Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
114 postów 1799 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐ ◇ ⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka meryt

Unia Europejska i nie do końca przemyślane decyzje.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

UNIA EUROPEJSKA i jej nie do końca przemyślane projekty i decyzje. Projekty kosztujące miliardy €uro.

 Ostatnie badania: wykazują że elektrownie na biomasę emitują więcej CO2 niż elektrownie węglowe.

 ● Według badań w Holandii, firmy doradczej DNV GL na zlecenie Ministerstwa Infrastruktury i Gospodarki Wodnej elektrownie na biomasę emitują więcej CO2 niż elektrownie węglowe.●

Jeśli duże elektrownie opalane węglem zostaną przekształcone na opalanie biomasą, prowadzi to do 5% większej emisji. Według naukowców różnica jest niewielka ze względu na surowe normy emisji, które muszą spełniać instalacje.

Ale wytwarzanie energii elektrycznej w małej elektrowni na biomasę powoduje nawet o 20 procent większą emisję CO2, pyłu zawieszonego i azotu niż w elektrowni zasilanej wyłącznie węglem. Wynika to z niższej wydajności i mniej rygorystycznych norm emisji, które mają zastosowanie do małych instalacji. W porównaniu do elektrowni na gaz ziemny wytwarzanie ciepła w elektrowni na biomasę wytwarza dwa razy więcej azotu.

  Cele klimatyczne.

Aby osiągnąć cele porozumienia klimatycznego z 2015 r. W Paryżu, uzgodniono, że wszystkie elektrownie węglowe powinny zostać zamknięte do 2030 r. Ponadto rząd ustalił, że zawór do poboru holenderskiego gazu w Groningen zostanie zamknięty w 2022 r.

Ponadto zainwestowano miliardy subwencji w przekształcenie elektrowni na biomasę, aby elektrownie mogły pracować na to paliwo jak drewno. Drewno jest postrzegane przez Unię Europejską jako neutralne dla klimatu źródło energii, ponieważ CO2, który jest uwalniany a przez nowo posadzone drzewa może zostać wchłonięty.

  Co to jest biomasa?

Wszystko, co jest warzywem, co rośnie i kwitnie, można zaliczyć do biomasy. Ponieważ drzewa i rośliny pochłaniają CO2, aby rosnąć. Oprócz (resztkowych produktów) roślin i drzew dotyczy to również odpadów organicznych, oleju roślinnego, tłuszczów zwierzęcych lub obornika. Dzięki niemu możesz wytwarzać paliwo samochodowe i energię elektryczną, co oznacza, że ​​potrzeba mniej paliw kopalnych. Co więcej, biomasa się nie kończy. Dane ostatnich badań wykazały że ostatnio dodaje się coraz więcej roślin biomasy i powstają specjalne zakłady w tym celu.

  Krytyka.

Ale narasta krytyka gromadzenia roślin biomasy. Są coraz większe obawy lokalnych mieszkańców dotyczące jakości powietrza wokół elektrowni i jest to zrozumiałe i uzasadnione. Ponadto pojawiły się pytania dotyczące korzyści klimatycznych, jakie przyniosłyby te elektrownie w porównaniu do elektrowni węglowych.

Na początku tego miesiąca europejska organizacja naukowców (EASAC) orzekła, że ​​dotacje w wysokości milionów dolarów dla elektrowni to zmarnowane pieniądze, ponieważ elektrownie dostarczają mało energii, co ostatecznie uwalnia więcej CO2 niż elektrownie opalane węglem i gazem.

Niszczenie lasów i powalona puszcza. Oprócz konsekwencji dla jakości powietrza omawiane jest również pochodzenie biomasy. Ponieważ wiele państw nie ma wystarczającej ilości biomasy, jest więc pozyskiwana z zagranicy. Narasta także krytyka niszczenia środowiska. W ubiegłym tygodniu organizacje ochrony przyrody na południu Stanów Zjednoczonych protestowały przeciwko subsydiowaniu roślin biomasy przez europejskie kraje. Według organizacji te subsydia ułatwiają wycinanie pierwotnych lasów amerykańskich. Ponadto nowo posadzony las pochłonąłby znacznie mniej CO2 niż las pierwotny.

Tymi sprawami powinna zająć się Agencja Oceny Środowiska i Rada Społeczno-Gospodarcza tak by rozpoczęły szeroko zakrojone badania nad dostępnością i możliwościami i szkodliwoscią  wykorzystania w energetyce biomasy.

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • mafia klimatyczna robi co chce.
  Wsztstko jest tak jak sobie planują światowi mafisci klimatyczni.
  To oni dyktujà co i jak i kto. A tym samym ich protegowani zbijają kokosy i kasa pełną jest $, £, €.
 • "Unia Europejska i nie do końca przemyślane decyzje."
  ---------------------
  Obawiam się, że jednak przemyślane - ponieważ ta tzw. ekologia ma zupełnie inne cele - niż oficjalnie się głosi. Po pierwsze na ekologię należy oskubać ludzi do gołej podszewki. Na ekologie należy ograniczać rozwój tzw. mniej wartościowych narodów. Wreszcie tzw. ekologia ma być głównym powodom do depopulacji znienawidzonego człowieka na Ziemi.
  Wniosek?
  Czarci pomiot potrafi obrócić przeciwko człowiekowi wszystko - co szlachetne i ludzkie. Czy to miłosierdzie czy to wiarę w Boga i Jego nauczanie czy to popęd seksualny i ostatnio tzw. ekologię.
  Słowem - kierując się ekologią - wykończymy ludzi głodem, biedą i zimnem - "zarabiając" przy tym - krocie.
 • Cała ta "ambitna polityka klimatyczna" to ściema
  Wszystkie produkty roślinne które potrzebne są człowiekowi do życia tzn. skrobia, cukry, błonnik, celuloza są kombinacją tylko kilku pierwiastków - tlenu, wodoru, czasem azotu i w każdym przypadku WĘGLA !!!
  Zastanówcie się skąd te biedne roślinki mogą te niezbędne do prowadzenia procesu fotosyntezy atomy węgla pozyskać. Dla ułatwienia podpowiem że najłatwiejszym sposobem zwiększenia plonów w szklarni jest zastosowanie "generatora CO2" tzn. urządzenia które podwyższa zawartość dwutlenku węgla w atmosferze szklarni co najmniej trzykrotnie co pozwala na wzrost plonów o co najmniej o 50 %.
  A może zastanawialiście się ile tego, według debili z Unii Europejskiej najbardziej szkodliwego gazu, naprawdę znajduje się w powietrzu ?
  Wyobraźcie sobie boisko do futbolu - ma ono najczęściej długość 100 m. Umieśćmy na jego długości skład atmosfery - najwięcej zajmie azot i będzie to 78 m. Tlen zajmie kolejne 21 m. Pozostały 1 m zajmują pozostałe gazy w tym najwięcej jest szlachetnego argonu ... a ile zajmie ten największy truciciel unijnych debili ? Otóż 2,5 cm ... zaprawdę szkodliwy to czynnik którego ilość jest trzykrotnie mniejsza niż grubość linii na wyżej opisanym boisku ... to wielokrotnie mniej niż dokładność pomiaru ...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej