Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
114 postów 1792 komentarze

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐ ◇ ⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka meryt

Sytuacja w Syrii widziana oczami USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Fakty: USA Tuday i opinie Amerykanów na temat wydarzeń w Syrii.

《 USA Tuday 》 To jest stanowisko widziane z USA, opublikiwane w USA Tuday.

Trump ogłasza „wielki sukces” w Syrii, znosi sankcje wobec Turcji. WASZYNGTON - Prezydent Donald Trump zniósł sankcje w środę w Turcji i ogłosił „wielki sukces” w Syrii, mówiąc, że Turcy zgodzili się na stałe zakończyć atak wojskowy na syryjskie siły kurdyjskie. Ruch Trumpa nastąpił nawet wtedy, gdy jego wysłannik ds. Syrii, James Jeffrey, potępił krótki, ale brutalny atak wojskowy Turcji jako głęboko zakłócający i powiedział, że siły tureckie mogły popełnić zbrodnie wojenne podczas ataku na Kurdów. Stało się tak również, że teraz Rosja zdobyła kluczową pozycję w Syrii, a członkowie Kongresu wyrazili rosnące obawy dotyczące decyzji Trumpa o wycofaniu sił USA stacjonujących na granicy syryjsko-tureckiej.

 W zeszłym tygodniu Trump nałożył sankcje na Turcję po tym, jak prezydent Recep Tayyip Erdogan rozpoczął militarny atak na Kurdów, kluczowego sojusznika USA w walce z terrorystami z Państwa Islamskiego. Senatorowie z obu stron spierali się z decyzją Trumpa o zniesieniu sankcji. „Nie do pomyślenia jest, by Turcja nie poniosła konsekwencji za wrogie zachowania sprzeczne z interesami Stanów Zjednoczonych i naszych przyjaciół” - senator Mitt Romney, republikanin z Utah i członek Senackiej Komisji Stosunków Zagranicznych, napisał na Twitterze po ogłoszeniu Trumpa. Senator Marco Rubio, republikanin z Florydy, zaprzeczył twierdzeniu Trumpa, że ​​Turcja zgodziła się przerwać atak na Kurdów i powiedział, że ​​Rosja będzie szkodliwą siłą w regionie. „Erdogan NIE zgodził się na zatrzymanie wszystkich operacji wojskowych w Syrii”, napisał tweeta Rubio. Senator powiedział, że Rosja „usunie siły kurdyjskie ze wschodu i zachodu z obecnych terenów kontrolowanych przez Turków, w tym z miast kurdyjskich” i przejmie kontrolę nad pięcioma polami naftowymi w Syrii.

  Podczas gdy krytycy wyśmiewali twierdzenie Trumpa o zwycięstwie, prezydent powiedział, że pośrednik USA w zawieszeniu broni między Turcją a Kurdami utrzymał gwarancje „ponad wszelkie oczekiwania” i powtórzył swoją decyzję o wycofaniu sił amerykańskich z regionu. Trump powiedział, że ograniczoną liczbę żołnierzy w północno-wschodniej Syrii zostawi, aby zabezpieczyć tam pola naftowe.

  Powiedział, że jego przeciwnicy chcą nieograniczonego, zaangażowania USA w niebezpiecznym regionie. „To oni doprowadzili nas do bałaganu na Bliskim Wschodzie” - powiedział podczas 15-minutowego przemówienia w Białym Domu. „Niech ktoś inny walczy o ten, zakrwawiony piasek na ziemi”.

 Prezydent powiedział, że może ponownie nałożyć sankcje, jeśli Turcja nie dotrzyma swoich zobowiązań „w tym ochrony mniejszości religijnych i etnicznych”.

 Prezydent spotkał się z ostrą krytyką za decyzję o wycofaniu sił USA. „Decyzja Trumpa w Syrii nie tylko wyrządzi trwałą szkodę reputacji Ameryki jako godnego zaufania sojusznika” - powiedział Mark Dubowitz, dyrektor naczelny Fundacji Obrony Demokracji, jastrząb z siedzibą w Waszyngtonie w instytutcie badawczym polityki zagranicznej. „powiedział, aby powstrzymać ekspansjonistyczną Rosję, należy wspierać amerykańskich sojuszników i odwrócić amerykańską politykę od „fikcji”, że Amerykanie będą bezpieczni przed zagrożeniami za granicą, jeśli USA wycofują się z rożnych świata.

 W Syrii sytuacja jest zmienna. Rosja przesunęła się, by wypełnić próżnię władzy wywołaną przez odejście USA, Kurdowie obawiają się czystek etnicznych przez siły tureckie, a około 100 bojowników Państwa Islamskiego uciekło z kurdyjskich aresztów. We wtorek Rosja i Turcja zgodziły się przejąć wspólną kontrolę nad istotnym terytorium wzdłuż granicy syryjsko-tureckiej, to zwycięstwo Moskwy, gdy wojsko USA kontynuowało wycofywanie się. Według Kremla i mediów państwowych rosyjska żandarmeria wojskowa przekroczyła rzekę Eufrat i w środę rano weszła do północnej Syrii. Tymczasem napaść Turcji, nawet zawieszona, wywołała kryzys humanitarny w Syrii. Organizacja Narodów Zjednoczonych oszacowała we wtorek, że około 180 000 Syryjczyków zostało zmuszonych do opuszczenia domu lub schronienia, w tym 80 000 dzieci, a wszyscy oni desperacko potrzebują pomocy humanitarnej.

 A pakt między prezydentem Putinem a przywódcą Turcji Erdoganem daje Moskwie kluczową pozycję na Bliskim Wschodzie. Na mocy umowy Rosja i Turcja zgodziły się współpracować w celu usunięcia bojowników kurdyjskich ze strefy 30 km w północnej Syrii. „Oczywiste jest, że Stany Zjednoczone zostały odsunięte na bok” - powiedział we wtorek podczas przesłuchania na temat działań Trumpa w Syrii senator Bob Menendez, najwyższy demokrata w Senackiej Komisji Spraw Zagranicznych.

 W środę Jeffrey, wysłannik Trumpa do Syrii, stanął w obliczu szeregu ostrych pytań zadawanych przez senatorów w obu partiach dotyczących decyzji prezydenta o wycofaniu się z Syrii, co według wielu było zdradą kurdyjskich bojowników, którzy pomogli Ameryce pokonać kalifat Państwa Islamskiego w tym kraju . „Wszyscy wiemy, że Trump dał Erdoganowi zielone światło, by zaatakować północną Syrię” - powiedział przedstawiciel Eliot Engel z D-N.Y. przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych. Powiedział, że ruch Trumpa doprowadził do „najgorszego scenariusza” dla USA w regionie. „Poddaliśmy się porzucając Kurdów … bez ostrzeżenia i bez uzasadnionego powodu” - powiedział Engel. „Jak Stany Zjednoczone mogłyby zrobić coś tak haniebnego”.

 Jeffrey bronił decyzji Trumpa, odrzucając twierdzenie, że prezydent dał Erdoganowi zielone światło do ataku na Kurdów. Powiedział, że Turcja zaatakowałaby bez względu na ruch Trumpa, i że żołnierze USA w Syrii nigdy nie otrzymali misji obrony Kurdów przed atakiem Turcji. „Tureckie wtargnięcie do północno-wschodniej Syrii to tragedia”, która ośmieliła ISIS i wywołała chaos w regionie, powiedział Jeffrey. Zapytany w środę o oskarżenia o tureckie zbrodnie wojenne, Jeffrey powiedział: „Analizujemy te zarzuty, a tak naprawdę mamy zestaw danych i wysłaliśmy demarche na wysokim szczeblu do Ankary z prośbą o wyjaśnienie”.

 Ten formalny apel do Turcji prawdopodobnie dotyczy zabójstwa kurdyjskiego polityka Hevrina Khalafa, między innymi i innych egzekucji. Wiarygodne doniesienia o zbrodniach wojennych - popełniane przeciwko Kurdom przez wspierane przez Turcję bojówki - nadal wyłaniają się z Syrii, powiedział urzędnik USA, który nie był upoważniony do publicznego przemawiania. Weryfikacja incydentów, które miały miejsce pomimo zawieszenia broni, została skomplikowana przez wycofanie wojsk amerykańskich z regionu, powiedział urzędnik.

 Demokraci wyrazili szczególne oburzenie, że Trump opuścił wojska w Syrii, aby chronić tam pola naftowe, nie mówiąc nic o ochronie Kurdów. „Mówi tylko o zabezpieczeniu ropy naftowej” - powiedział na środowym przesłuchaniu rep. Tom Malinowski, D-N.J. „Nie słyszałem, żeby mówił coś o zabezpieczaniu ludu” żyjącego w regionie, w którym doszło teraz do ataku Turcji. Ruchy Trumpa w Syrii zraziły nawet jego najbardziej zagorzałych sojuszników GOP, w tym przywódcę większości Senatu Mitcha McConnella i republikanina z Południowej Karoliny Lindsey Graham. A wtorkowa umowa między Rosją a Turcją zaostrzyła obawy dotyczące Kapitolu. James Jeffrey pyta: „Jest jasne, że USA zostały odsunięte na bok”. Turcja i Rosja zgadzają się na wspólne patrole w Syrii Jeszcze dwa tygodnie temu siły kurdyjskie kontrolowały znaczną część północno-wschodniej Syrii. Po telefonie z 6 października między Trumpem a Erdoganem Turcja zaatakowała Syrię i zaczęła wypychać Kurdów na południe. W wyniku zawieszenia broni przez pośrednika USA kurdyjscy bojownicy zgodzili się wycofać głębiej w Syrię, a Turcja zgodziła się zatrzymać atak.

Współautor: Tom Vanden Brook i John Fritze.

 Tłumaczył : Alfa-X.

KOMENTARZE

 • No Comments
  Tak sprawy widzą sami Amerykanie.

  Pozostawiam, bez komentarza.
 • "Sytuacja w Syrii widziana oczami USA"
  ------------------
  Oni też - a może przede wszystkim oni - oglądają świat za pomocą wielkich mediów - więc widzą go takim - jakim on z pewnością nie jest.
  Wniosek?
  Jedna, mroczna siła rozstawia na Bliskim Wschodzie figury w postaci USA, Rosji czy Turcji - i tyle.
 • @Jwu 13:44:02
  Zgadza się i szczególnie ludzie ogłupieni telewizyjna przez 24h/dobę propagandą mainstream'owych mediów.

  Jednak mój przekaz ukazuje jak sytuację w Syrii opisują media amerykańskie, CNN i USA Tuday.

  A wiadomo, ze "polskie" media instrukcje otrzymują z propagandowej zachodniej centrali.
 • Precz z USA
  USA okupanta można tylko siłą wypędzić , jaki prawem sa w Syrii bez zgody DAMASZKU i ONZ ?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej