Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
114 postów 1799 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐ ◇ ⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka meryt

PO i PiS i co dalej ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

RÓŻNICĄ są odgałęzienia ... więc ?

Przecież jest to powszechnie wiadome, że PiS i PO mają wspólny korzeń i nie tylko bo także i pień. Różnica między nimi to są gałęzie zainfekowane przez różnego rodzaju choroby. Choroba ta dotyczy już nie tylko gałęzi ale sięgnęła pnia i samego korzenia. Lekarstwem w tej sytuacji i jedynym wyjściem jest by wyborcy nie podlewali tego chorego stworu, to wówczas z braku dostarczycieli, żywicieli ten stwór poprostu uschnie i zrobi miejsce mam nadzieję dla nowej propolskiej formacji, (i nie mam tu na mysli nacjonalistycznej) a jedynie formacji dbajacej o dobro nas Polaków i przyjazne stosunki z najbliższymi naszymi sąsiadami a nie tylko z dalekim sąsiadem  "graniczącym" z Polską przez wielki ocean, który ma wyłącznie swoje własne  imperialne i ponad Polskie Narodowe cele, oraz posługuje się Polską w  ich realizacji.

Podobny obraz 

 

System dwupartyjny typu PiS - PO  jaki został zainicjowany po przegranej  X lat temu SLD, jest trochę na wzór USA,  Republikanów i Demokratòw i nie spełnia w Polsce roli zdrowego organizmu i zdrowego rozsądku dla Polski. Obie partie są uwikłane a to w różne afery a to w zwalczanie każdego przeciwnika przy pomocy dostępnej im propagandy i dostępnym im wszelkim mediom, czasem przekraczając granice przyzwoitości. Obie prowadzą zagraniczną politykę dopasowaną nie do potrzeb Polski,  lecz do potrzeb USA jak i UE z malymi wyjątkami w sprawach o nie istotnym znaczeniu w skali nurtujących nas Polaków spraw. Chętnie bym widział na czele Polski ludzi którzy NIE rozgrzebują starych ran historii i by NIE budowali na tym podłożu swoją pozycję wśród wyborców a konkretnie skupili całą swoją energię i uwagę na poprawie bytu ludzi, jakości życia, na ekonomi i przyszłości Polski w świecie postępu i cywilizacyjnych problemów. 

Jednak obserwując od 1989 roku rozwój sytuacji w kraju, moje nadzieje są mało realistyczne a bardziej pesymistyczne.  

Wszechobecna propaganda i manipulacja oraz i kłamstwa, zawłaszczenie sobie przez dominujacych polityków  już nie tylko umysłów ale i dusz ludzkich doprowadziło do tego, że przy każdych nowych wyborach mamy do czynienia z

jaskrawą polaryzacją między zwolennikami PiS i PO, a Lewica została zepchnięta z obecnie marnym 11% czy 12% poparciem,  wiele lat temu po za margines a obecnie jest na skraju marginesu bytu.

A przecież  w normalnie funkcjonujacej demokracji w której społeczeństwo ma dostęp do rzetelnych i tteż konkurencyjnych środków informacji w tym także tych lewicowych a nie jak jest obecnie tylko do prawicowych które przez 24 godzin/dobę manipulują i formatujä ludziom mózgi na potrzeby wewnętrznych i  ponadnarodowych grup i ich interesów.  To byłaby wówczas  szansa na normalność i nie potrzeba by było, by móc wygrać te czy inne  wybory oferować wyborcom pieniędzy pod takim czy innym szyldem. 

W krajach rozwiniętych z dostępem do rożnych źródeł informacji i  pod względem samodzielnego krytycznego myślenia jest to nie do pomyślenia, by mimo twardych dowodów afer, kumoterstwa, kolesiostwa jakaś uwikłana partia wygrała wybory bo oferuje wyborcom finansowe takie czy inne wsparcie. A w kraju gdzie isnieją tak duże dysproporcje w dochodach między zwykłym przykładowo urzędnikiem w NFZ z 2500 złotych a pracownikiem w banku z 4500 złotych  jest to niestety możliwe i też jak widać działa,  bo każdy dodakowy grosz przysłania ludziom nie tylko  oczy ale i sumienie na ważne dla Polski sprawy jak praworządność. Ale cóż dla wielu ludzi w przypadku wyboru, jest to nie aż tak ważne dla przeciętnego słabo wynagradzanego Polaka. Wybiera choćby czasową poprawę swojego bytu  bo w danym momencie jest to dla niego istotne a nie sprawy dotyczące powagi państwa.  A te obecne  realia są wytworzone przez tych którzy rządzili po 1989 roku i nadal nami rządzą za naszą bez refleksji zgodą a właściwe naszym bez sensu  wyborem.

I co dalej ? Gdy opozycja w trakcie kadencji i u progu wyborów nie potrafiła i nie potrafi  przekonać ludzi do swoich wartości,  programów które powinny bazować na wsparciu i rozwoju nie tylko pewnej wybranej grupy ale na szerokopasmowym rozwoju kraju czyli wszystkich grup społeczeństwa,  pracodawców i pracobiorców. Zachować równowagę by uniknąć demoralizacji władzy i nadużycia w każdej niebezpiecznej formie i przypadku. 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Pod rozwagę dla samodzielnie myślących
  Każdy ma prawo krytykować, oby to była merytoryczna krytyka oparta na argumentach a nie na inwektywach i krytykowane przez ludzi samodzielnie myślących. Bo wówczas można wyciągnąć takie czy inne konkluzje a także i swoje poglądy skorygować. ... .

  Zapraszam.
 • Polska "demokracja" nie odbiega od zachodnich "demokracji"
  "
  W krajach rozwiniętych z dostępem do rożnych źródeł informacji i pod względem samodzielnego krytycznego myślenia jest to nie do pomyślenia
  "

  Mam pytanie do autora.. gdzie są takie "rozwinięte" kraje z dostępem do informacji ?
  Na pewno nie na tzw zachodzie.. tam przecież główne media robią ludziom wodę z mózgów.

  Globalna mafia żydowska trzyma media i propagandę we własnych rękach. Tylko czasami ktoś się wyrwie i wygłosi kilka prawd i natychmiast jest niszczony na wiele sposobów (Assange przykładem).
  Zachód dzisiaj to skrajny totalitaryzm przypudrowany na demokrację ale ważne dla globalnej mafii żydowskiej kłamstwa powtarzają wszystkie wielkie media na zachodzie jak na komendę (broń chemiczna Husaina, ataki chemiczne w Syrii, pokojowe demonstracje agentury mafii i brutalne ataki chuligańskie na policję w wykonaniu opozycji wobec totalitarnej mafii...
  mamy to przecież na co dzień. (Ukraina, Katalonia, Ekwador, Chile...Wenezuela, HongKong ..) wszystkie interpretacje pokazują wydarzenia od strony interesów globalnej mafii żydowskiej..)
  ...

  Zachód musi się wyzwolić spod totalitaryzmu globalnej mafii żydowskiej. Na razie mafia ma pełną władzę na wszystkich płaszczyznach a główne twierdze mafii to banki, sądownictwo, media...
  Te obszary trzeba systemowo uniezależnić od wpływów mafii a resztę już będzie łatwo oczyścić.
 • Demokracja to rządy mafii żydowskiej !
  Jak słysze demokracja to myślę żyd ! demokracja to żydowska pajęczyna która zabija wszelką wolną strukturę życia !

  demokracja to więzienie ! demokracja to bezkarność żydów !!!!  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! precz z wojną w interesie żydów !!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .
 • "PO i PiS i co dalej ?"
  --------------
  Jak to co? Dalszy, nieskrepowany przerób tubylców na szatańskie odchody.
  Wniosek?
  Tzw. demonkratura z założenia uaktywnia:
  bandytów, złodziei, zboczeńców seksualnych, zboczeńców intelektualnych, psychopatów, k*rwy zwłaszcza te bezczelne i nachalne, świrów wyjątkowych i świrów pospolitych, kłamców, czcicieli Złego, etc. - i właśnie ten cały rynsztok - czarci pomiot winduje do góry na same świeczniki tzw. demonkraturowego państwa i roztacza nad nimi parasol ochronny.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:42:08
  Symptomy upadku już się pojawiają.
 • @Wican 10:06:18
  O kurcze, Wican, rozsądna uwaga.
  Chory jesteś?
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:21:08
  Niemal zawsze piszę rozsądnie. Ale nie jestem doktrynerem.
 • Autor
  Panowie i Panie.
  I bardzo dobrze że pojawiły się różne komentarze, o to właśnie chodzi by poruszyć tematem i odmienne spojrzenie na dany problem.
  Ja także mogę się mylić i nie narzucam nikomu mojej słusznej lub błędnej opinii.

  Pozdrawiam i miłego dnia.
 • Błąd zasadniczy:
  PiS nie jest partią prawicową on tylko udaje, choć może kiedyś był.
  Nie wiem, co pokazują w tych „prawicowych” mediach, mogę się tylko domyślać, że propagandę na temat prawicowości PiSu.
 • @Lotna 19:54:10
  Jak się pisze prawica czy lewica to trzeba niestety napisać co się pod tą nazwą rozumie..
  Żydowska nowomowa rozmyła całkowicie pojęcie lewicy i prawicy...

  Skrajny kapitalizm czy neoliberalizm nazywany jest lewicą...
  a socjalistyczne partie narodowe skrajną prawicą.

  To żydowska nowomowa czyli ogłupianie gojów.
 • :(((
  Każda dyktatyra ma swój kres, i pisowska też.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej