idioci którzy tego nie rozumieją tracą miliardy..
 • @Jan Twardowski 11:07:36
  Wszystko się zgadza oprócz tego: "PiS osiągnęło ponad 40% poparcia wyborach. Resztę procentów zgarnęło lewactwo nie licząc wyniku Konfederacji."
  PiS to również lewactwo.
  Premier Morawiecki nawet to oficjalnie potwierdził:
  "robotnicza myśl socjalistyczna jest głęboko obecna w filozofii Prawa i Sprawiedliwości".
 • Do @Jan Twardowski 11:07:36
  Jeszcze raz powtarzam ! Polacy nie wybierali ale tylko głosowali na żydowskich kandydatów podstawionych im przez żydowską wierchuszkę partyjną !

  Panie Twardowski ! jakbyś pan nie tasował w głosowaniu to i tak wyskoczy żyd !

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Banderyzacja Ukrainy będzie droższa podobnie jak judaizacja Palestyny.
  Co nowoukraińcy nie ukradną z rurociągu trzeba będzie im dodać.
 • @ele 16:59:10
  Panie Ireneuszu Tadeuszu Słowianinie Lachu, pan jesteś głupi, tak po prostu.
 • @Robik 13:18:30
  Choć można by bylo trochę doprecyzować Twoją opinię, to generalnie przyznaję rację.
 • @Oscar 12:45:42
  "a może by Polak był "europejczyk czyli neoliberalny LGBT
  a może by Polak był filosemitą czyli grzecznym gojem albo filo banderowcem ?
  a może by Polak był przykładnym volksdojczem ?"

  To PiS gwarantuje bezkarność elgiebetowskim popaprańcom, zapewniając im ochronę prawną.
  Polak jest bardzo grzecznym chłopcem, gdy czyta ustawę 447 JUST, bo o to dba PiS.
  Wszak to pan Duda bez żadnych tłumaczeń przekazuje Ukraińcom miliardy dolarów.
  Ponad 20% wyborców jest volksdojczami; oficjalnie. Wg mnie ten procent jest dużo wyższy, o czym niebawem się Polska przekona.
 • @telewidzacy 19:05:58
  i Duda będzie musiał co roku straconą opłatę za tranzyt zawieźć ... a to ponoć 3 mld $ hi hi
 • Do @Jan Twardowski 01:14:44
  Panie Twardowski ! mógłby pan bardziej sprecyzować które moje argumenty o głosowaniu a nie wybieraniu są głupie ?

  POLSKA WOLNA OD WOJSK OKUPACYJNYCH ! precz z żydo-NATO


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej